Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Az idősebb testvérnek köteless...

Az idősebb testvérnek kötelessége rendszeresen vigyázni a kistestvérre?

Figyelt kérdés
Az egyik barátom a napokban panaszolta, hogy a 17 éves fia nem hajlandó vigyázni a 3 éves kicsire és ez neki mennyire fáj. Nem akartam mondani neki, azért, hogy ne legyen sértődés, de szerintem, ha ezt rendszeresen akarja, akkor nem elvárható. Ti erről mit gondoltok?
2022. okt. 20. 13:24
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 111/118 anonim ***** válasza:
100%

"Nem kell szitter. Olyan munkát kell vállalni, ami mellett el tudom látni az óvodásomat, nem másokra testálni."


Egyébként így van. Én amikor rohantam a főiskoláról, mert az oviban még össze kellett szednem a kistesómat, akkor egy felnőtt (már családos) ismerős hölgy annyit mondott, hogy "Ha te nem lennél, akkor hogy oldanák meg?"

És van benne valami.

2022. okt. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/118 anonim ***** válasza:
100%
Akik azerint normális hogy a nagyra van testálva napi szibten órákra a kicsi, azok szerint a nagy nem is mehet másik városba egyetemre? Áldozza fel a jövőjét, mert a szülők nem tudják megoldani a saját gyerekük ellátását?
2022. okt. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/118 anonim ***** válasza:
87%
Alkalmanként elvárható tőle, hiszen erről is szól a család, hogy segítünk egymásnak kölcsönösen. De a helyzettől is függ. Nyilván, ha megbeszélte a barátaival, hogy összefutnak, akkor nem fogom aznap rábízni, de ha nem tervez elmenni otthonról, akkor elvárható, hogy elvállalja 1-2 órára, ha nem megoldható, hogy én legyek a kicsivel. Mondjuk időpontom van, és megkérem hogy vállalja el arra az 1-2 órára. Rendszeresen viszont nem várnám el tőle, hiszen nem bébiszitter, csak ha másképp nem megoldható.
2022. okt. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/118 anonim ***** válasza:
6%
Az itt válaszoló nagytesókat nem értem. Rendben van, hogy rád bízzák, de nem vigyázol rá, ha valami baja lesz többet nem kell ingyen bébiszittert játszanod, probléma megoldva.
2022. okt. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/118 anonim ***** válasza:
17%
Nem lehetne ösztönözni a nagyfiút,pl azzal, hogy pénzt kap a felvigyázàsért, vagy több buliba elmehet? Fizetnek neki ezt azt...stb? Tehát a lényeg,hogy ne érezze hogy kihasználják.
2022. okt. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/118 anonim ***** válasza:
100%
114:olyanról hogy lelkiismeret hallottál már?
2022. okt. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/118 anonim ***** válasza:
88%

Én is nagy testvér vagyok, a két sokkal fiatalabb öcsémre áldoztak a gyerek-es tinikorom, soha nem mehettem sehova, mert mindig nekem kellett rájuk vigyázni. Nem értettem soha, hogy nekem szülték őket? Már felnőttek ők is, és természetesen le se szarnak. Az én elrabolt gyerekkoromat pedig soha senki nem adja vissza.

Utálom őket, és soha nem akarok gyereket!!!

36/N

2022. okt. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/118 anonim ***** válasza:
100%
105ös ha egy fizetésből gond a tampon megvétele akkor nem kell két gyereket csinálni. Ilyen egyszerű ez. Addig nyújtózkodjunk míg a takarónk ér.
2022. okt. 24. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!