Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy tudnék kimászni a bajból?

Hogy tudnék kimászni a bajból?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, öcsém 17 és alkoholista. Pénze van rá mivel nagyanyánk pénzeli elég rendesen.(Én persze soha nem kaptam semmit, hiszen ő a kedvenc.)

Tízezreket hagy ott a kocsmában napi szinten. Pár hónapja karanténba kerültünk covid miatt, ezért szépen felélte az italkészletemet (vagy 20-25 üveg töményet, mivel egyáltalán nem iszok, szagát se bírom, de minden ünnepre kapok barátoktól pár üveggel amit aztán elraktam emlékbe). Esküdözött hogy majd megadja az árát, de mai napig nem sikerült törlesztenie, ráadásul most már nyíltan röhög hogy biztos nem fog fizetni nekem. Én barom meg eleve félárat mondtam mindenre mert testvér.


Most viszont sajnos hirtelen szükségem van arra a párszázezer forintra, mivel a vírus miatt elvesztettem a munkámat, lakásomat, minden megtakarításomat és maximum 2 hét múlva utcára kerülök. Szülőkhöz családi okok miatt sajnos nem tudok visszamenni, apám közveszélyes agresszív állat, többször vert ájulásig így nála az utca is jobb. Kiverni a pénzt az öcsémből nem tudom sajnos mert apám nagyon védi és neki ad igazat.


Már az öngyilkosságon gondolkozok. Jogilag ha meg is lehetne oldani a dolgot, hogy megkapjam a pénzem, addigra már túl késő lesz mire elkezdenek foglalkozni vele.



Tudtok bármilyen megoldást?



2021. júl. 3. 10:56
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/145 anonim ***** válasza:
100%

"Jogilag ha meg is lehetne oldani a dolgot, hogy megkapjam a pénzem, addigra már túl késő lesz mire elkezdenek foglalkozni vele."


Mit, hogy pénzt követelsz azért, mert a testvéred megitta az ajándékba kapott italaidat? Ugye nem gondolod komolyan?

2021. júl. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/145 anonim ***** válasza:
100%
Kamu
2021. júl. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/145 anonim ***** válasza:
100%

Troll.

Honnan volt neked 22 éves korodra lakásod és megtakarításod, ha - állításod szerint - öreganyádtól nem kapsz semmit és apád is inkább az öcsédet védi?

2021. júl. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/145 anonim ***** válasza:
100%

Továbbá..az öcséddel voltál összekaranténozva?

Vagy - karantén alatt - suttyomban átmászkált hozzád piálni?

2021. júl. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/145 anonim ***** válasza:
96%
17 evésen amúgy konkrétan meylik kocsmában szolgálják ki?
2021. júl. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/145 anonim ***** válasza:
99%
Még csak most kezdi a kattintásvadász pályát.
2021. júl. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/145 anonim ***** válasza:
100%

8: mi volt a nagyapád? Magasrangú politikus, vagy vezérigazgató...???


Milyen özvegyi nyugdíjból lehet 300ezret úgy odaadni az unokának, hogy még a megélhetésére is marad belőle...???

2021. júl. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/145 anonim ***** válasza:
100%
#15: na ez meg már csak hab a (kamu)tortán.... :)))))
2021. júl. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/145 anonim ***** válasza:
100%
Elég kamunak hangzik. Utálod az alkoholt, de a barátaidtól mindig kapsz pár üveggel. A lakásod elúszott, miközben nem támogattak téged, de lakásod az lett. Mégha félárat is mondtál, ahhoz vagy minimum 100 üveg, jó minőségű piára lett volna szükség. Napi 10 ezret ad a nagyid a tesódnak, miközben tudják, hogy alkesz, mert aki ennyit eliszik, azon meglátszik már. Amúgy esélytelen perelni.
2021. júl. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/145 anonim ***** válasza:
100%

Miféle méregdrága italokat kaptál te a haverjaidtól, amikor tudták, hogy nem iszol?

Egy viszonylag márkás vodka (Finlandia) is max. 5000 Ft. Abból a 20-25 üvegből hogy szeretnél most összeboltolni párszázezret? :-D

2021. júl. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!