Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg nekem kéne kiszolgálni...

Tényleg nekem kéne kiszolgálni a felnőtt (nálam idősebb!) testvéremet?

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok, szerencsére elég jó helyzetben élek az átlaghoz képest. Nekem van egy átlagosan fizető logisztikai ügyintéző állásom, a féjem pedig medior alkalmazásfejlesztő, így az ő bevételének hála, van lehetőségünk kényelmesen élni és félretenni is.


A probléma ott kezdődik, hogy a nővérem (29 éves) teljesen csóró, egyedülállóként él nettó 207 ezres tanári bérből albérletben. Senki nem kényszerítette, hogy ilyen szarul fizető dolgot tanuljon, ő választotta ezt magának.


És anyukám mostanában állandóan engem zaklat olyanokkal, hogy hívjam meg a nővéremet valahova enni, vagy fizessem be kettőnket valami utazásra, mert ő maga úgysem tudná megengedni magának.


Én viszont ezt nem szeretném, felnőtt vagyok, saját élettel. Ott a lehetőség a testvéremnek is, hogy tanuljon ki valami normálisan fizető szakot, vagy keressen magának pasit, de ő teljesen életképtelen ezekhez.


Jogosan érzem azt, hogy anyukám követelései alaptalanok? Nem gondolom, hogy nekem kéne szórakoztatni őt, csak mert szarul keres.



2022. júl. 28. 10:52
 21/98 anonim ***** válasza:
84%

Ilyen testvérem lenne, mint te...

Tesóm tanár akart lenni, pont a rossz megélhetés miatt nem választotta ezt a szakot végül. Anno én mégis támogattam, hogy vágjon bele, ha ezt szeretné csinálni, ne a fizetést nézze.

Mert és testvér vagyok, te viszont egy tetű.

2022. júl. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/98 anonim ***** válasza:
77%

Kedves Kérdező!

Innen lehet nagyot esni ahol most te vagy, és ha nagyon őszinte akarok lenni meg is érdemelnéd. :)

Én is viszonylag jól keresek ellenben a szüleim mondjuk nem és hiába felnőttek számomra nem is kérdés , hogy segítek nekik akár anyagilag. Nyilván a testvéremet nem vinném egy luxus nyaralásra külföldre, de nem is sajnálnám tőle azt, hogy meghívjam mondjuk néha ebédelni.. Az irigység a legcsúnyább betegség, de hát tudod egyszer fent egyszer lent és dolgozik a karma.

2022. júl. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/98 anonim ***** válasza:
81%
Úristen mekkora egy sz*r alak vagy :D És nem, nem azért, mert nem viszed el a testvéredet néha ebédelni vagy ilyesmi.
2022. júl. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/98 anonim ***** válasza:
84%
Na vajon hány válasz még, mire jön a kérdező és elregéli nekünk, hogy a nővére igazából mekkora szar ember, és nem igaz, hogy habár eddig erről szó sem volt, nem értjük, hogy miért nem akar vele időt tölteni.
2022. júl. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/98 anonim ***** válasza:
87%

#25

Már én is várom :)

2022. júl. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/98 A kérdező kommentje:

Nem a nővéremmel van bajom, hanem anyám kívánságaival.


Azért arra kíváncsi lennék, hogy akik itt ilyen stílusban kioktatnak, közülük hány hordja éttermezni/nyaralni az idősebb testvérét.

2022. júl. 28. 11:46
 27/98 anonim ***** válasza:
80%
Minek kéred ki mások véleményét ha nem fogadod el?
2022. júl. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/98 anonim ***** válasza:
64%
Itt a kérdező férje is:) ő az egyik lepontozo
2022. júl. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/98 anonim ***** válasza:
83%
🙋‍♀️ Szoktunk együtt menni.
2022. júl. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/98 anonim ***** válasza:
79%

Én nem akarok neked rosszat kívánni, ezért nem írok inkább semmi olyat, de az biztos, hogy túl nagyképű vagy. Úgy teszel mintha csak a pénz számítana. Attól még, mert a nővéred munkáját nem fizetik meg, attól még ő ugyanúgy dolgozik, a munkája tiszteletreméltó és kerülhetsz még te is bármikor olyan helyzetbe, hogy valamilyen téren a segítségére szorulj. Sose tudni. Egyszer fent, egyszer lent. Kidobhat a férjed, lehet betegségetek, szétverheti egy nagy vihar a házatokat, történhet bármi.

Meghívni egy kávéra vagy egy ebédre tényleg nem egy hatalmas összeg és addig is időt tölthetnétek együtt. Nem egy vadidegen hanem a testvéred.

És ha majd a szüleitek nem lesznek, akkor a te családodból ki marad neked ha nem a nővéred?

Viselkedj úgy másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled viselkedjenek. Fordított esetben ha te lennél az ő helyében, biztos szívesen elfogadnál egy meghívást egy kávéra vagy ebédre. Olyan legyél másokkal, amilyennek őket szeretnéd, hogy legyenek veled.

A másokhoz fűződő viselkedésed, kapcsolatod valójában arról szól, hogy te milyen vagy és nem arról, hogy ők milyenek. Hogy vagy-e elég jószívű, segítőkész, önzetlen. Mindig tedd fel magadnak a kérdést amikor cselekszel, hogy te szeretnéd-e, hogy veled mások így viselkedjenek.

2022. júl. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!