Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Meddig tűrnéd szó nélkül,...

Meddig tűrnéd szó nélkül, hogy a bátyádat a felesége évek óta totál tönkreteszi lelkileg?

Figyelt kérdés
Nem szóltam bele soha, de a testvéremből a szüleim konkrétan papucsot neveltek. Főleg anyám. Én a húga vagyok, de ami megy évek óta, kezd nagyon durván idegesítő lenni számomra. Hozza-viszi munkába, amit kiejt a száján, annak úgy kell lennie, tudnám sorolni. Csendes gyilkos. Félek, hogy nálam egyszer szakad el a cérna, de akkor nagyon. Ha nem áll ki magáért, de látod, hogy szarrá ócsárolják, mit tennél a helyemben? (Merthogy elvileg semmi közöm hozzá, de a bátyámat sem akarom folyamatosan megalázva látni.) Lassan elfogy lelkileg...

2022. jan. 28. 15:20
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
 131/133 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a kérdező olyan típus mint a nagymamám. Aki múltkor mondta nekem nagy büszkén hogy mennyi felretett pénze van. Kérdeztem hogy mire fogja elkolteni. A válasz az volt hogy semmire, neki csak jó érzés hogy van. Wtf?! Akkor meg mi értelme?

Persze én is úgy élek hogy nem verem el minden pénzem, úgy vásárolok nagyobb dolgokat hogy attól mindig maradjon tartalék mert sose lehet tudni milyen váratlan dolog jön amire kell a pénz.

De azért annak semmi értelme nincs hogy csak gyűjtjük és gyűjtjük és sose koltjuk el.

2022. jan. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/133 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező, azt írtad, a bátyád nem panaszkodik neked, csak te látod, hogy baj van. Nos, ez két dolgot jelenthet. Vagy azért nem panaszkodik, mert nincs semmi baj, vagy van baj de nem akarja elmondani. A megoldás mindkét esetben ugyanaz: ne szólj bele.

Attól, hogy a bátyád, nem tiszted eldönteni, hogy hogyan éljenek. Komolyan nem értem hogy jut eszedbe egy régóta tartó házasságba beleszólni, hogy most már elég a papucs viselkedésből? Meg a pénzügyeiket firtatni. Az hogy titeket hogy neveltek az egy dolog, miért éljen úgy más is? És a bátyádat meg eléggé degradáltad. Hogy ő csak egy papucs és nem képes megvédeni magát, majd te. Szerintem ez a megalázó, nem a sógornő viselkedése. Ha pl a sógornő nem szépen szólna a tesódhoz és rászólnál, hogy ne beszéljen így a bátyáddal, na AZ lenne csak a megalázó. Mármint a bátyádnak, természetesen. Mint anyuci, mikor megvédi a kisgyerekét.


Nekem is van rokonom, aki kapott a szüleitől lakást, csak a rezsit kell fizetnie. 300 felett keres es folyton sír, hogy elfogy a pénze, amikor be kellett volna fizetni a nyaralást nem tudta. El nem tudom képzelni mire b@ssza el. Én gondom/dolgom? Nem.

2022. jan. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/133 anonim ***** válasza:
100%

Képzeld el nem minden férfi ezermester. És jól van ez így. Gratulálok hogy ilyen hiper szuper mintapéldány a te férjecskéd.

Inkább a te férjed a papucs, ilyen kotnyeles hárpia feleséggel. Inkább foglalkozz a saját életeddel, ne oszd az észt mert neked sincs sok.

2022. febr. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!