Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Meddig tűrnéd szó nélkül,...

Meddig tűrnéd szó nélkül, hogy a bátyádat a felesége évek óta totál tönkreteszi lelkileg?

Figyelt kérdés
Nem szóltam bele soha, de a testvéremből a szüleim konkrétan papucsot neveltek. Főleg anyám. Én a húga vagyok, de ami megy évek óta, kezd nagyon durván idegesítő lenni számomra. Hozza-viszi munkába, amit kiejt a száján, annak úgy kell lennie, tudnám sorolni. Csendes gyilkos. Félek, hogy nálam egyszer szakad el a cérna, de akkor nagyon. Ha nem áll ki magáért, de látod, hogy szarrá ócsárolják, mit tennél a helyemben? (Merthogy elvileg semmi közöm hozzá, de a bátyámat sem akarom folyamatosan megalázva látni.) Lassan elfogy lelkileg...

2022. jan. 28. 15:20
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/133 anonim ***** válasza:
86%

Én inkább irigy szarcsimbóknak nézlek mint sem aggódó testvérnek.


Figyú ha a tesódnak majd 1x elege lesz a szerinted papucsletből, akkor majd ő lép.


Neked nem csak közöd nincs, de jogod sincs eldönteni más helyett, hogyan viselkedjen egy kapcsolatban.

Én őszinte leszek. Ha az én testvérem lennél és szét akarnád rombolni a számomra tökéletes boldog kapcsolatom, csak mert neked valami nem tetszik, hát vágnálak ki mint matykát kakkantani.. De biztos nem lépnéd át a küszöböm.

2022. jan. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/133 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező!

A bátyáddal beszéltél már minderről?

A bátyád beszélt neked arról, hogy neki mindez nem jó és úgy érzi, tönkre fog menni?

Ha nem, akkor beszélj vele bizalmasan, és ha megerősíti a feltételezéseidet, ajánld fel a segítségedet, keress más segítséget, pl. párterapeutát.

Ha az derül ki, hogy mégsem úgy van, ahogy gondolod, akkor ne áskálódj.

2022. jan. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/133 anonim ***** válasza:
91%

"Több százezres konyhaszekrény, szárítógép, bazi nagy tévé, minden hónapban más és más. "


Nos, ez nalunk is meg van. Kb alap mindegyik.


"Kifigurázza a lánya is, hogy képes szalvétába csomagolni kaját magának. Micsoda szégyen."


Aztán ugyan mi a baj, a szalvéta vagy a szendvics? A szalvéta kornyezettudatos, hiszen lebomlik, a szendvics meg tök logikus.


"Közben meg többet keres, mint a felesége."

Az én férjem is többet keres. Átlag férfi többet keres mint az átlag nő.


"Papucs. Mert még egy villanykörtét sem tud kicserélni. Az én férjem bármit megcsinál. Járólap, csempézés, kerti dolgok."


Attól nem lesz senki papucs, ha nem tud valamit megcsinálni. A papucsferj pont mindent megcsinal, amit kiad neki feladatnak az asszony.

2022. jan. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/133 anonim ***** válasza:
97%

De miért baj, hogy szalvétába csomagolja magának a kajáját?

Meg miért papucs, ha futja nekik menő konyhaszekrényre meg nagy tv-re? (a konyhabútor alapból baromi drága, nem nehéz többszázezret rákölteni)


A villanykörtés dolgot se értem... az én párom is ügyetlen, képzeld, de egyáltalán nem nevezném emiatt papucsnak. (pláne mert nem is azt jelenti)


Nagyon úgy tűnik nekem, hogy itt a kérdezővel van a gond, ő akar mindenáron beleugatni mások életébe. Kíváncsi lennék, mit szólna ahhoz, ha valaki az övébe pofázna bele.

2022. jan. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/133 anonim ***** válasza:
95%
Van egy teszetosza, semmire nem való tesód, aki kb engem döglene és megenné a kosz, ha nem lenne valaki, aki irányítja. Szalvéta? A hülye, hát aranyozott doboz kéne a szendvicsnek.
2022. jan. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/133 anonim ***** válasza:
95%
Én nem értem. Azt mondtad ócsárolja és megalázza a tesód, erre a szendvics csomagolást meg a háztartási gépeket említed, mint probléma?!
2022. jan. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/133 anonim ***** válasza:
90%
A kérdező csak nem meri elmondani nekünk, hogy az a riherongy a húsokra pakolta a csontokat a fagyasztóban.
2022. jan. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/133 anonim ***** válasza:
34%
37-es, nem uncsi már minden sógornös kérdéshez benyomni ezt a sztorit?
2022. jan. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/133 anonim ***** válasza:
98%
37. Nekem is ez jutott eszembe. De ott annak a rohadék doktorandusz libának tuti nem lett volna elég egy társasházi lakás :D
2022. jan. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/133 A kérdező kommentje:

Jajj már! Írjátok meg, mi nem egyértelmű.

Akkor összefoglalom mégegyszer.

A bátyám minden forintot megfog(na). Kicikizték, hogy papírszalvétába csomagolja a kajáját, amit szintén ő készít el.

Egyáltalán nem kérkedni akarok, hogy a férjem sokkal talpraesettebb.

Hirtelen nem látok át minden választ. Próbálok reagálni a válaszokra.

De ami lényeg, nem hülyéskedek, nem troll a kérdés, a valós tényeket írtam le.

Igen, vannak ilyen papucs emberek-férjek, csak másnak legyen jó. Ő maga nem számít. Közben tönkremegy idegileg. Nem mondja, de mivel a testvérem, ismerem minden mozdulatát!

2022. jan. 28. 16:58
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!