Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Az idősebb testvérnek köteless...

Az idősebb testvérnek kötelessége rendszeresen vigyázni a kistestvérre?

Figyelt kérdés
Az egyik barátom a napokban panaszolta, hogy a 17 éves fia nem hajlandó vigyázni a 3 éves kicsire és ez neki mennyire fáj. Nem akartam mondani neki, azért, hogy ne legyen sértődés, de szerintem, ha ezt rendszeresen akarja, akkor nem elvárható. Ti erről mit gondoltok?
2022. okt. 20. 13:24
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/118 anonim ***** válasza:
98%
Ez épp olyan, mint hogy nem a tizenéves gyerek feladata a heti nagybevásárlás, de bőven belefér, hogy "szaladj le a boltba egy liter tejért, mert elfogyott", vagy "suliból hazafelé jövet vegyél már a pékségben 10 kiflit".
2022. okt. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/118 anonim ***** válasza:
4%

16, Attól, hogy ő sem tett semmit a kistestvére irányában.


Nem köteles a testvérével, de szeretetből tehetne érte.


Ha ő nem tesz semmit, a szülő se lesz köteles semmit tenni érte 18 év után, max.szeretetből támogathatja, ha méltó rá.


De aki nem teszi meg másért amit magának elvár az nem méltó rá, ennyi az egész.


Az unokákkal meg végképp nem köteles törödni a szülő, mert nem azt magának vállalta a gyerek. Szóval egy csokit nem kap az unoka, mert nem kötlező, nem neki lett szülve.

2022. okt. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/118 anonim ***** válasza:
94%
Nem is a fél órás felvigyázásokról van szó, hanem a rendszeres több órás ráhagyásról, mert "neki kutya kötelessége". Szerintem nem az.
2022. okt. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/118 anonim ***** válasza:
7%
Na nehogy ne legyen már elvárható egy 17 évestől, hogy figyeljen a testvérére, amíg a szülei nincsenek otthon! Más családnál az idősebb gyerek hozza-viszi a kicsit az óvodába, iskolába. Mi ebben olyan rossz?
2022. okt. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/118 anonim ***** válasza:
94%
Az, hogy nem az ő gyereke.
2022. okt. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/118 anonim ***** válasza:
9%
25-ös! Tök mindegy! Ők egy család és egy családon belül elvárható ez! Mondjuk, ha a te feleségednek vagy férjednek lenne egy gyereke egy előző kapcsolatból, akkor arra a gyerekre sem vigyáznál, mert az nem a tiéd?
2022. okt. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/118 anonim ***** válasza:
14%
25, Az unoka se a mi gyerekünk, ezért egy percet nem vigyázunk rá, egy db ajándékot nem veszünk neki még szülinapjára se. A 17 éves meg pár hónap múlva már nem gyerek, tehát nem vagyunk kötelesek eltartani. 1 éven beül költözhet😇
2022. okt. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/118 anonim ***** válasza:
97%

25 vagyok. Az én férjemnek van 2 gyereke az előző kapcsolatából, nekem 1 gyerek. De vigyázok a gyerekeire. Csak épp én a felesége vagyok, nem a lánya. Teljesen más felállás.

Én írtam fentebb, hogy a férjem nagylánya vigyázott nonstop a 9 évvel fiatalabb kisöccsére, etette, altatta, fürdette, hozta-vitte oviba. Mert anyukájuk szerint kutya kötelessége. Ő meg leste őket a kulcslyukon, hogy bánik vele.

2022. okt. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/118 anonim ***** válasza:
8%
25! Ne az idiótákkal példálozz! Én a normál családokról beszélek. Természetes, hogyha valamelyik szülő otthon van, akkor nem kell egyik gyereknek sem a másikra vigyázni, de ha el kell menni, vagy még dolgozik, akkor természetes és kutya kötelessége a nagyobbnak kivenni a részét a feladatból.
2022. okt. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/118 anonim ***** válasza:
98%

De miért kell belevonni az unokázást? Egyébként egy nagyszülőnek sem muszáj az unokára vigyázni és nem kell ajándékot venni.. az én szüleim például aktívan dolgoznak, de szabadidejükben néha vigyáznak az unokákra, sőt ezt ők kérik, mert szeretik és szeretnének vele programokat, közös emlékeket. Normális esetben egy nagyszülő ugye szereti az unokákat és nem csak kötelességből van velük.

Na ez a szeretet teljesen más, mint két testvér között, a testvéreknek ezen a szinten egyáltalán nem feladata gondoskodni egymástól. Egy tinitől meg főleg nem kell elvárni, hogy a kistesóra vigyázzon, mert teljesen más az érdeklődése abban a korban.

2022. okt. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!