Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg nekem kéne kiszolgálni...

Tényleg nekem kéne kiszolgálni a felnőtt (nálam idősebb!) testvéremet?

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok, szerencsére elég jó helyzetben élek az átlaghoz képest. Nekem van egy átlagosan fizető logisztikai ügyintéző állásom, a féjem pedig medior alkalmazásfejlesztő, így az ő bevételének hála, van lehetőségünk kényelmesen élni és félretenni is.


A probléma ott kezdődik, hogy a nővérem (29 éves) teljesen csóró, egyedülállóként él nettó 207 ezres tanári bérből albérletben. Senki nem kényszerítette, hogy ilyen szarul fizető dolgot tanuljon, ő választotta ezt magának.


És anyukám mostanában állandóan engem zaklat olyanokkal, hogy hívjam meg a nővéremet valahova enni, vagy fizessem be kettőnket valami utazásra, mert ő maga úgysem tudná megengedni magának.


Én viszont ezt nem szeretném, felnőtt vagyok, saját élettel. Ott a lehetőség a testvéremnek is, hogy tanuljon ki valami normálisan fizető szakot, vagy keressen magának pasit, de ő teljesen életképtelen ezekhez.


Jogosan érzem azt, hogy anyukám követelései alaptalanok? Nem gondolom, hogy nekem kéne szórakoztatni őt, csak mert szarul keres.



2022. júl. 28. 10:52
 41/98 anonim ***** válasza:
81%

#40

Oké, teljesen jogos, de azért a stílusával nagyobb a baj...

2022. júl. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/98 anonim ***** válasza:
91%

41

Most, hogy mondod. Nekem gimiben és egyetemen is volt egy-egy ilyen barátnőm. Mikor látták, hogy nem eszek, vagy nem volt pénzem, volt, hogy meghívtak pizzázni, meg ilyenek, volt aki direkt 2 személyre főzött, nekem is. És nem kért semmit.

Én a mai napig hálás vagyok nekik értük. Pedig csak barátnők voltak, már nem is tartjuk a kapcsolatot.

2022. júl. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/98 anonim ***** válasza:
89%

Annyiban igazad van, hogy nem kell a testvérdre költened, ha te nem szeretnél, mert pl. rossz a kapcsolatod vele. Anyád követelése ennyiből alaptalan.


Viszont szerintem van egy kis egód, hogy a férjed foglalkozásának hála jól éltek, meg a való életben egy jó nagy adag önzőség is beléd szorult.

"Én viszont ezt nem szeretném, felnőtt vagyok, saját élettel."

Nem tudjuk, hogy milyen a kapcsolatod a nővéreddel, de ez a mondatod üvölt arról, hogy nem vagy egy nagy segítő szándékú emberke. Persze, ha rossza viszonyod a testvéreddel, akkor érthető, hogy nem akarsz vele peogramokat csinálni, de ez nem derül ki ebből a kérdésből.


Illetve ez a mondatod is egy picit kiveri a biztosítékot, hogy "Ott a lehetőség a testvéremnek is, hogy tanuljon ki valami normálisan fizető szakot, vagy keressen magának pasit, de ő teljesen életképtelen ezekhez.". A tanári szakma egy hivatás, hozzáteszem, hogy egy szép hivatás, azt leszámítva, hogy a tanári fizetés nagyon siralmas. De ha nem lennének tanárok, te sem tudnál valószínűleg itt panaszkodni. Illetve, mi az, hogy találjon magának pasit? Ne haragudj, de ez egyszerűen szánalmas, hogy találjon magának egy pasit, akivel már nem lesznek anyagi gondjai.

2022. júl. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/98 A kérdező kommentje:
29 éves és nem nem volt párkapcsolata. Erre mondtam, hogy életképtelen.
2022. júl. 28. 12:30
 45/98 anonim ***** válasza:
88%
És akkor megérdemli a lenézést meg a fikázást? Szerintem hagyd abba, mert minden válaszoddal csak egyre mélyebbre ásod magad.
2022. júl. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/98 anonim ***** válasza:
83%

Nem mindenkinek célja h eltartassa magát 😉

Én is jobban szeretem az olyan kapcsolatokat ahol jól érezzük egymást utánna meg hazamegy 😉

2022. júl. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/98 anonim ***** válasza:
81%
Mert ugye olyan nincs, hogy nem is akar párkapcsolatot és egyedül jobban érzi magát, igaz?
2022. júl. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/98 anonim ***** válasza:
86%
Inkább legyen egyedülálló, minthogy csak azért legyem hapsija, hogy el legyen tartva...kérdező, állítsál magadon!
2022. júl. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/98 anonim ***** válasza:
72%
Igazad van, kérdező. Semmiféle anyagi kötelezettséged nincs a felnőtt nővéred felé.
2022. júl. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/98 anonim ***** válasza:
84%
En rendszeresen jarok a ferfi testveremmel ebedelni amit en fizetek mert en nagysagrendekkel tobbet keresek. O se keres olyan rosszul , de nekem meg se kottyan ha havonta egyszer egyutt ebedelunk. Vagy csinalunk ezt azt. Ja en no vagyok.
2022. júl. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!