Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg nekem kéne kiszolgálni...

Tényleg nekem kéne kiszolgálni a felnőtt (nálam idősebb!) testvéremet?

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok, szerencsére elég jó helyzetben élek az átlaghoz képest. Nekem van egy átlagosan fizető logisztikai ügyintéző állásom, a féjem pedig medior alkalmazásfejlesztő, így az ő bevételének hála, van lehetőségünk kényelmesen élni és félretenni is.


A probléma ott kezdődik, hogy a nővérem (29 éves) teljesen csóró, egyedülállóként él nettó 207 ezres tanári bérből albérletben. Senki nem kényszerítette, hogy ilyen szarul fizető dolgot tanuljon, ő választotta ezt magának.


És anyukám mostanában állandóan engem zaklat olyanokkal, hogy hívjam meg a nővéremet valahova enni, vagy fizessem be kettőnket valami utazásra, mert ő maga úgysem tudná megengedni magának.


Én viszont ezt nem szeretném, felnőtt vagyok, saját élettel. Ott a lehetőség a testvéremnek is, hogy tanuljon ki valami normálisan fizető szakot, vagy keressen magának pasit, de ő teljesen életképtelen ezekhez.


Jogosan érzem azt, hogy anyukám követelései alaptalanok? Nem gondolom, hogy nekem kéne szórakoztatni őt, csak mert szarul keres.



2022. júl. 28. 10:52
 51/98 anonim ***** válasza:
88%

"29 éves és nem nem volt párkapcsolata. Erre mondtam, hogy életképtelen."- miért kötelező párkapcsolatban élni? Neked van. Neki nincs. Egyik sem különb a másiknál emiatt, már bocs.


Ami a többit illeti: OK, ne vidd el nyaralni a tesódat, nyilván nem is várja el tőled. De az nekem is fura, hogy nem ültök be néha együtt egy kávéra vagy sütire, vagy hasonló. Bár nyilván magamból indulok ki: ha a testvéremmel találkozunk, egyértelmű hogy neki is főzök, neki is rendelek kaját, akármi - és fordítva is így van ez. Nem kell kifizetnünk egymásnak, mert ez természetes.

2022. júl. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/98 anonim ***** válasza:
9%

Aki ma még tanít, az vagy tényleg élettelen, vagy talált magának egy eltartót, aki mellett végezheti a hobbiját. A tesó pedig tényleg az előbbi. Aki valamennyire is életre való, az ma nem tanít. És ez a legrosszabb benne, hogy csak a selejt selejtje van ott az iskolákban, hülyék nevelik a gyerekeinket 😥


A tesódat egy normális országban már rég kipöckölte volna magából a tanár társadalom.


Szóval anyudnak valahogy magyarázd el, hogy a tesódnak végre össze kellene szednie magát. Neki segítsen, ne benned keltsen bűntudatot.

2022. júl. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/98 anonim ***** válasza:
79%

Mert aztán a kapcsolat a minden! A legjobb barátom aszexuális és nem gondolom, hogy életképtelen, pusztán mert nem vonzza a kapcsolatosdi. Vagy amilyen pökhendi vagy, lehet nem tudsz róla, hogy volt kapcsolata.

Engem speciel azért hisznek örök szinglinek, mert a saját nememhez vonzódom, a családom meg homofób, és ezért még nem mutattam be senkit...

2022. júl. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/98 anonim ***** válasza:
85%
Ugyan ilyen nagy arca volt a bátyámnak mikor jól ment neki. Aztán mikor már nem volt minden nagyszerű, és jók lettünk volna, késő volt. Te is járhatsz úgy, hogy jó lenne ha melletted lenne a nővéred. Csak ne hogy késő legyen.
2022. júl. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/98 anonim ***** válasza:
86%
Huha, amikor a kistesó azzal akar többnek tűnni a nagytesónál, hogy neki van kalcsolata meg jobb anyagi körülmények között él. Ha nem lenne a pénzes palid, mennyivel élnél "jobban" a nővérednél? Meg mit foglalkozol azzal, hogy volt-e már kapcsolata? Az én családom is turkált a bugyimban ilyen szempontból, szerintük 23 évesen vesztettem el a szüzességem mert akkor lett először olyan kapcsolatom, akit be is mutattam. Ez komolyan téma volt a rokonok között. Irtó gáz. A tanárok tényleg rosszul keresnek, de ez nem az ő hibájuk. Tanárokra szükség van. Hiába nézi le úri asszonysága a keveset kereső embereket, gondolj bele, hogy bármelyik ilyen munka olyan, hogy szükség van rá, hogy valaki azért végezze is. Az nem a dolgozók hibája, hogy nem hajlandóak megfizetni.
2022. júl. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/98 anonim ***** válasza:
74%

Lehet jársz még úgy ahogy az 55-ös kommentelő írja. Ne legyél abban olyan biztos, hogy mindig jómódban fogsz élni és sose szorulsz más segítségére.

És valóban, azért te a jómódod nagy részét, de legalább a felét a férjed fizetésének köszönheted. Tudod, nem mindenki akar párkapcsolatot és nem mindenki él jómódban, mert kifog egy gazdag férjet.

2022. júl. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/98 anonim ***** válasza:
75%
Ha az én testvéreimbe csak ennyi testvéri szeretet, empátia szorult volna, mind a kérdezőbe, nem is akarnék velük időt tölteni. Pénztől függetlenül.
2022. júl. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/98 anonim ***** válasza:
70%

Második vagyok sokadjára ismét. Nem akarom én magam kitölteni az összes, kommentelőknek fenntartott helyet, de azért hozzátennék még annyit, hogy biztos vannak olyan emberek, akik a nagyságos kérdező tesójának és másoknak, akik rászorulnak akár még úgy is segítenének, hogy nem is rokonok. Ő meg a tesója és még így is fel van háborodva.

Én segítettem már teljesen önzetlenül számomra vadidegen embereknek is! És nem csak én vagyok ilyen hanem rajtam kívül mások is. Ha mindenki ilyen lenne, akkor jobb hely lenne a világ. Nem mindig magunkat kell középpontba helyezni és a magunk érdekét nézni. Nem mindig csak a magunk igazát kell elfogadni. Te is ezt csinálod, mert hiába ír neked akárhány válaszoló, csak azt fogadod el, amivel te is egyetértesz. Milyen lenne ez a világ ha mindenki ezt csinálná? Ha mindenki csak a maga érdekét nézné, ha mindenki csak saját magának adna igazat, ha mindenki önző lenne, ha nem lenne benne segítőkészség? Szerintem az lenne a pusztulás, kihalna az emberiség és elpusztulna a bolygó.


Nem azt mondta anyukád, hogy a rezsijét fizesd a tesódnak vagy házat vegyél neki. Ha meghívnád egy kávéra, süteményre vagy ebédre, az igazán nem nagy tragédia és nem is kell ezt minden nap csinálni. Azt már nem is merem megemlíteni, hogy biztos anyukádnak is örömet okoznál ezzel. A tesód meg tesó, kiskorodban is egy fedél alatt laktatok, ugyanaz nevelt fel titeket, legalábbis gondolom, anyukádnak ő is gyermeke, természetes dolog, hogy szeretné ha jóban lennétek és számíthatnátok egymásra, szeretnétek egymást.


Ami az anyagiakat illeti, tényleg nem nagy valami egy kávéra és sütire vagy ebédre meghívni. Nem muszáj nagyon drága étterembe menni vagy drága kaját rendelni. Egy pizza 2000 Ft körül szokott lenni, azt ketté lehet tálaltatni, fele neked, fele neki, esetleg mellé ásványvíz vagy limonádé és megvan 3000Ft-ból a kettőtök ebédje. Ez igazán nem nagy összeg havonta egy alkalommal. Az éttermekben meg szokott lenni menü, beülhettek, a menüt ugyanúgy felszolgálják mintha étlapról lenne a rendelés és egy menü olcsóbb sokkal mintha étlapról rendelnétek. Ha már annyira spórolni akarsz ezen, akkor is van megoldás, de hát szerintem az a gond, hogy eleve nem vagy jóban a tesóddal és eleve nem akarsz egy forintot sem költeni rá. Pedig mondom, ha annyira nem akarsz nagyon sokat költeni, meg lehet érteni, de akkor is vannak olcsóbb megoldások: pizza kettétálalva, sütemény egy kávéval, menü az étteremben.

2022. júl. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/98 anonim ***** válasza:
72%
59. vagyok. Azt írtam, a második kommentelő voltam, de ezt utólag javítom, rossz számot írtam. Már annyi komment van, hogy összekeverem és elfelejtem, de ettől még persze kitartok a véleményem mellett. Elnézést a félreértésért.
2022. júl. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/98 anonim ***** válasza:
75%
Azért nem életképtelen, mert alulfizetett, mint még sokan mások. De igen nagy baj lenne, ha a sok "életképtelen" elhagyná a szakmáját. Ha nem lennének tanárok, akkor nem csak az életképtelen fogalmát nem tudnád. "Bepasizni" meg nem olyan, mint lemenni a boltba egy zsemléért. Nagyon nehéz találni egy normális párt. Szóval vegyél vissza. Fordulhat még a kocka, de akkor ne rinyálj majd, ha a tesód sz.rni fog rád. Ha csak nem arról van szó, hogy a múltban rosszban voltatok és vagytok (nem vmi ovis indok miatt), akkor nem értem miért probléma néha pl. meginni vele egy kávét...
2022. júl. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!