Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Az idősebb testvérnek köteless...

Az idősebb testvérnek kötelessége rendszeresen vigyázni a kistestvérre?

Figyelt kérdés
Az egyik barátom a napokban panaszolta, hogy a 17 éves fia nem hajlandó vigyázni a 3 éves kicsire és ez neki mennyire fáj. Nem akartam mondani neki, azért, hogy ne legyen sértődés, de szerintem, ha ezt rendszeresen akarja, akkor nem elvárható. Ti erről mit gondoltok?
2022. okt. 20. 13:24
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/118 anonim ***** válasza:
100%

A jogszabályt nem én találtam ki.

Nem írtam h ez normális dolog e, hiszen egy 17 évesnek jogsija is lehet.... meg nyilván nem fogadsz mellé bébisittert

2022. okt. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/118 anonim ***** válasza:
83%
Szuper 43, örülj magadnak. Te leszel a következő aki a legnagyobb nyakába varrja a másik kettőt. 48, ez nem így van. 18 éves koráig te felelsz érte, bármi baja esik, téged vesznek elő. Akkor is, ha 12+1 napos, meg akkor is ha 17+. Más kérdés, hogy nincs rá megfelelő jogszabály, illetve hogy elvárható, hogy úgy neveld a gyereket, hogy 13 éves korában már képes eltölteni 8 órát egyedül anélkül, hogy magára gyújtja a házat. De ha magára gyújtja, azért te leszel felelős.
2022. okt. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/118 anonim ***** válasza:
97%

"Hát ami stresszt én átéltem, hogy nehogy kimenjenek az útra, nehogy bele fulladjanak a vízbe, nehogy a kicsi elessen a lépcsőn, nehogy a nagy kinyírja a kicsit..."


A semmiből ekkora felelősséget senkire nem szabad rárakni. Nekem nem kellett kicsikre vigyáznom, de a gondolatra is görcsbe rándul a gyomrom. Nem csoda, hogy anyukák folyamat fáradtak, hisz folyamat életben kell tartani a gyerekeket, de ő ezt vállalta.

2022. okt. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/118 anonim ***** válasza:
12%

52 Örülök is hogy belőlem embert neveltek. Nem egy nárcisztikus szociopatát ☺️


Valószínűleg lesz olyan szituáció mikor a nagyobb lányom vigyáz majd az ikrekre.

És örülök majd annak ha ezt ugyan úgy mint én annó, nem nyűgnek tekinti. Mert nem csak kapni akar, hanem adni is azért hogy a családunk minél jobban működjön

2022. okt. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/118 anonim ***** válasza:
95%
Mondjuk kérdés mi az a rendszeresen és konkrétan mi az a vigyázni rá. A napi több órás folyamatos bebiszitteles nyilván nem elvarhato, de apróbb segítség igen Mert pl én anno haza vittem simán a testveremet az ovibol iskola után, hiszen egymás mellett volt a két épület, evidens volt, hogy nem anyámnak vagy apámnak kellett érte szaladgálni.
2022. okt. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/118 anonim ***** válasza:
24%

Pont ez itt a lényeg 55

A kérdező egyáltalán nem írta h ez hányszor, mennyi időre, milyen formában történne meg.

Mindenki ugrott h nem neki szült, meg ingyen sitter.

2022. okt. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/118 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem sem szabadna elvárni, sőt, utána még csodálkozni, hogy a nagytesó nem repes az örömtől, hogy állandóan rá van bízva a kistestvér. 12 éves voltam, amikor a húgom megszületett, na onnantól "pelenkázd át, úgyis gyakorolnod kell", "vidd el sétálni a babakocsival, úgyis gyakorolnod kell", "dehogy mehetsz el strandra az osztálytársaiddal, akkor ki vigyáz a kicsire", "csak akkor találkozhatsz a barátnőiddel, ha viszed a kicsit is". De ez kb. minden nap, délután, ahogy hazaértem a suliból, rögtön a kezembe nyomta anyám, hétvégén meg már azzal ébresztett, hogy ők mennek ide-oda-amoda, vigyázzak a kicsire. Többször az én lányomnak nézték... 14 évesen már úgy döntöttem, hogy nekem saját gyerekem soha nem lesz. Anyám: "De majd meglátod, úúúúúgyis leeeesz!" 45 vagyok, nincs gyerekem.
2022. okt. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/118 anonim ***** válasza:
94%
Persze, mert aki nem akar kamaszként a kistesójára vigyázni, az mindjárt nárcisztikus meg szociopata is... Kicsit megártott a sok női magazin, nem kéne minden laikusnak ilyen pszichés zavarok neveivel vagdalkozni. Miért nem elég annyit írni, hogy pl önző? Akkor nem tűnsz elég okosnak? Hát így sem. Rohadtul be kéne már fejezni, hogy komoly betegségek neveit csak így simán bárkire rámondják az emberek. *passzív agresszív mosolygós smiley*
2022. okt. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/118 anonim ***** válasza:
66%
Én szeretem a tesóimat, úgyhogy vigyáznék rájuk.
2022. okt. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/118 anonim ***** válasza:
12%

Nem. Mert az önző szó koránt sem elég arra, amit bele"nevelnek" a mostani kamaszokba.

A kamaszok egyik jellemzője az önzőség volt eddig is. Ha kell szótárazd ki azt amit írtam. Rájössz hogy miért történt.

Most még csak ne vigyázz a kissebbre, aztán már a szemetet se vigye ki, vagy a mosogatóba a tányért. Tegyünk mindent a feneke alá, csúnyán nézni se lehet rá.

2022. okt. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!