Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Az idősebb testvérnek köteless...

Az idősebb testvérnek kötelessége rendszeresen vigyázni a kistestvérre?

Figyelt kérdés
Az egyik barátom a napokban panaszolta, hogy a 17 éves fia nem hajlandó vigyázni a 3 éves kicsire és ez neki mennyire fáj. Nem akartam mondani neki, azért, hogy ne legyen sértődés, de szerintem, ha ezt rendszeresen akarja, akkor nem elvárható. Ti erről mit gondoltok?
2022. okt. 20. 13:24
 71/118 A kérdező kommentje:
Bocsánat, az kimaradt a leírásból, hogy a 17 éves fiútól azt szeretné, hogy elhozza az óvodából és délután addig vigyázzon rá, amíg ők hazaérnek a munkából. Napi 2-3 órát H-P.
2022. okt. 20. 18:30
 72/118 anonim ***** válasza:
100%
Olyan emberként írom, hogy nem kötelessége, aki sokszor és szívesen vigyázott a kistesójára. Tőlem a szüleim nem várták el, de szívesen fogadták, ha segítettem. De ha ez elvárás, kötelesség, annak csak negatív hozadékai vannak, tesó megutálása, harag a szülőkkel szemben, stb. A család iránti kötelesség és munkamegosztás nem muszáj, hogy a kistesó rendszeres szittelése legyen, sőt, nem is szabad, hogy az legyen, sem pedig bármilyen napi 2-3 óra munka. Egy tanuló kamasztól el lehet várni, hogy képességeihez mérten tanuljon, rendet tartson a szobájában, elpakoljon maga után, alkalom adtán leszaladjon a boltba, segítsen mosogatni, besegítsen a nagytakarításba, amit közösen végez a család. De hadd válasszon, mit csinál szívesen, és az épp elég segítség kell, hogy legyen, ha napi 30-40 percnyi időt besegít a háztartásban.
2022. okt. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/118 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ez nagyon sok. Tapasztalat.

(Tőlem hasonló rendszerességgel volt elvárva, hogy a húgomat reggel ébresszem, összekészítsem a suliba, tehát figyeljek, hogy fogat mos, rendbe szedi magát, megigya a reggeli kakaóját, ő volt elsős, én nyolcadikos. És időben beérjek én is a gimibe, ami még egy kilométerre volt az ő sulijától.) Nekem azért kellett így, mert anyám 6-kor indult dolgozni, apu fél 7-kor. Ja, és nem azért, mert gyárban melóztak, hanem mert bejártak 30 kilométerre (más-más városba), csak hogy nekik nehogy már fel kelljen adni a megszokott munkahelyet és helyben kelljen keresni. (Simán találtak volna, ez 80-as években volt és megyeszékhelyen).

Ez a rendszeresség ez sok.

2022. okt. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/118 anonim ***** válasza:
100%
Napi 2-3 óra rengeteg, jogosan utasítja vissza a 17 éves.
2022. okt. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/118 A kérdező kommentje:
Én is úgy érzem, hogy egy 17 évesnek nem kéne ilyen szintű felelősséget a nyakába tolni. Arról nem is beszélve, hogy a fiú most harmadikas gimnazista és már az idei jegyek számítanak a továbbtanulásba neki.
2022. okt. 20. 18:59
 76/118 anonim ***** válasza:
95%

Ez így nem OK szerintem sem...


Amiket korábban leírtam, hogy eseti jelleggel, fél-egy óra az teljesn rendben van. De ez már túlmegy.

2022. okt. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/118 anonim ***** válasza:
100%
Erre való a fizetett dada, aki naponta hazaviszi és vigyáz rá, amíg a szülők nem elérhetők. A bátyja nem ingyen dada, a szülők el vannak tévedve. Nálunk is van jó pár gyerek az oviban, akiért szitter jön és aztán marad a gyerekkel, amíg dolgozik a szülő. A fiúnak a saját jövőjét kéne megalapoznia egy ovis szórakoztatása helyett.
2022. okt. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/118 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Arról nem beszélve, hogy mi lenne, ha a srác mondjuk sportolni járna, visszamenne a suliba pl. edzeni, vagy külön nyelvórára, esetleg felvételi előkészítőre? Akkor nem mehetne, mert neki az ovisra kell vigyázni, míg anya haza nem ér?
2022. okt. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/118 A kérdező kommentje:
78 Nem telik nekik ilyenre, hogy sport meg magántanár, bébicsőszre meg még inkább nem, de akkor sem az a megoldás szerintem, hogy a nagynak passzolják.
2022. okt. 20. 19:43
 80/118 anonim ***** válasza:
100%
a kicsi már "új alomból" van, azaz féltestvére a nagynak?
2022. okt. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!