Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Az idősebb testvérnek köteless...

Az idősebb testvérnek kötelessége rendszeresen vigyázni a kistestvérre?

Figyelt kérdés
Az egyik barátom a napokban panaszolta, hogy a 17 éves fia nem hajlandó vigyázni a 3 éves kicsire és ez neki mennyire fáj. Nem akartam mondani neki, azért, hogy ne legyen sértődés, de szerintem, ha ezt rendszeresen akarja, akkor nem elvárható. Ti erről mit gondoltok?
2022. okt. 20. 13:24
 61/118 anonim ***** válasza:
92%
De persze az h egészséges kompromisszum szülessen alig egy páran hoztuk fel. Nem. mindegy h mennyit, mikor, milyen körülmények között kellene felügyelnie a kissebbre
2022. okt. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/118 anonim ***** válasza:
90%
22es oké értem. Én vigyázok a kistesóra,de ezért 18 évesen szülök, és onnatól apám meg anyám hagyja abba a munkáját hiszen KÖTELESSÉGÜK bármikor ugrani mikor az unokára kell vigyázni. Majd kukáznak kit érdekel hiszen KÖTELESSÉGEIK VANNAK mert én is vigyáztam a húgomra. Mondom is nekik köszi hogy szóltál.
2022. okt. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/118 anonim ***** válasza:
97%
Az egészéges mennyiség arra, hogy a gyerekemet ingyen bébiszitternek használjam az kb. kimerül abban, hogy “leviszem a szemetet, légyszi ne törje ki a nyakát addig a kicsi”. Minden mást nekem kell megoldanom, mert én szültem magunknak, nem a nagyobbnak kistestvért meg tökömtudja, hanem magamnak meg az apjának még egy gyereket. Ezáltal én vigyázok rá, én hozom el az óvodából/iskolából, én viszem oda ahova kell (meg persze az apja). Ha nem fér bele, akkor fizetek bébiszittert. Ha nem fér bele az sem, akkor meg marhára nem kellett volna kettőt szülni. Ennyi. Nem, nem várható el egy szintén gyerektől, hogy egy másikra vigyázzon, függetlenül attól, hogy család meg így-úgy segítünk egymásnak. HA akar, játsszon vele, meg segítsen körülötte, ha őt magát érdekli, de elvárni semmiképp nem várom el a gyerekemtől, hogy vigyázzon bárkire, vagy pl. játsszon azzal, akivel ő nem akar.
2022. okt. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/118 anonim ***** válasza:
94%

36os, oké, de ő se lesz köteles kiszedni alólad a fekáliás pelenkát mikor már mozdulni se tudsz :-)


És el kell keserítselek, köteles vagy 18 éves kora után is taníttatni. Úgy szól a törvény hogy míg végzettséget nem szerez.


Bár ha ilyen anyám lenne akkor inkább mennék a híd alá ez meg fordulon fel

2022. okt. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/118 anonim ***** válasza:
94%
60as, és az a szülő nem önző aki felcsináltatja magát, majd a nagyobb nyakába varrja a kisebbet mert neki programja van? Szerintem az ilyen "szülő" az igazán önző. ha megcsinálásnál nem kellett a nagytesó ne kelljen a felügyeletnél se
2022. okt. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/118 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk elvárás és ráparancsolás szintjén ment, én vagyok az idősebb, 6 évvel. Nagyon megutáltam a tesómat, nagyon sokszor meg is vertem, ha így belegondolok, csoda, hogy nem lett baja. Illetve lett, ő is, én is pszichológushoz jártunk a felnőtt éveinkben emiatt:(

Nekem tudatosan lett egy gyerekem.

2022. okt. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/118 anonim ***** válasza:
8%

De még mindig nem írta senki azt hogy az a program éppen egy disco lenne...


Mert program lehet az is hogy nem akarja egy pár órát igénybevevő (út, várakozás, vizsgálat) orvosi vizsgálatra magával vinni.

Ezért írtuk hogy nagyon nem mindegy!

De látom sokan ugranak erre a dologra úgy h a körülményekről egyéb tényezőkről senki nem írt

2022. okt. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/118 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősömnél becsúszott a kistesó akit nem is akartak a szülők. Aztán az anyuka a karrierje miatt folyton távol volt, a nagylány nevelte a kicsit. A kistesóval jó kapcsolata van viszont az anyjára nagyon dühös amiért ellopta a fiatalkorát. Plusz az anya még gyakran csak úgy megígérte, hogy az unokatestvéreire is vigyáz, akkor is ha a lánynak éppen programja volt, akkor le kellett mondania, mert valakinek vigyázni kell a gyerekekre és hát meg lett ígérve. Hát nagyon nem élte meg jól, azóta is emlegeti, hogy ő többet más gyerekére nem fog vigyázni.
2022. okt. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/118 anonim ***** válasza:
3%
Gondolom a tizenhét éves is az a kategória, aki szerint a család azért van hogy őt támogassa, de ő ugyanerre minimálisan sem hajlandó. Korosztályára jellemző.
2022. okt. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/118 anonim ***** válasza:
94%
69es és az anyuka korosztályára jellemző hogy ő csak potyogtatja a gyerekeket. majd egymást nevelik, neki mindenhez joga van, a család minden más tagja csak azért van hogy ő kénye-kedve szerint ugráltathassa őket.
2022. okt. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!