Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Az idősebb testvérnek köteless...

Az idősebb testvérnek kötelessége rendszeresen vigyázni a kistestvérre?

Figyelt kérdés
Az egyik barátom a napokban panaszolta, hogy a 17 éves fia nem hajlandó vigyázni a 3 éves kicsire és ez neki mennyire fáj. Nem akartam mondani neki, azért, hogy ne legyen sértődés, de szerintem, ha ezt rendszeresen akarja, akkor nem elvárható. Ti erről mit gondoltok?
2022. okt. 20. 13:24
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/118 A kérdező kommentje:
90 Én azt vettem észre, hogy azok vannak lepontozva, akik szerint a rendszeres gyerekvigyázással van gond. Nekem is. Ha csak alkalmanként késik meg rövid időre, szerintem az teljesen elfogadható.
2022. okt. 21. 08:31
 92/118 anonim ***** válasza:
100%
90: egyszeri alkalom volt és a báty igencsak ráért. Nem kisiskolás gyerek napi több órás készenlétéről írsz.
2022. okt. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/118 anonim ***** válasza:
30%

Azért kíváncsi lettem hogy hogy lehet h ilyen sok időt kell a kissebbre vigyázni?!

Nálunk reggel 6-18 van ovi. tehát aki bp-n dolgozik és dugó van, az is beér és vígan hazaér.

Ha csak 5ig lenne ovi akkor is max 1 óra amit kell vigyáznia a tesóra.

Hogy lehet h reggel el. egy dolgozni és csak este 7re ér haza mi d a 2 szülő (ha 4kor zár az ovi, így jönne ki a 3 óra tesószittelés)

2022. okt. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/118 anonim ***** válasza:
87%

Azért az ovist én se csapnám be 6-ra az oviba, 12 óra hosszára.

Amúgy a legtöbb helyen 7-től lehet vinni és kb 4-kor már nincs bent gyerek, de 5-kor garantáltan.

Egyébként aki műszakba jár dolgozni, az nem 8-tól 4-ig dolgozik. Valószínű így. Meg ahogy írták, hogy a szülők hétvégén lófrálnak, a kisgyerek nyűg, rábízzák a nagyra szombatra míg ők pl shoppingolnak.

2022. okt. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/118 anonim ***** válasza:
12%

Aki műszakba jár az 2kor végez, ha délelőttösHa 12 órás műszak akkor 6kor végez, de nem minden nap.....

Az h kb nincs bent más gyerek... Senkit nem érdekel. Az ovi nyitvatartási ideje a lényeg

A hétköznapra vagyok kíváncsi, azt nem értem.

Oviban ne hagyja a gyereket annyi időre, a nagy ne vigyázzon rá. Akkor?

Fizessen sittert? Az mennyiben jobb?

2022. okt. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/118 anonim ***** válasza:
100%

Nem az óvónénikről szól, hogy a gyerek ne legyen 6-tól 18-ig oviban, hanem a szerencsétlen gyerekről. Plusz kelhet 5-kor.

Aki 2-kor végez tökjó, csak reggel is fel kell kelteni a gyereket, felöltöztetni, megreggeliztetni, bevinni. Az biztosan nem fog menni.


Nem kell szitter. Olyan munkát kell vállalni, ami mellett el tudom látni az óvodásomat, nem másokra testálni.

2022. okt. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/118 anonim ***** válasza:
100%

Az alap kérdésben nem szerepel a munkarend. Engem ez érdekel h hogy lehet az h minden nap 3 órát kellene a kicsire vigyáznia a nagynak.

Kár volt belekeverned a műszakozást, mert mint írtam is akkor korábban végezne és nem kellene a nagynak vigyáznia rá

Nem rosszabb az oviban sem, mint az h a nagy lerakja fél5kor a tv elé aztán szevassz...

A dolgozó anyukák is javarészt, hiszen ha hazaérnek el kell mosogatni, kaját, rendet csinálni stb...

2022. okt. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/118 anonim ***** válasza:
100%

Korábban végezne, de reggel mire a gyereket oviba lehet vinni, anyuka már a műszakban van.

Vagy reggel tudja vinni, de estig dolgozik és nem tud érte menni.

Ezért kevertem bele a műszakozást.


Nem rosszabb az oviban annak a gyereknek, akit 5-kor kiszednek az ágyból, 6-ra bevisznek és este 6-ig otthagynak? Bár még egyszer hozzátenném, nincs ilyen nyitvatartás az ovikban. A gyakorlatban biztosan nincs. És a szerencsétlen kisgyerek jó ha aludni hazamehet kb.


Igen, dolgozó anyuka vagyok, míg kicsi volt a gyerekem, 8-tól 4-ig dolgoztam, oviba vagy suliba mentem érte, utána játszó, közért, kaja, fürdés. Nem este értem haza, míg őt valaki felügyelte, hogy életben maradjon.

2022. okt. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/118 anonim ***** válasza:
100%

"Korábban végezne, de reggel mire a gyereket oviba lehet vinni, anyuka már a műszakban van."

Van apuka is aki viheti.


"Bár még egyszer hozzátenném, nincs ilyen nyitvatartás az ovikban. A gyakorlatban biztosan nincs."

De van. Agglomeráció! Nálunk fél 6 körül hozzák el az utolsókat, mert olyan a forgalom h bp bár 10km még is van h 1-1,5 óra az út.


A megyeszékhely melletti faluban (ahol felnőttem,) szintén fél6kor jöttek el az utolsó gyerekek fél5ig dolgoztak a szülők, 5kor indult a busz haza....

Még én is így jártam oviba. reggel fél 7kor mentünk, anyu a 7es busszal ment dolgozni, majd az 5össel haza. (apum kamionozott, nem volt otthon)

2022. okt. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/118 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt nem tenném a gyerekemmel, hogy hajnaltól estig az oviban legyen. De én olyan állást vállaltam, hogy meg tudtam oldani és hozni-vinni.
2022. okt. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!