Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek igaza van a...

Szerintetek igaza van a nővéremnek, amiért nem akar eljönni az esküvőmre? Többi lent.

Figyelt kérdés
Novemberben lesz az esküvőm, amire csak a szűk családot és a legjobb barátnőmet hívjuk. Meghitt hangulatot szeretnénk, ezért kinéztünk egy kedves kis helyet, ahol a szertartás és a vacsora is lebonyolítható. Nem lesz lakodalom, tehát nem lesz zene és tánc sem. A helyiségbe 20 fő fér be, ezért megkértem a nővérem, hogy hagyja otthon a három gyerekét, hogy helyettük meg tudjam hívni a kereszt szüleimet. Az első gyerek több mint öt éves, a másodig három, a harmadik, pedig több mint egy. Továbbá így, hogy nagyon kevesen leszünk, szeretném, ha az esemény rólunk szólna, nem pedig arról, hogy a három kicsi fel alá rohangál és mindent felborít. A testvérem ezen megsértődött és nem hajlandó eljönni az esküvőre. Tényleg nem lehet kibírni két-három órát a gyerekek nélkül? Olyan nagy gond, hogy most egy rövid ideig nem róla szól minden? Nem lehet felnőtt módon végigülni egy vacsorát? Emiatt Ti kihagynátok a testvéretek esküvőjét?

#esküvő #gyerek mentes esküvő #szűk körű szertartás #kis gyerek esküvőn #esküvő kicsi gyerek nélkül
2021. szept. 15. 14:15
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/134 anonim ***** válasza:
78%

25-ös:

Nem vagyunk gyerekgyűlölők.

De szerinted egy gyerek élvezi azt a társaságot, ahol csak felnőttek vannak?

2021. szept. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/134 anonim ***** válasza:
55%
Én meghívnék mindenkit, és ha nem bírnak a gyerekekkel, akkor a szertartás után, vagy vacsi közben, mikor a kicsik már nem bírják, hazamennek. De mégsincsenek száműzve, mint valami leprások. Egy családi eseményen alap, hogy a közeli szeretteim ott legyenek.
2021. szept. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/134 anonim ***** válasza:
76%
Jaj ez a sok lelki zsarolós ember itt... Meg édheeestestvhéééér-ező. :D Igenis fogadjátok el, hogy az esküvő az adott PÁRRÓL szól, nem a szülőkről, édes-fél-mostohatesókról, nagyszülőkről, nagynénikről-nagybácsikról, stb. ŐK döntenek el, ki jöjjön. A gyerekeket a tesó vállalta, nem a kérdező. És nem, mielőtt valaki elkezdi, nem utálom a gyerekeket, egyszerűen az esküvő az az adott pár kívánságai szerint alakul. Úgyhogy de 25-ös, az a nap a Kérdező körül fog forogni, jogosan! A gyerekek amúgy is iszonyat picik, a Kérdező sem akar nagy felhajtást. Meghitt pillanatra vágynak, nem arra, hogy a boldogító igennél, egy gyerekkórus ordítsa, hogy: wáááááááááááááááááááá. Igen, a saját tesó saját gyerekeire SE kíváncsi ilyenkor az ember.
2021. szept. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/134 anonim ***** válasza:
81%
Egyébként meg lehet érteni a kérdezőt is, mert szerintem mind tudjuk, hogy egy ilyen kis vacsorán, ahol van 3 pici gyerek, úgyis mindenki a gyerekekkel fog foglalkozni - ha akár, ha nem - az ifjú pár helyett.
2021. szept. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/134 anonim ***** válasza:
80%
Igen 35-ös, ha ez az ára, akkor megéri! Az esküvő a PÁRÉ, a te s.ggedben van karó, ha ez neked fáj. Egy köhintés és a torokszaggató gyerekvisítás közt meg van különbség.
2021. szept. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/134 anonim ***** válasza:
75%
Én biztos nem szeretnék 3 kisgyerekkel megjelenő család mellett ülni esküvőn, étteremben, sehol.
2021. szept. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/134 anonim ***** válasza:
72%
Illetve még azt nem értem, hogy nekem biztos nem lenne pofám 3 kicsivel tönkre tenni egy esküvőt és másokat arra kényszeríteni, hogy síró, kiabáló, futkosó gyerekeket kelljen elviselniük. Tudom, az enyjának ők a világ leggyönyörűbb gyerekei, akik soha senkit nem zavarnak, de ezt csak az anyuka hiszi így. Mások nem.
2021. szept. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/134 anonim ***** válasza:
85%
Egy kisgyerek sem élvezi, ha órákon át "jól" kell viselkedni, és a meghitt pillanatra vágyó felnőtt sem élvezi a visítást, sírást, hisztizést. Akkor? Miért kell mindenkire ráerőltetni, amit igazából senki nem akar? Vannak napok az évben, amik a gyerekekről szólnak, és vannak, jóval kevesebb, amik nem. Nem hiszem, hogy ez kibírhatatlan.
2021. szept. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/134 anonim ***** válasza:
42%

"A helyiségbe 20 fő fér be, ezért megkértem a nővérem, hogy hagyja otthon a három gyerekét, hogy helyettük meg tudjam hívni a kereszt szüleimet."


Ezt igy mondtad a nővérednek? Mert akkor ertheto, hogy nem akar menni.

2021. szept. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/134 anonim ***** válasza:
79%

Sok minden múlik azon is, hogyan kérted meg.


Ha azt mondtad, hogy szűk családi körben szeretnél ünnepelni és ebbe nem férnek bele a gyerekei az sértő.

2021. szept. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!