Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg nekem kéne kiszolgálni...

Tényleg nekem kéne kiszolgálni a felnőtt (nálam idősebb!) testvéremet?

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok, szerencsére elég jó helyzetben élek az átlaghoz képest. Nekem van egy átlagosan fizető logisztikai ügyintéző állásom, a féjem pedig medior alkalmazásfejlesztő, így az ő bevételének hála, van lehetőségünk kényelmesen élni és félretenni is.


A probléma ott kezdődik, hogy a nővérem (29 éves) teljesen csóró, egyedülállóként él nettó 207 ezres tanári bérből albérletben. Senki nem kényszerítette, hogy ilyen szarul fizető dolgot tanuljon, ő választotta ezt magának.


És anyukám mostanában állandóan engem zaklat olyanokkal, hogy hívjam meg a nővéremet valahova enni, vagy fizessem be kettőnket valami utazásra, mert ő maga úgysem tudná megengedni magának.


Én viszont ezt nem szeretném, felnőtt vagyok, saját élettel. Ott a lehetőség a testvéremnek is, hogy tanuljon ki valami normálisan fizető szakot, vagy keressen magának pasit, de ő teljesen életképtelen ezekhez.


Jogosan érzem azt, hogy anyukám követelései alaptalanok? Nem gondolom, hogy nekem kéne szórakoztatni őt, csak mert szarul keres.



2022. júl. 28. 10:52
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/98 anonim ***** válasza:
86%

Százan leírták, hogy emberileg vagy sz@r alak, de te minden hozzászólásodban csak azt bizonygatod, hogy te milyen jól keresel és diplomád van.

Ugye érzed miért gáz ez?

2022. júl. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/98 anonim ***** válasza:
70%
Egyébként autodidakta módon jutottál az érettségig kérdező vagy a tanáraid segítségével? Én egy két tanártól eltekintve az összesre szeretettel gondolok... és nem néztem le amiatt mert ezt a hivatást választották... megemelném nekik is a fizetésüket, de az otthon ápolást végzőknek is alapjövedelmet adnék...
2022. júl. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/98 anonim ***** válasza:
88%

Csak nekem furcsa, hogy a szuper életed helyett miért a nőveredével foglalkozol?

Ő nem kért tőled semmit, úgyhogy nem értem miért kell nyilvanosan fikázni.

A nővéred a saját életével foglalkozik és nem téged szid a gyakorin pedig neki még lenne oka is rá. ;)

2022. júl. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/98 A kérdező kommentje:

"18éves korodban elkezdted 25évesen befejezted,2éve dolgozol akkor kb. De mulyen emelt érettségid van? Kémia? Biológia?"


18 évesen kezdtem, 21 évesen fejeztem be. Majdnem 6 éve dolgozom már ebben. Angolból van emelt érettségim, nem tudom, ez miért számít?

2022. júl. 29. 17:42
 95/98 anonim ***** válasza:
89%

Elvégeztél egy bsc büfé szakot. Nagyon sikeres nő vagy. Bezzeg a nővéred aki tanár, ő egy semmirekellő alak. Itt valami nagy képzavar van.

Egyébként miért utálod ennyire?

Kifejthetnéd, talán érthetőbb lenne miért sajnálsz tőle egy közös ebédet.

2022. júl. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/98 anonim ***** válasza:
87%
Kedves kérdező ahogy elnézem ezt a szakot amit te végeztél a követelmények komolyak. :) Nem hiszem hogy ennyi eszed van diplomásként hogy lenézed az embereket.
2022. júl. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/98 anonim ***** válasza:
83%
Ha utálod a nővéredet nem kell vele időt tölteni, teljesen felesleges mondvacsinált okokat gyártani mert nem indok, hogy le kell nézni azt aki tanult és értékes munkát végez csak azért mert nem fizeti meg az állam, vagy azért mert épp nincs párja, vagy olyan párja aki eltartja, vagy azért mert albérletben él. Ezek az indokok rád nézve szégyenletesek. Az is, hogy anyukádnak kell szólnia, hogy kedvében járhatnál a nővérednek. Kiszolgálod őt? Az hogy elmész vele havonta egyszer egy pár órás programra és te fizetsz? Ez csak figyelmesség semmi más, amit simán megteszünk azért akit szeretünk, ha megengedhetjük magunknak. Te ki nem állhatod a nővéredet. Nem tudni miért de inkább ezt kellett volna mondani sokkal egyszerűbb lenne mint a sok fals indok.
2022. júl. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/98 anonim ***** válasza:
92%

Xd ennyit ér a család nálad úgy látszik. Téged is eltart a férjed, kicsit lejjebb kene venni az arcból. Nálam a család attól család, mert bármi történik számíthatunk egymásra és mindig osszetartunk jóban rosszban. Ő a jövő generációjat tanítja, lehet a gyereked is o fogja tanítani,kicsit több tiszteletet neki,hamár az állam

és a társadalom leszarja őt.

2022. aug. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!