Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Az idősebb testvérnek köteless...

Az idősebb testvérnek kötelessége rendszeresen vigyázni a kistestvérre?

Figyelt kérdés
Az egyik barátom a napokban panaszolta, hogy a 17 éves fia nem hajlandó vigyázni a 3 éves kicsire és ez neki mennyire fáj. Nem akartam mondani neki, azért, hogy ne legyen sértődés, de szerintem, ha ezt rendszeresen akarja, akkor nem elvárható. Ti erről mit gondoltok?
2022. okt. 20. 13:24
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/118 anonim ***** válasza:
98%
A felnőtt gyerekednek sem kötelessége később rádnyitni az ajtót. Nem is lesz min csodálkozni.
2022. okt. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/118 anonim ***** válasza:
13%
Nem kötelesség, de alapból a család egymás segítéséről is szól. A nagyfiú nem akar vigyázni a kicsire, anyu meg nem akar főzni a nagyra, vagy apu nem akarja a nagy telefonszamlajt fizetni...
2022. okt. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/118 anonim ***** válasza:
21%

Nekem van kissebb testvérem. Vigyáztam is rá (ésszerű ketetek között, sőt az oviból is hoztam el) és van 3 gyerekem. De érdekes!

Nem lett mindenki lelki sérült ha kellett tennie valamit.

Sőt barátaim is voltak.

Nem éreztem srm akkor, sem. most h kihasználtak volna.

Az is természetes volt h a tyúkokat megetetem. Pedig azokat se én akartam!

2022. okt. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/118 anonim ***** válasza:
95%

Azért egy 3 évesre vigyázni kegyetlen stressz. Otthon még csak-csak, de mihelyst kilépsz vele a lakásból, szoros emberfogás kell. Egy 17 éves általában megoldaná ezt a feladatot, de ha bármi történik, akkor hogy reagál a szülő? Mert a bármi lehet azt is jelenti, hogy a kicsi lehorzsolja a térdét, de azt is, hogy a mászókáról annyira szerencsétlenül esik le, hogy nyakát töri. Ráadásul a három évesek a nagytestvérnek mégkevésbé fogadnak szót, mint a szülőknek, méginkább kirántják a kezüket a kezéből.

Ez amúgy jogi kategória is, mert ha egy 17 évesre bízod az öccsét, akkor jogilag magára hagytad.

2022. okt. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/118 anonim ***** válasza:
94%
Aki megcsinalta, az felugyelje. Ezt gondolom. En holt biztos nem vigyaznek senki gyerekere (tesomra sem). Nem azert nem akarok gyereket, hogy mas a nyakamba akassza az ovet. Persze... jo penzert vigyazok ra. 🤗
2022. okt. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/118 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem nem kötelessége. Sőt, jogilag sem tudom mennyire oké. Ha egy kamasz a kizárólagos felügyelője egy kicsinek, és bármi történik, akkor gondolom ugyanúgy a szülőt veszik elő, nagyon helyesen.

Más, mint a házimunka, mert az kötelező, és ugyanúgy a gyerek érdeke is, hogy tiszta környezetben éljen, legyen mit ennie, legyen tiszta ruhája. Így ez nyilván az ő feladata is. A kistesóhoz ellenben semmi köze, nem kérdezték meg róla, hogy szeretné-e. Egyszer-egyszer persze meg lehet bízni hogy figyeljen oda, de soha nem várnám el egy kamasztól, hogy rendszeresen ő pesztrálja a kicsit.

2022. okt. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/118 anonim ***** válasza:
92%

Mit mond erről a jog?

Külföldön számos országban le van szabályozva, hogy hány éves kortól lehet felügyelet nélkül hagyni a gyermeket. Magyarországon nem létezik ilyen jogszabály, ugyanakkor a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvény (Gyvt.) előírja, hogy a szülőnek biztosítania kell a gyermek életkorának megfelelő felügyeletét.


Tehát jogilag a 17 éves kiskorú sem maradhat otthon, meg mehet bulizni felügyelet nélkül!

2022. okt. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/118 anonim ***** válasza:
23%

47!


Dehogynem. Gyermekapolasi tappenz pl csak a betöltött 12. évig van, ergo q 12 éves 1 napos gyerek már otthon maradhat egyedül akar betegen is.

2022. okt. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/118 anonim ***** válasza:
97%
Nyilván lehet ezt csűrni csavarni, de azt hiszem mint sokmindenben, itt is a kompromisszumra kell törekedni.
2022. okt. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/118 anonim ***** válasza:
98%

Igen, azért ezzel iszonyat nagy felelősséget is raknak a tinédzserre. Nem sima házimunka szint, mert ha rosszul lesz elmosogatva, attól még senkinek nem lesz baja. Nem hiszem el, hogy páran nem látják a különbséget.

Én 26 vagyok, de nem sok közöm volt eddig gyerekekhez. Közös családi nyaraláson meg rám lett lőcsölve 2 rokon gyerek, alsós meg óvodás. Hát ami stresszt én átéltem, hogy nehogy kimenjenek az útra, nehogy bele fulladjanak a vízbe, nehogy a kicsi elessen a lépcsőn, nehogy a nagy kinyírja a kicsit... Szerintem ilyen felelősségnek akaratán kívül senkit nem szabad kitenni. Aztán ha baj lesz csak pisloghat a szülő.

2022. okt. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!