Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg nekem kéne kiszolgálni...

Tényleg nekem kéne kiszolgálni a felnőtt (nálam idősebb!) testvéremet?

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok, szerencsére elég jó helyzetben élek az átlaghoz képest. Nekem van egy átlagosan fizető logisztikai ügyintéző állásom, a féjem pedig medior alkalmazásfejlesztő, így az ő bevételének hála, van lehetőségünk kényelmesen élni és félretenni is.


A probléma ott kezdődik, hogy a nővérem (29 éves) teljesen csóró, egyedülállóként él nettó 207 ezres tanári bérből albérletben. Senki nem kényszerítette, hogy ilyen szarul fizető dolgot tanuljon, ő választotta ezt magának.


És anyukám mostanában állandóan engem zaklat olyanokkal, hogy hívjam meg a nővéremet valahova enni, vagy fizessem be kettőnket valami utazásra, mert ő maga úgysem tudná megengedni magának.


Én viszont ezt nem szeretném, felnőtt vagyok, saját élettel. Ott a lehetőség a testvéremnek is, hogy tanuljon ki valami normálisan fizető szakot, vagy keressen magának pasit, de ő teljesen életképtelen ezekhez.


Jogosan érzem azt, hogy anyukám követelései alaptalanok? Nem gondolom, hogy nekem kéne szórakoztatni őt, csak mert szarul keres.



2022. júl. 28. 10:52
 71/98 anonim ***** válasza:
69%
Ki tudja, a kérdező talán épp azért nem akar segíteni a nővérének, mert irigy rá. Irigy, mert jobb munkája van, mert van diplomája, mert többre vitte az életben még így is, hogy nincs párja és nem csak el van tartva.
2022. júl. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/98 anonim ***** válasza:
77%
Ha a pasid lapátra tesz, mert kinyílik a csipája, hogy mekkora egy felszínes kis önző, anyagias liba vagy és megfordul a fejében, hogy kaphat egy normális, aranyos, szép, rendes nőt is, akkor a kis titkárnői állásoddal kitörölni sem tudod majd magadnak.
2022. júl. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/98 anonim ***** válasza:
77%
Érdekes mi a hugommal meg szoktuk hívni egymást programokra vagy egy kávéra, kajára a nélkül is hogy bárkinek meg kellene kérnie erre... Látszik mennyire "szereted" a testvéredet...
2022. júl. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/98 anonim ***** válasza:
33%
Miért számít, hogy idősebb? Csak a kistesók seggét kell nyalni?
2022. júl. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/98 anonim ***** válasza:
74%

Nem érzed jogosan. A testvéredről van szó aki nem azért keres szarul mert életképtelen munkakerülő. Hanem azért mert az éréteket képviselő állását sz@rul fizeti az állam.

Nem elég, hogy a kormány semmibe veszi azokat akik a követlező generációt nevelik még te is ezt teszed a saját testvéreddel.

Nem szolgálod ki őt azzal ha a kedvében jársz és néha elhívod olyan programra amit ő nem engedhetne meg magának. Ezt örömszerzésnek meg kedvességnek hívják. Ami alap minden normális embernél pláne családon belül. Szomorú hogy erre anyukádnak kell felhívnia a figyelmedet és még ezután sem esik le mennyire nem vagy se kedves, se melegszívű sőt sajnálom hogy ezt kell mondajam de egy öntelt HP vagy. Azt hiszed több vagy a nővérednél a titkárnői állasoddal meg a hazdag pasiddal aki eltart. Hát nem vagy több. Csak a fogyasztói tarsadalom díszpéldanya vagy akinél semmi nem számít a pénzen kívül. Szégyellhetnéd magadat.

2022. júl. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/98 anonim ***** válasza:
70%

Én biztos nem mennék sehová ilyen testvérrel.


Megnézném mi lenne azzal a sok "életképes" emberrel,ha holnap az összes tanár azt mondaná,hogy "kapjátok be!"


Miből fizetnék a magániskolát meg a gyerekfelvigyázót,amíg dolgoznak,ki vigyázna a kölkeikre,amíg ezek az "életképesek" megkeresik a csodálatos fizetésüket.

2022. júl. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/98 anonim ***** válasza:
80%
76. A covidnál bebizonyosodott, hogy iskola és tanárok nélkül összeomlanak a mintaszülők is. Na meg sokan összezárva kiakadtak a saját neveletlen kölykeiktől.
2022. júl. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/98 anonim ***** válasza:
74%

Ha jól értem arra vagy olyan fene nagy büszke, hogy a jólkereső férjed eltart. :D Taps! Nem ezt hívják luxus kur....k?

A nőveredet meg lenézed mert tanult és van egy olyan állása ami társadalmi szempontból is hasznos csak nem keres vele sokat. Azt nem veszed észre, hogy te is egy albérletben tengődnél a titkárnői fizetésedből ha nem lenne "apu" aki fizetné a műkörmödet.

De te még "apu" pénzét is sajnálod arra, hogy meglepd a nővéredet egy programmal nagyritkán. Neked kell kiszolgálni? Nem azt mondta anyád, hogy főzz neki ebédet és az italt is te öntsd a poharába? Egyébként meg aki boldog és kiegyemsúlyozott életet él az segít másoknak, főleg ha családtagról van szó. De ha valamiért nem kedveli akkor sem ide írkál ilyen stílusú kerdéseket. Valami nagy gond lehet a te "szuper" életeddel ha így viselkedsz.

A nővéred jobban is jár ha elkerülöd. Tőle lenne szívesség ha egy ilyen agyhalottal töltené az idejét. Kerüld is el még rádragadna valami értelmes dolog. :D

2022. júl. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/98 anonim ***** válasza:
62%

Szegény anyád. Van egy tanárnő lánya meg egy öntelt semmirekellő majma.

A nővéred elvégzett egy egyetemet. Van egy tiszességes szakmája és ha nem is keres jól eltartja magát egyedül is. Te mit tudsz felmutatni a férjed fizetésén kívül?

Szerintem kettőtök közül te vagy életképtelen.

2022. júl. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/98 A kérdező kommentje:
Újra megismétlem, nem a férjem tart el. A dupláját keresem annak, amennyit a nővérem kap.
2022. júl. 28. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!