Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Meddig tűrnéd szó nélkül,...

Meddig tűrnéd szó nélkül, hogy a bátyádat a felesége évek óta totál tönkreteszi lelkileg?

Figyelt kérdés
Nem szóltam bele soha, de a testvéremből a szüleim konkrétan papucsot neveltek. Főleg anyám. Én a húga vagyok, de ami megy évek óta, kezd nagyon durván idegesítő lenni számomra. Hozza-viszi munkába, amit kiejt a száján, annak úgy kell lennie, tudnám sorolni. Csendes gyilkos. Félek, hogy nálam egyszer szakad el a cérna, de akkor nagyon. Ha nem áll ki magáért, de látod, hogy szarrá ócsárolják, mit tennél a helyemben? (Merthogy elvileg semmi közöm hozzá, de a bátyámat sem akarom folyamatosan megalázva látni.) Lassan elfogy lelkileg...

2022. jan. 28. 15:20
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/133 anonim ***** válasza:
20%
Nem ide kell írni, hanem beszélni azzal akivel kell, és leállítani, fenyegetni.
2022. jan. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/133 anonim ***** válasza:
97%
Nézd, van, aki így érzi jól magát, bármilyen fura, hogy irányítják.
2022. jan. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/133 anonim ***** válasza:
94%
Semmit nem tudsz csinálni, amíg a testvéred nem akar ezen változtatni. Te is csak találgatsz. Beszélgettél már vele erről egyébként? Kettesben.
2022. jan. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/133 anonim ***** válasza:
91%

A testvéred panaszkodott neked arról, hogy elfogy az önbizalma, vagy ezt csak te gondolod így?

Felnőtt ember a bátyád, ami kb. azt jelenti, hogy ha valami neki nem megfelelő, akkor majd változtat - vagy ha nem megy neki egyedül, kér segítséget.

Amíg ez nem történik meg, addig neked ehhez a világon semmi közöd. Ne szólj bele az életükbe.

2022. jan. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/133 anonim ***** válasza:
91%
Te csak ennyit látsz a kapcsolatból, de azt nem látod, a testvéred hogy viselkedik. Mondjuk, ha látnád sem lenne hozzá közöd, szóval újat én sem fogok mondani: semmi közöd hozzájuk!
2022. jan. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/133 A kérdező kommentje:
Leírtam, hogy nem szóltam bele soha. Viszont egy társasházban élünk, látom, amit látok. Azt is leírtam, hogy papucsot neveltek belőle, főleg anyám. De nem akarom látni elsorvadni. A testvérem, könyörgöm! A testvérem!!! És bármilyen hihetetlen, 50-es emberről írok.
2022. jan. 28. 16:05
 17/133 anonim ***** válasza:
78%

"Lassan elfogy lelkileg..."


Ezt te miben méred? Panaszkodik neked, vagy csak te így döntöttél?

Majd ha a bratyódnak nem tetszik valami változtat!

Nekem az első férjem volt ilyen figura mint a te bátyád, kifejezetten elvárta, hogy valaki megmondja neki, hogy mit és hogyan kell.

Nem lehetett vele kedvesnek lenni, mert rögtön bizonytalanul érezte magát és csinálta a baromságok sorozatát a mentális problémája miatt.

Én meg meguntam, hogy nincs férfi mellettem és örökké mint egy kocsis úgy kell bánni valakivel, mert kiköveteli.

Így aztán léptem tőle, elég volt, nem vagyok Teréz anya, azóta boldog és normális életem van valaki mellett, az exem meg öngyilkos lett.

Szóval, ne avatkozz bele, ne akard szétszedni őket, hanem örülj, hogy van valaki, aki (még) elviseli a tesód!

2022. jan. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/133 anonim ***** válasza:
90%

De értsd már meg, hogy nem lehetsz a testvéred fogadatlan prókátora!

Ha nem kéri a segítségedet, akkor nem igényli, hogy beleszólj az életébe.

2022. jan. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/133 anonim ***** válasza:
94%

Ha egész életében ilyennek nevelték, akkor az, hogy jól elmondod a véleményedet, biztos hogy nem fog csodát tenni. Sőt, utána te leszel a rossz, valószínűleg nem csak a csaj, de a bátyád szemében is. Mert feszkót csinálsz.

Aki nem változtat annak nem fáj eléggé.

Sőt, furán hangzik, de valaki kifejezetten boldog lehet a “papucs” szerepben.

2022. jan. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/133 anonim ***** válasza:
19%
Tépd szét a csajt!
2022. jan. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!