Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg nekem kéne kiszolgálni...

Tényleg nekem kéne kiszolgálni a felnőtt (nálam idősebb!) testvéremet?

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok, szerencsére elég jó helyzetben élek az átlaghoz képest. Nekem van egy átlagosan fizető logisztikai ügyintéző állásom, a féjem pedig medior alkalmazásfejlesztő, így az ő bevételének hála, van lehetőségünk kényelmesen élni és félretenni is.


A probléma ott kezdődik, hogy a nővérem (29 éves) teljesen csóró, egyedülállóként él nettó 207 ezres tanári bérből albérletben. Senki nem kényszerítette, hogy ilyen szarul fizető dolgot tanuljon, ő választotta ezt magának.


És anyukám mostanában állandóan engem zaklat olyanokkal, hogy hívjam meg a nővéremet valahova enni, vagy fizessem be kettőnket valami utazásra, mert ő maga úgysem tudná megengedni magának.


Én viszont ezt nem szeretném, felnőtt vagyok, saját élettel. Ott a lehetőség a testvéremnek is, hogy tanuljon ki valami normálisan fizető szakot, vagy keressen magának pasit, de ő teljesen életképtelen ezekhez.


Jogosan érzem azt, hogy anyukám követelései alaptalanok? Nem gondolom, hogy nekem kéne szórakoztatni őt, csak mert szarul keres.



2022. júl. 28. 10:52
 81/98 anonim ***** válasza:
75%

80

És ki a fenét érdekel, mennyit keresel? Erre vagy olyan nagyra? A növéred valszeg EMBERILEG sokkal többet ér nálad, ahogy beszélsz a családodról.

2022. júl. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/98 anonim ***** válasza:
37%

Ezt erősen kétlem. :D Titkárnőket nem fizetik túl. Lehet, hogy pár ezerrel többet viszel haza de sokkal többet tuti nem.

De ha így lenne sem lennék olyan büszke egy ilyen értelemetlen munkára.

Gondolom diplomád sincs.

2022. júl. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/98 anonim ***** válasza:
71%
414 nettót titkárnőként? :D akkor ott valami más is lehet a munkakörödben. Áruld már el hol van ez a cég átmegyek én is oda, hogy ne legyek már olyan életképtelen 3 diplomával közalkalmazottként. :D Ennyi vegzettséggel lehet kapok mindjárt 600 nettót ha a titkárnőnek ilyen jól megy. :D
2022. júl. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/98 anonim ***** válasza:
82%

414et viszel haza a férjed még jobban keres és sajnálsz a nőveredtől egy ebédet?

Komolyan egyre szebb ez a történet. 😝

2022. júl. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/98 anonim ***** válasza:
77%
A nagynénem is tanárnő volt a faluban. Miutan nyugdijba ment nagyon rossz körülmények között élt nagyon kis nyugdíjat kapott. De a diákjai szerették, visszajártak hozzá, még díszpolgárrá is valasztották a faluban. Ő sosem bánta meg, hogy ezt a hivatást választotta. A szegénységgel együtt sikeres ember volt. Sok gyereket nem hagyott elkallódni, sokat segített hogy továbbtanulhassanak, sok ember élétére volt pozitív befolyással. A két feltestvére segítette haláláig anyagilag és minden másban is. Sosem volt ez teher nem kellett szólni érte senkinek. Teljesen természetes, hogy ha valaki önhibáján kívül kerül rossz helyzetbe azon segítünk. Nem értelek téged? Ha utálod a tesód akkor ne segíts neki de érthetetlen ez a pökhendiség és lenézés. Mire fel? Tisztességes munkája van és eltartja magát. Inkább büszke lehetnél rá hogy ilyen szerény fizetés mellett is vállalja ezt a nemes feladatot. Tanári diplomával ő is lehetne titkárnő ha akarna. Nálunk az egész család büszke volt a nagynénire. Ha olyan boldog au életes miért nem azzal foglalkozol a tesvéred élete helyett?
2022. júl. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/98 anonim ***** válasza:
8%
Teljesen jogosan érzed. Egy büdös fillért ne fizess ennek az életképtelen piacának.
2022. júl. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/98 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy titkárnő vagyok?

Logisztikus. BME-s logisztikai mérnök diplomával. Nemzetközi fuvarozási cégnek dolgozom, de csak alkalmazottként, nem én vagyok itt a főnök.

2022. júl. 29. 00:33
 88/98 anonim ***** válasza:
76%
Testvérem, és a férje is tanár. El tudnak menni nyaralni, pedig gyerekük is van. Sosem engedte, hogy valamit ne engedjek neki kifizetni.
2022. júl. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/98 anonim ***** válasza:
71%
Tudod kérdező, apám két ízben is többet keresett mint anyám, de sose fitymálta le anyám karrierjét amiatt, mert apám dolgozott több műszak cukorgyárosként így sokat keresett, anyám meg csak tanítónő volt, sőt anyám szüleit, a nagyszüleimet se nézte le, mert nagyapám kántor-tanítóból lett orosz tanár lett, majd iskolaigazgatóként ment nyugdíjba, nagyanyám szintén tanítónő lett, de sose volt ilyen egymás fejéhez vagdosás...amikor rendszerváltás után apám munkanélküli lett, akkor anyám nem terhelte őt, sőt nagyapám se szídta őt, hogy munkanélküli lett, sőt próbálta kimozdítani a depressziójából apámat, azzal, hogy a húgait gyakrabban hívta el Magyarországra... aztán apám 10 éves koromban kapott szívinfarktust, rokkant nyugdíjas lett, majd 5 évvel később meghalt, talán egyik bátyám rótta fel neki, hogy szégyellne itthon ülni ennyi idősen... meg azt se értette meg, hogy anyám miért nem főz már finomakat... azért nem főzött mert szíve miatt egészségesebben táplálkoztunk... aztán 5 évvel később meghalt...
2022. júl. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/98 anonim ***** válasza:
29%
"Nekem van egy átlagosan fizető logisztikai ügyintéző állásom, a féjem pedig medior alkalmazásfejlesztő, így az ő bevételének hála, van lehetőségünk kényelmesen élni és félretenni is." "Logisztikus. BME-s logisztikai mérnök diplomával. Nemzetközi fuvarozási cégnek dolgozom, de csak alkalmazottként, nem én vagyok itt a főnök." 27éves vagy 18éves korodban elkezdted 25évesen befejezted,2éve dolgozol akkor kb. De mulyen emelt érettségid van? Kémia? Biológia?
2022. júl. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!