Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy tudnék kimászni a bajból?

Hogy tudnék kimászni a bajból?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, öcsém 17 és alkoholista. Pénze van rá mivel nagyanyánk pénzeli elég rendesen.(Én persze soha nem kaptam semmit, hiszen ő a kedvenc.)

Tízezreket hagy ott a kocsmában napi szinten. Pár hónapja karanténba kerültünk covid miatt, ezért szépen felélte az italkészletemet (vagy 20-25 üveg töményet, mivel egyáltalán nem iszok, szagát se bírom, de minden ünnepre kapok barátoktól pár üveggel amit aztán elraktam emlékbe). Esküdözött hogy majd megadja az árát, de mai napig nem sikerült törlesztenie, ráadásul most már nyíltan röhög hogy biztos nem fog fizetni nekem. Én barom meg eleve félárat mondtam mindenre mert testvér.


Most viszont sajnos hirtelen szükségem van arra a párszázezer forintra, mivel a vírus miatt elvesztettem a munkámat, lakásomat, minden megtakarításomat és maximum 2 hét múlva utcára kerülök. Szülőkhöz családi okok miatt sajnos nem tudok visszamenni, apám közveszélyes agresszív állat, többször vert ájulásig így nála az utca is jobb. Kiverni a pénzt az öcsémből nem tudom sajnos mert apám nagyon védi és neki ad igazat.


Már az öngyilkosságon gondolkozok. Jogilag ha meg is lehetne oldani a dolgot, hogy megkapjam a pénzem, addigra már túl késő lesz mire elkezdenek foglalkozni vele.



Tudtok bármilyen megoldást?



2021. júl. 3. 10:56
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/145 anonim ***** válasza:
98%

Hogyan lehet vírus miatt egy többmilliós lakást elveszteni...????


Nem értem...


(persze a többit se :-D)

2021. júl. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/145 anonim ***** válasza:
67%

Ezen a retek oldalon mindenki huszonévesen lakásos, jól kereső, gazdag családból származó valaki???


Itt kell csajt fognom aki eltart, át is megyek az ismerkedés rovatva "Dzsigoló Lacyka" néven, hátha rámugrik egy itt Gyakorizgató milliomos-vezérigazgató-23 diplomás, bikinimodell 21 éves lányka. >:)

2021. júl. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/145 A kérdező kommentje:

Nem kamu sajnos.


Tisztázzunk akkor pár dolgot.


Nem saját lakás volt hanem albi, de elvesztettem mert nem tudtam fizetni a lakbért mivel elvesztettem a vírus miatt a munkám.


Pár száz ezer megtakarításom volt csak, mivel 16 éves korom óta dolgozok és sose költöttem hülyeségre a pénzem.


A mamám nagyon gazdag, most adta el a 2 pincét és a másik házukat papa halála után, csak ezekből lett több mint 10 milliója, simán megteheti hogy havi 300-400 ezreket ad az öcsémnek mert ő a kis kedvence.


Öcsém elkapta a koronát amit sikeresen átadott nekem, ezért megparancsolta apám hogy költözzön hozzám arra a pár hétre hogy apám ne legyen karanténba. Én hülye meg nem mertem nemet mondani, tarthattam el több mint egy hónapig (addig tartott ameddig visszajött az ízérzékelése és hazaengedte apám és nagyanyám akik betegesen rettegnek a vírustól)


A közelebbi barátok pedig nem adnak italt, de a távolabbiak igen mivel ők nem ismernek annyira és gyakran segítek másoknak és gyakran 1-1 üveg whiskyvel vagy pálinkával hálálták meg és paraszt lettem volna mondani hogy bocs de nem iszok. Most 1 sört megittam összejöveteleken is haverokkal vagy ünnepekkor egy pohár pezsgőt, nem akartam különcködni, ebből se gondolhatták hogy otthon nem szoktam inni.


És igenis tud annyiba kerülni az ital, mivel nem éppen olcsó lőréket kaptam (nem is tudom ki ajándékoz eleve Tesco gazdaságost) csak a kedves öcsém a Chivas Regalt is úgy itta mint a legolcsóbb fajtát, szóval még csak nem is értékelte.

2021. júl. 3. 12:06
 24/145 A kérdező kommentje:
Illetve sajnos falusi kis kocsma, csak 15-17 évesek és 60 felettiek járnak oda, kiszolgálnak mindenkit. Egyes szülők hívták már ki a rendőrséget mikor megtudták hogy ott iszik a gyerekük, de mire kiértek, mindig hazazavarták a kiskorúakat és csak a papák maradtak.
2021. júl. 3. 12:09
 25/145 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szólj a nagyidnak, hogy kedneckéje elitta a megtakarított piádat és segítsen ki most téged.
2021. júl. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/145 A kérdező kommentje:
A vírus miatt pedig úgy sikerült elveszteni mindent hogy vendéglátásban melóztam egyetem mellett és miután bezáratták a helyet, be is csődölt a tulaj és kirúgtak mindenkit.
2021. júl. 3. 12:11
 27/145 anonim ***** válasza:
80%
22 évesn, milyen munkakörben adnak ajándékba ilyen árfekvésű piákat, mint a Chivas???
2021. júl. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/145 anonim ***** válasza:
100%
De minek állsz szóba a családoddal, ha ilyenek?
2021. júl. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/145 A kérdező kommentje:

A mamám is utál sajnos mert megsértődött rám hogy évek óta nem látogatom minden egyes nap csak kéthetente egyszer 1-1 órára mert egyetem és munka mellett nincs időm ott fetrengeni egész nap mint öcsémnek.


Még ha az lenne hogy nem segítek neki míg az öcsém igen, meg is érteném. De ő se csinál semmit, a vásárlástól kezdve a kertig mindent elrendez a gondozónője, az öcsém csak kajálni jár fel hozzá.

2021. júl. 3. 12:15
 30/145 anonim ***** válasza:
93%

"Úgy hogy a nagymamám kb az özvegyiből él szegényesen, nélkülözve hogy neki tudja adni minden pénzét és megtakarítását mert ő a szent."


"A mamám nagyon gazdag, most adta el a 2 pincét és a másik házukat papa halála után, csak ezekből lett több mint 10 milliója, simán megteheti hogy havi 300-400 ezreket ad az öcsémnek mert ő a kis kedvence."


Nem ellentmondás, kicsit sem.

Komolyan, iylen orbitális baromságokat minek össze kamuzni?

2021. júl. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!