Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Amióta teherbe estem a nővérem...

Amióta teherbe estem a nővérem szinte nem is törődik velem. Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés
A nővéremnek volt már egy vetélése. Amikor elmondtam neki az örömhírt akkor rám csapta a telefont és azóta ignorál. Eddig mindent megtudtam vele beszélni, mindenhova együtt jártunk. Féltékeny lehet, vagy haragszik rám az miatt hogy nekem sikerült teherbe esnem és megmaradt a baba?
2021. márc. 18. 23:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/80 anonim ***** válasza:
76%

69 vagyok, még valami: mint írtam, ez a család tönkrement lelkileg a fiuk halála után, és a házasságuk is tönkrement.

Van egy vállalkozásuk, dolgoztam nekik, több kolléga is terhes lett ezidő alatt, és amikor bejelentették a hírt, nem vágtak le hisztit, hanem gratuláltak és megkérdezték, segíthetnek-e nekik bármiben. Tortát vettek nekik, amikor szülési szabadságra mentek, vásárlási utalvánnyal kedveskedtek nekik stb.

A mérhetetlen veszteségük és fájdalmuk ellenére emberek tudtak maradni, és nem rúgtak bele másba csak azért, mert nekik jobban alakultak a dolgaik.

2021. márc. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/80 anonim ***** válasza:
75%

Ki akarta itt bárkinek is megmondani hogyan érezzen a vetéléssel vagy bármivel kapcsolatban?! Ennyire ne legyünk már korlátoltak, itt több válaszoló is azon akadt max fent, hogy lehet felnőtt emberekhez méltóan talán illene helyesen használni a kifejezéseket és alapvető biológiai, orvosi tényekkel is illene tisztában lenni, ne pedig az ostobaságot mantrázzuk, miszerint egy vetélésnél valakinek "meghal a gyereke", miközben nem erről van szó, bármennyire is fáj.

Olvasni is borzalmas volt, amit leírt a 69-es, aki erre is meg a vetélésre is ugyanazt a kifejezést használja, nagyjából egy szintre "degradálja" a kettőt és egy szintre hozza. Azért sokat elárul, ha valakinek ez a kettő egy és ugyanaz és ugyanakkora/ugyanolyan fájdalommal jár számára egy néhány hetes vetélés és az x éves gyerekének a halála. Na meg az is, ha besértődik azon, ha valaki szerint ez nem teljesen ép dolog.

2021. márc. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/80 anonim ***** válasza:
34%

Könyörgöm, valaki magyarázza már el nekem, hogy miért kell ezen versengeni? Mind a kettő szörnyű dolog és kész. Ha egy anya elveszíti a magzatát joga van hozzá hogy meggyászolja. Ha egy anya elveszíti a gyermekét, szintúgy. Én nem vitatom, hogy egy magzatot fájdalmasabb elveszíteni, mint egy már megszületett gyereket.

Veszítettem már el magzatot, és gyermekemnek hívtam. Rossz ember vagyok ettől? Baj, hogy rohadtul fájt? Én nem vitattam, hogy melyik elvesztése fáj jobban, elhiszem, hogy a gyermeké sokkal rosszabb.

De továbbra is fenntartom az álláspontomat, hogy gyásszal nem lehet átesni a ló túloldalára.

2021. márc. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/80 anonim ***** válasza:
63%

Még mindig senki nem versengett rajta, csak megjegyeztük, hogy talán nem kéne egy lapon említeni és egy szintre hozni egy vetélést és egy gyermek halálát és főleg nem kéne olyanokat kijelenteni, hogy meghalt a gyereke a kérdező nővérének, mert nem ez történt.

Nekünk is jogunk van a véleményünkhöz, nem csak neked, te ezt gondolod, én azt, a másik meg amazt, ennyi.


És meg továbbra is fenntartom, hogy szerintem meg nagyon is át lehet esni a gyásszal is a ló túloldalára, nem magával azzal, hogy mekkora fájdalmat érez, nyilván ez egyénfüggő, de a viselkedéssel nagyon is, pont úgy, ahogy a kérdező nővére, aki fogta és rávágta a saját testvérére!! a telefont, mert terhes lett. Számomra ez még barátok között is gáz és ritka bnkó dolog, nemhogy a saját tesóddal szemben, akivel ráadásul nagyon is jó a viszony. Fájdalom ide, gyász oda, attól még megmaradhatsz ember és nem a másikon kell ezt levezetni, lásd amit a 72-es írt!

2021. márc. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/80 anonim ***** válasza:
63%
74-es egyetértek veled, mindkettő fájdalmas a maga módján, de attól még nem lesz jogosult senki paraszt lenni a másikkal, csak mert neki jobban alakultak a dolgok és mer boldog lenni.
2021. márc. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/80 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem ne sakkozzatok galambokkal, látjátok, hogy úgysem képes felfogni a különbséget.
2021. márc. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/80 anonim ***** válasza:
22%

77!

Kb háromszor ha nem többször írtam már le, hogy MEGÉRTEM HOGY EGY GYERMEK ELVESZTÉSE ROSSZABB. Ennél nyomatékosabban már nem tudom.

2021. márc. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/80 anonim ***** válasza:
9%

most már tényleg kamu kérdés...

mert mindjárt eléri a 100 választ is a kérdező sehol nem reagál szokás szerint élvezi hogy feszültséget generált...

Csak én vagyok aki szerint kamu az egész??

2021. márc. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/80 anonim ***** válasza:
64%
szerintem nem kamu, ilyenek tenyleg vannak.. :D
2021. márc. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/80 anonim ***** válasza:
34%

Elég primitív, hogy féltékenységében, irigységében nem tud örülni veled.

Szerencsétlen.

2021. ápr. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!