Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Meddig tűrnéd szó nélkül,...

Meddig tűrnéd szó nélkül, hogy a bátyádat a felesége évek óta totál tönkreteszi lelkileg?

Figyelt kérdés
Nem szóltam bele soha, de a testvéremből a szüleim konkrétan papucsot neveltek. Főleg anyám. Én a húga vagyok, de ami megy évek óta, kezd nagyon durván idegesítő lenni számomra. Hozza-viszi munkába, amit kiejt a száján, annak úgy kell lennie, tudnám sorolni. Csendes gyilkos. Félek, hogy nálam egyszer szakad el a cérna, de akkor nagyon. Ha nem áll ki magáért, de látod, hogy szarrá ócsárolják, mit tennél a helyemben? (Merthogy elvileg semmi közöm hozzá, de a bátyámat sem akarom folyamatosan megalázva látni.) Lassan elfogy lelkileg...

2022. jan. 28. 15:20
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/133 anonim ***** válasza:
87%
Azt kva, hát képes elkészítési egy szendvicset maganak???? A te férjed ezek szerint nem. Nos, meglepő lesz, de nem a férjed a talpraesettebb
2022. jan. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/133 A kérdező kommentje:
Jesszus, tényleg ilyen félreérthetően fogalmazok, mint amire válaszoltok? Nem írom le még egyszer egyik "köztes" választ sem újból. Nagyon meglepődtem. Csűrítek-csavarjátok a válaszokat. Úgy gondolom, világosan leírtam, mire kérek tőletek tanácsot.
2022. jan. 28. 17:56
 63/133 anonim ***** válasza:
86%

“ Frusztrált, ideges, csendes lett.”


HA valóban megromlott a kapcsolata, és HA valóban rosszul érzi magát, csak ő tudja megoldani magának. Nem terem ott mindenkinél a húga vagy egy harmadik fél, ha megromlik a kapcsolata.

2022. jan. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/133 anonim ***** válasza:
87%

Oh, azt hiszem értem mi a problémád.

Van egy bátyád, aki a feleségével együtt halad előre az eletben: van új konyhabútor, tv, miegymás. A fickó nem életképtelen, képes magának egy szendvicset csinálni és magadra is figyel, hogy kornyezettudatos legyen. Amúgy nem egy ezermester, nem tud villanykörtét se cserélni. Ezzel szemben te férjed maga a tökély, neki megy a körte csere, sőt, házat is képes építeni, de egy nyavalyás szendvics már kifog rajta, azt ezek szerint neked kell megcsinalni és becsomagolni is.

2022. jan. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/133 A kérdező kommentje:
63-as válaszoló, és még páran felfogták a kérdésem lényegét.
2022. jan. 28. 18:09
 66/133 anonim ***** válasza:
92%

Nos, tegyük fel hogy jogos az észrevételed és a tesódnak nem jó a kapcsolata. A legrosszabb amit tehetsz, hogy beleszólsz vagy kiosztod a sógornődet. Nem állhatsz oda, mint Pistike anyukája az oviban, hogy nem szabad így viselkedni egymással.


Egy mély beszélgetést kezdeményezhetsz a tesóddal, hogy ha beszélni akar valakivel te meghallgatod.


Amúgy ha megromlik egy kapcsolat általában mindkét fél hibás. Csak próbálod felmenteni a tesódat hogy áldozat szerepbe teszed és papucsnak nevezed. Közben pedig egy felnőtt férfiról van szó.

2022. jan. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/133 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, többen leírtuk a választ: beszélj a bátyáddal. Ha igényli a segítségedet, akkor segíts neki, ha nem, akkor ne szólj bele az életükbe.

Vagy milyen választ vársz, hogy tépd meg a sógornőt?

2022. jan. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/133 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt, hogy pár hétig nehezebb időszakon mentünk át a férjemmel. Biztos nem díjaztuk volna, ha a húga neki áll okoskodni amihez amúgy semmi köze, és nem is ismerheti a teljes sztorit. Azt csak az tudja aki benne él. De sokszor még ők is elég szubjektíven mesélik el, mindenki kicsit a saját javára formálva.
2022. jan. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/133 A kérdező kommentje:
67.! Nem igényli, nem panaszkodik. Én látom a hanyatlást. Mindegy, akkor hagyjuk. Nem jutottam előrébb egy-két kivétellel. Köszönöm a válaszokat.
2022. jan. 28. 18:18
 70/133 anonim ***** válasza:
94%

Tudom hogy szar ezt hallani, de ha valakinek magától nem nyílik fel a szeme, külső ember hatására még annyira se fog.


Sőt, csak szarul lehet kijönni a helyzetből, ha pl vitát generál köztük a dolog, tuti téged fognak okolni.

2022. jan. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!