Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Az idősebb testvérnek köteless...

Az idősebb testvérnek kötelessége rendszeresen vigyázni a kistestvérre?

Figyelt kérdés
Az egyik barátom a napokban panaszolta, hogy a 17 éves fia nem hajlandó vigyázni a 3 éves kicsire és ez neki mennyire fáj. Nem akartam mondani neki, azért, hogy ne legyen sértődés, de szerintem, ha ezt rendszeresen akarja, akkor nem elvárható. Ti erről mit gondoltok?
2022. okt. 20. 13:24
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/118 anonim ***** válasza:
97%
29: anyukának pont mindig el kellett ugrania boltba az élettársával. 3-4 órára. Illetve műszakba járnak dolgozni, így a nyárra a nagylányra maradt a kisfiú. Normális család nyilván, csak ők így oldották meg. Ha már kéznél volt szerencsétlen.
2022. okt. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/118 anonim ***** válasza:
97%
Az én fiam se kap szülinapon kívül ajándékot a nagypapától. Mama már nem él. Már tinédzser, de kisebb korában két kezemen meg tudom számolni, a papa hányszor vitte el pl játszótérre. A barátnőjével járt táncolni meg strandra. A fiam meg felnőtt. Ez van. Nem elvárás nyilván, de én majd nem ilyen nagyi szeretnék lenni.
2022. okt. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/118 anonim ***** válasza:
91%
Nem bizony. Én 10 éves koromtól kezdve töltöttem azzal a nyári szüneteket, hogy a kisebb tesóimra vigyáztam. Anyám folyton nyavalygott, hogy nekem miért nincsenek barátaim. Na vajon... sehova nem mehettem.m mert a tesóim nem lehetnek otthon egyedül. Szerencsére a 10 évessel már szuperül... később hozni-vinni őket suliba, edzésre, stb. Csak nagyon sokára esett le, hogy nekem ez amúgy nem lenne kötelességem. Nekem 2 gyerekem lett kis korkülönbséggel, hogy fel se merüljön, hogy egymasra kelljen vigyázniuk.
2022. okt. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/118 anonim ***** válasza:
98%

Meg amúgy, te azért tartod el a gyereket mert köteles vagy rá? És azért tartod el nagy kegyesen 18 éves kora után, amikor egyébként az a dolga hogy tovább tanuljon, mert otthon felnyalja a padlót, ablakot mos, bébiszitterkedik, főz??


Normális emberek a gyereküket nem életben tartani akarják 18 éves korig, hogy akkor menjen isten hírével, hanem egy boldog kiegyensúlyozott gyerekkori nyújtanak, próbálnak minél több lehetőséget megadni, hogy a gyerek felnőtt életében könnyebben boldoguljon es boldog legyen.

En szülőket nem tudok ilyen pragmatikusan gondolni a gyerekemre, hogy ha ezt és ezt csinalja akkor támogatom, ha nem csinalja azt amit én várok akkor nekem nincs semmi kötelességem.

2022. okt. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/118 anonim ***** válasza:
97%
Nem
2022. okt. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/118 anonim ***** válasza:
7%
18 éves kora után tanuljon tovább, de magának fizesse mert én nem vagyok rá köteles. Meg a lakhatását is oldja meg, mert az én házamban nem vagyok köteles 18 után beengedni.
2022. okt. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/118 anonim ***** válasza:
98%
Két kisebb testvérem van, 10 éves koromra már bőven órákig vigyáztam rájuk. Ez anyáméknak mind szép és jó volt, nekem meg brutális stressz, hogy túléljük-e. Soha nem fogom nekik megbocsátani, hogy rám hagytak két kissebbet, mert annyi eszük nem volt, hogy úgy vállaljanak gyereket, hogy beleférjen anyagilag és időben is. Egyelőre egy gyerekem van, de ha lesz is másik, biztos, hogy soha nem lesz bébiszitter. Annyit szülök, amennyire tudok vigyázni, vagy amennyinek tudom fizetni a bébiszittert. Feleslegesen pampog bárki az egymás segítéséről, meg a nagyszülői szerepről, a gyereknek NEM kötelessége vigyázni a testvérére, a szülőnek viszont kötelessége eltartani a gyerekeit. És nem 18 éves koráig, hanem nappali tagozat esetén 25 éves koráig, úgyhogy aki azt magyarázta, hogy 18 évesen költözhet is a gyerek, az nagyon el van tévedve. Ha meg a nagyszülő nem akar majd unokázni, akkor ne unokázzon, szíve joga, engem nem érdekel. 😅
2022. okt. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/118 anonim ***** válasza:
93%
Én beengedem a fiamat 18 után is a házamba, amíg tanul el is tartom. Sőt a régi lakásunk az övé lesz, ha már dolgozni fog. Nem kell hitelt, albérletet fizetnie. Csak mert alanyi jogon, mert a gyerekem és mert szeretem, nem azért mert megszolgálta. Nem azért szültem, hogy szélnek eresszem. Meg azért se, hogy a mostohaöccsére legyen aki vigyáz, amíg mi a mostohaapjával valahol romantikázunk.
2022. okt. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/118 anonim ***** válasza:
7%

Azért nem voltak barátaid 10 évesen, mert a tesódra kellett vigyáznod nyáron?

Mert Ha nem kellett volba otthon lenni vele, akkor biztosan anyádék elengedtek volna bandázni egész nap es így lett volna....


Anyádék nem csinálták jól, de erre fogni egy nyilván valóan nem ebből fakadó problémát.....

De sok itt a mártír!

2022. okt. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/118 anonim ***** válasza:
90%
Milyen érdekes, hogy akinek kistestvérre kell vigyázni, az később valahogy sosem akar gyereket. :) Mégse olyan habos-babos dolog a gyerekvállalás? Nahát ilyet!
2022. okt. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!