Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Az idősebb testvérnek köteless...

Az idősebb testvérnek kötelessége rendszeresen vigyázni a kistestvérre?

Figyelt kérdés
Az egyik barátom a napokban panaszolta, hogy a 17 éves fia nem hajlandó vigyázni a 3 éves kicsire és ez neki mennyire fáj. Nem akartam mondani neki, azért, hogy ne legyen sértődés, de szerintem, ha ezt rendszeresen akarja, akkor nem elvárható. Ti erről mit gondoltok?
2022. okt. 20. 13:24
 81/118 anonim ***** válasza:
100%

Én 10 éves korom óta vigyáztam rájuk egészen 18 éves koromig. Nap mint nap én voltam velük, ha tetszett ha nem.

Ennek az lett az eredménye hogy sehol sem voltam az iskolán kívül.

Szociálisan elszigetelt voltam az elmúlt 2 évben és pánikbeteg lettem. Az a sok stressz ami egy gyerekkel jár.. Nem való egy másik gyereknek.



Nem kötelessége vigyázni rá, de egyszer kétszer belefér. Szerintem.

De ha ez rendszeres akkor az anyuka kezdjen valamit magával nagyon gyorsan! Nem a gyereknek szült!

2022. okt. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/118 anonim ***** válasza:
3%
Szerintem igen, egy családban mindenkinek vannak feladatai, és ebbe beletartozik az is, hogy a kisebb testvért felügyeli a nagyobb.
2022. okt. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/118 anonim ***** válasza:
100%
82. De nem napi szinten több órát!
2022. okt. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/118 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem telik nekik nyelvorara, edzesre, akkor azt a picit marhára nem kellett volna bevallalni
2022. okt. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/118 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az oviban nem is adták oda a gyereket csak nagykorú rokonnak, bébiszitternek. Előre le kellett adni a nevet. Persze ha valaki rendszeresen hozta el (nagyszülő, szitter) akkor nem minden alkalommal, de az ovis szülőin rendszeresen elhangzott, hogy kiskorú testvér nem jöhet a gyerekért.
2022. okt. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/118 anonim ***** válasza:
88%

Nem, dehogy.

Én marhára vágytam testvérre, és szívesen vigyáztam volna rá alkalmanként, de napi szinte majd szül magának sajátot, aki akar.

2022. okt. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/118 anonim ***** válasza:
26%

mostanába megesett hogy 18 éves fiam ment 12 éves hugáért suliba mert az iskolába nem ėrezte jol magát lányom .és minkett nem tudott elėrni az iskola mert dolgoztunk .

semmi baja nem lett töle fiamnak 1x alkalom volt.

2022. okt. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/118 A kérdező kommentje:
80 Nem féltestvér! A nagy született korán. Az anyuka 20, az apuka mindössze 22 éves volt csak akkor.
2022. okt. 20. 23:23
 89/118 anonim ***** válasza:
79%
82es akkor a szülőnek is vannak feladatai, fizetni az összes nyelvórát és külön foglalkozást, a telefont, divatos ruhákat, kikapcsolódást amit a gyerek akar.
2022. okt. 21. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/118 anonim ***** válasza:
18%

milyen ėrdekes azokat le pontozåk ahol a nagyobb akár önkėnt ahol kérésre alkalmankėnt segit .mint nekem 87 vålaszolo vagyok ,lányom miutån minket nem ėrt el az iskola mivel dolgozunk ,felhivta fiatalabbik bátyát hogy menjen el ėrte suliba båtya meg minden szåjhuzogatås és egyéb gond nėlkül elment hugáért ės haza vitte ,én meg megdicsėrtem és megköszöntem mert nem vårtam el hogy ezt megtegye.

igaz jelenleg se suliba se dolgozni nem jár.

2022. okt. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!