Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg nekem kéne kiszolgálni...

Tényleg nekem kéne kiszolgálni a felnőtt (nálam idősebb!) testvéremet?

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok, szerencsére elég jó helyzetben élek az átlaghoz képest. Nekem van egy átlagosan fizető logisztikai ügyintéző állásom, a féjem pedig medior alkalmazásfejlesztő, így az ő bevételének hála, van lehetőségünk kényelmesen élni és félretenni is.


A probléma ott kezdődik, hogy a nővérem (29 éves) teljesen csóró, egyedülállóként él nettó 207 ezres tanári bérből albérletben. Senki nem kényszerítette, hogy ilyen szarul fizető dolgot tanuljon, ő választotta ezt magának.


És anyukám mostanában állandóan engem zaklat olyanokkal, hogy hívjam meg a nővéremet valahova enni, vagy fizessem be kettőnket valami utazásra, mert ő maga úgysem tudná megengedni magának.


Én viszont ezt nem szeretném, felnőtt vagyok, saját élettel. Ott a lehetőség a testvéremnek is, hogy tanuljon ki valami normálisan fizető szakot, vagy keressen magának pasit, de ő teljesen életképtelen ezekhez.


Jogosan érzem azt, hogy anyukám követelései alaptalanok? Nem gondolom, hogy nekem kéne szórakoztatni őt, csak mert szarul keres.



2022. júl. 28. 10:52
 31/98 anonim ***** válasza:
20%
Lehet azzal érvelni hogy milyen fontosak a tanárok, de ha egyszer nem tud megélni a fizetéséből, akkor máshova kell menni dolgozni. Nem a tesó, apuka, anyuka, sógor stb rokon felatada kiegészíteni a fizetését. Van aki diplomával elmegy gyárba, mert nem tud elhelyezkedni /alacsonyan fizető munkát talál csak a szakmájában. Ez van. Keressen más munkát.
2022. júl. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/98 anonim ***** válasza:
85%

Én vok aki a szilveszteri bulit fizette a tesójának. Sőt színházban is voltunk együtt, meg túrázni.

És kapaszkodj meg! Én a kis húga a vagyok 😉


Azóta is járunk ilyen helyekre. Sőt most van h csak ő megy a gyerekeimmel strandra, moziba stb.

Soha egy belépő árát nem kértük el a másiktól. De még azt se ha boltból, vagy netes rendelésből "van tartozás" egymás felé

2022. júl. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/98 anonim ***** válasza:
83%

Nézd, valóban nem kötelességed "szórakoztatni" a testvéredet, sem egyéb módon támogatni, de a stílus, ahogy kifejezed magad, az elég pökhendi. A nővéred nagyon tiszteletre méltó munkát végez, és az ország szégyene, hogy ezt így fizetik meg. Ha ő és a hozzá hasonlók nem vállalnák mégis ezt a hivatást, összeomlott volna már rég a társadalom.

A családtagok közötti szeretet, tisztelet és támogatás nem kierőszakolható, ezért anyukád részéről is hiba nyomás alá helyezni téged. Azt azért vedd figyelembe, hogy az élet néha cifrább fordulatokat tud produkálni, mint bármelyik filmforgatókönyv. Te is kerülhetsz még nagyon rossz helyzetbe, és most talán elképzelhetetlen, de rászorulhatsz még a nővéred jóindulatára.

Ettől függetlenül ha nem szeretnéd őt az életed részévé tenni, akkor ne tedd, mert nem akarásnak nyögés a vége, ami mindkét fél számára megalázó.

2022. júl. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/98 anonim ***** válasza:
82%

#27 Anyád kívánsága sem az volt, hogy szolgáld ki, hanem, hogy legyen közös program.

Nekem nincs testvérem, de a barátaim közül előfordul, hogy meghívok valakit kajálni, 1-1 közös útra. És ez a lehetőségeinkhez képest kölcsönös, nem azt várjuk egymástól, hogy az összeg egyenlő legyen, hanem a gesztus. El nem tudnám képzelni, hogy ha lenne egy tesóm, akivel jó a kapcsolat, ne csináljak közös programot. Anyámat is meghívom alkalmanként, pedig a nagymamám nevelt.

Egyébként meg nem azért lettél kioktatva, mert nem viszed a tesódat étterembe, meg nyaralni, hanem azért mert okádék stílusban írsz róla. De ezek szerint nem szorult beléd annyi értelem, hogy az a baj, hogy lenéző vagy. És ne mond, hogy nem lenézés valakit, aki dolgozik, ellátja magát életképtelennek nevezni, csak mert a politikai helyzet miatt rossz neki és még érdek-férjecskét sem fogott magának. A gusztustalan kinyilatkoztatásod volt a baj.

2022. júl. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/98 anonim ***** válasza:
82%
De ha ő ezt szereti csinálni? Nem írta a kérdező azt hogy a testvére pénzt kér tőle. Tehát hagyja ott a munkáját ,jogy a tesókának job legyen
2022. júl. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/98 anonim ***** válasza:
2%
Nem olvastam el a kifejtést. Légy keményebb vele, akkor nem lesz annyira szemtelen.
2022. júl. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/98 anonim ***** válasza:
82%

"Azért arra kíváncsi lennék, hogy akik itt ilyen stílusban kioktatnak, közülük hány hordja éttermezni/nyaralni az idősebb testvérét."


Hányszor mondjuk el neked, hogy felfogd a csökött agyaddal? Nem azzal van a gond, hogy nem hordod el nyaralni, ebben mindenki egyetértett veled. A stílusodon vagyunk itt mindannyian kiakadva, hogy hogyan beszélsz valakiről, aki kevesebbet keres, mint te.

2022. júl. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/98 anonim ***** válasza:
85%
Ez ilyen provokatív kérdés akar lenni? Most mit szeretnél hogy a tanárokat szidjuk, vagy hogy itt legyen fejtegetve hogy igenis alul vannak fizetve? A te gyerekedet is ők fogják éhbérért tanítani. Vagyis már nem mert nem lesznek tanárok. Igen, bele vannak fáradva,az oktatási rendszerrel együtt ők is haldokolnak. Most örülsz?
2022. júl. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/98 anonim ***** válasza:
79%

38

Igazából azon is kivagyunk akadva. Nyilván az anyja nem normális teljesen, egy balatoni vagy horvát nyaralás valóban túl sok lenne. De most az, hogy néha, mint program, elmenjen vele pl kínaizni, vagy mekizni, esetleg inni a star bucksban és kifizesse, nem értem miért olyan nagy dolog.

2022. júl. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/98 anonim ***** válasza:
78%

“Azért arra kíváncsi lennék, hogy akik itt ilyen stílusban kioktatnak, közülük hány hordja éttermezni/nyaralni az idősebb testvérét.”

Gimiben sokszor hívtam pizzázni a barátnőimet, pedig nekem se volt nagyon sok zsebpénzem. Biztos vagyok benne, hogy ha most lenne ilyen helyzetben valamelyik ismerősőm, néha meghívnám valahova.

2022. júl. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!