Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg nekem kéne kiszolgálni...

Tényleg nekem kéne kiszolgálni a felnőtt (nálam idősebb!) testvéremet?

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok, szerencsére elég jó helyzetben élek az átlaghoz képest. Nekem van egy átlagosan fizető logisztikai ügyintéző állásom, a féjem pedig medior alkalmazásfejlesztő, így az ő bevételének hála, van lehetőségünk kényelmesen élni és félretenni is.


A probléma ott kezdődik, hogy a nővérem (29 éves) teljesen csóró, egyedülállóként él nettó 207 ezres tanári bérből albérletben. Senki nem kényszerítette, hogy ilyen szarul fizető dolgot tanuljon, ő választotta ezt magának.


És anyukám mostanában állandóan engem zaklat olyanokkal, hogy hívjam meg a nővéremet valahova enni, vagy fizessem be kettőnket valami utazásra, mert ő maga úgysem tudná megengedni magának.


Én viszont ezt nem szeretném, felnőtt vagyok, saját élettel. Ott a lehetőség a testvéremnek is, hogy tanuljon ki valami normálisan fizető szakot, vagy keressen magának pasit, de ő teljesen életképtelen ezekhez.


Jogosan érzem azt, hogy anyukám követelései alaptalanok? Nem gondolom, hogy nekem kéne szórakoztatni őt, csak mert szarul keres.



2022. júl. 28. 10:52
 11/98 anonim ***** válasza:
90%

Ha neked ilyen csodás az életed, akkor honnan jön ez a rengeteg rosszindulat és gyűlölet a nővéred irányába? Minden szavadból árad a lenézés.

Kíváncsi vagyok, hogy vajon szemtől szembe is mered-e vállalni, anyád előtt, a nővéred előtt, hogy mekkora emberi hulladék vagy, vagy az arcukba megy a jópofizás?

2022. júl. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/98 anonim ***** válasza:
93%
Utaztatni nem utaztatnám, valóban a saját életéért felelős. De egy-egy ebéd, mozi, koncertmeghívás belefér.
2022. júl. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/98 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező, innen szép pofára esni :)
2022. júl. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/98 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk Lengyelországban bár apám idősebbik húga eléggé korán ment rokkant nyugdíjba látása miatt, bár eredeti szakmáját tekintve cukrász... de például apám fiatalabbik húga segíti őt, mindenben... 2 év van közöttük... pl nyugdíját is ő osztja be, annak ellenére, hogy külön háztartásban élnek, meg visz neki ebédet... annak ellenére, hogy eléggé nehéz személyisége van... de továbbra is azt mondom, hogy én se hánytam szemre anyámnak, hogy tanítónő lett, és hogy 4 gyereket vállalt, mert ő ezt tényleg szívből választotta... és a diákjai is szerették, vagyis a volt diákjai szeretik, azért beszélek anyumról múltidőben mert már nyugdíjas... Egyébként én meg utolsó évemben 30-31 évesen elvállaltam önkéntességet, apám szülővárosában, bár nem 1 fedél alatt éltünk, de nekem is mikor kétszer covidos lettem, hozták finomabbnál finomabb ételeket és hétvégén is náluk voltam... amiatt nem éltem egy fedél alatt, mert kaptam pénzt és szállást is, meg már nyugdíjasok, és nem akartam őket zavarni... pl ha éjszaka elindultam bulizni...
2022. júl. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/98 anonim ***** válasza:
94%

A lényeggel egyetértek, nem a te feladatod őt szórakoztatni, ha nem akarod, nem kell ilyenekkel foglalkoznod.


Viszont nekem is szemet szúrt a stílusod, amihez ugyan semmi közöm, de borzasztó látni, hogy valaki ennyire lenéző egy másik emberrel (ráadásul a testvérével) szemben, csak azért, mert tanár és nem keres sokat. Én csak 133 ezer forintot keresek, ha ismernénk egymást belém is rúgnál vagy mi?

2022. júl. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/98 anonim ***** válasza:
94%
Rudod az életkeptelen azt jelenti ,hogy se nem dolgozik ,se nem csinál semmit. A nővérednek egy tiszteletre méltó szakmája van ,amit túlságosan alul fizetnek. De ha lesz egy gyereked,életkeptelenek fogják tanítani akkor ezek szerint. Az meg hogy nincs neki pasija ahhoz neked mi közöd? Lehet ,hogy neki pont az a jó. Kedves mi a testvéreimmel mind dolgozu k 3külömböző városban élünk,nagyon ritkán látjuk egymást ebből kifolyólag. De ha találkozzunk mindig meghívjuk a másikat. Hiába keress az egyikünl 400at ,a másik 500at ,a 3. Pedig 300at.. Soha egy rossz szót nem szóltunk a masikra. Nekem a bátyám él egyedül egy albérletben. Nincs se kutyája ,se macskája,se párja. Még se életképtelenezem le. Ő neki így jó,nem akar elköteleződni(egy betegség miatt)
2022. júl. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/98 anonim ***** válasza:
72%

Nem értem, miért utalgat anyukátok arra, hogy neked kellene bármit is tenni azért, hogy ő is eljusson helyekre, vagy programokra. Süt a leírásodból, hogy nincs jó kapcsolatotok, különben valószínű, neked is lenne igényed arra, hogy együtt töltsetek némi időt, és ez magával vonná azt, hogy néha elvigyétek magatokkal kirándulni, befér a kocsiba, vagy ilyesmi. De hogy BEFIZESD magatokat utazásra, meg elvidd étterembe...hát nem vagy Te a lovagja, basszus! Nem a te dolgod pótolni az életében azt, amit egy udvarló jelentene, sőt, semmit nem kell azért neki adnod, vagy pótolnod, csak mert neked van.

Amellett, hogy azzal nem értek egyet, hogy valakit a fizetése miatt ennyire lenézzél, azzal teljes mértékben egyetértek, hogy nem a te felelősséged, hogy ő miként alakítja az életét, és nem is a dolgod "adni" a tiedből. Lehet, fel is háborodna az ilyen jótékonykodáson, és csak anyud pattog feleslegesen. Őt kellene leállítani, hogy gyerekkorotokban az ő dolga volt, hogy egyenlően kapjatok mindent, de most már mindenki a saját sorsának kovácsa, és kaparja ki ő is magának a gesztenyéket!

2022. júl. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/98 anonim ***** válasza:
26%
Én most úgy elgondolkodtam, hogy LMP-s diplomás minimálbérén... és nagyon jó ötlet volna és végre rendezné a tanári pályát is... bár én vissza csinálnám a közszférás törvényt is... Meg kell nézni, hogy Finnországban mennyit keresnek a tanárok....
2022. júl. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/98 anonim ***** válasza:
87%

Undorító a stílusod.

A címből úgy tűnt, mintha minimum a negyven plusszos munkanélküli tesót kéne befogadnod, főzni, mosni rá, úgy, hogy te magad is csak szobát bérelsz és minimálbérből élsz. Erre kiderült, hogy anyád csak azt akarja, hogy tölts időt a tesóddal és légy empatikusabb.

Remélem azért a családoddal is tudatod, hogy mekkora egy morális hulladék vagy, és nem fecsérlik tovább az idejüket egy ilyen gusztustalan picshára.

2022. júl. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/98 anonim ***** válasza:
80%
Én Riaszos vagyok 270et keressek és a hivatásos aki ugyanazt a munkát végzi amit én ő meg szeptembertől 540et fog kapni. Most keress 390et. Kvázi élrtkeptelen vagyok ,mert nem akartam hivatásos lenni ,hogy ha bármi gebasz van akkor még csak lépni se tudjak. :) Kedves kérdező , logisztikusként kerestem a bérminimumot ,tehát ha azt írod hogy átlagosan kereső logisztikus vagy akkor 260at keressel. Amivel a férjed fizetésed nélkül ÉLETKÉPTELEN LENNÉL!!!!!!!!!!!!
2022. júl. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!