Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Az idősebb testvérnek köteless...

Az idősebb testvérnek kötelessége rendszeresen vigyázni a kistestvérre?

Figyelt kérdés
Az egyik barátom a napokban panaszolta, hogy a 17 éves fia nem hajlandó vigyázni a 3 éves kicsire és ez neki mennyire fáj. Nem akartam mondani neki, azért, hogy ne legyen sértődés, de szerintem, ha ezt rendszeresen akarja, akkor nem elvárható. Ti erről mit gondoltok?
2022. okt. 20. 13:24
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/118 anonim ***** válasza:
17%
Nem köteles, de viszont a szülő se köteles 18 év után anyagilag támogatni a gyereket. Sem az unkára nem köteles vigyázni, sem semmilyen ajándékot nem köteles venni az unokának.
2022. okt. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/118 anonim ***** válasza:
95%
Sőt, minek vállalta a nagyobbikat egyáltalán, aki pénz-idő-energia, ugye, kedves 11-es.
2022. okt. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/118 anonim ***** válasza:
23%

Ezek a "nem a gyerek akarta" válaszok számomra annyira visszataszítóak.

Senki nem azt írta h állandó jelleggel (napi több órára) rábízni a kicsi felügyeletét normális dolog. De az h alkalmattán megkérik őt, szerintem hozzá tartozik a felelősségre neveléshez.


Hét évvel fiatalabb az öcsém. Megesett hogy nekem kellett rá vigyázni.

Még csak fel sem merült bennem hogy nemet mondjak. Mondjuk nem is volt ez a gyereknek mindent lehet, mert ha nevelem megtöröm a kis lelkét gyerek (nem) nevelés

2022. okt. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/118 anonim ***** válasza:
95%
Alkalmanként. Nem napokra.
2022. okt. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/118 anonim ***** válasza:
2%
12, Vállat egy gyereket, aki felnőttként nem lett méltó semmilyen támogatásra. Mi ebben a furcsa neked?
2022. okt. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/118 anonim ***** válasza:
97%
Mitől nem lett méltó?
2022. okt. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/118 anonim ***** válasza:
11%
5-ös vagyok. Nem értem, hogy mi a probléma a válaszommal és miért pontoztatok le ennyire. Egy családon belül természetes, hogy vannak feladatok, amiken a családtagoknak egyenlően meg kell osztozni. Ilyen feladat a kicsire való vigyázás is. Ha anyu vagy apu nem ér rá, akkor a testvérnek kötelessége figyelni a kicsire. Mégis ki csinálná? Hívjanak sok pénzért gyerekfelvigyázót, csak mert a nagy rest segíteni?
2022. okt. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/118 anonim ***** válasza:
95%

Jól írják sokan.... alkalmi odafigyelés abszolút belefér a családi munkamegosztásba.

Majd megírja a kérdzeő, hogy pontosan mire gondolt...


De pl. egy egész hétvége, vagy mittomén... rendszeres hétközbeni többórás vigyázás (kvázi bébiszitter helyett) már túlzás.


Nem ismétlem a többieket, ne csak elvárások legyenek, hanem a tini is hozzájárulhat a családi együttműködéshez.

2022. okt. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/118 anonim ***** válasza:
16%

Mindenkit lepontoztak akik szerint így működik egy család. Hogy mindenki ad a közösbe, nem csak elvesz (ki hogyan tud ugye)

De úgy látszik mi gondoljuk rosszul (iróna,nyilván nem)

Az a jó ha a nagyobb feneke fényesre van nyalva, mert hát nem ő akart resót, meg megszületni stb

2022. okt. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/118 anonim ***** válasza:
89%

Ja akkor a kis tesónak meg kötelessége majd a nagyobb tesó gyerekeire vigyázni?

Az teljesen oké, hogy néha fél órára figyeljen rá, de ennyi. Egy tininek nincs is igénye egy kisebb gyerekkel foglalkozni és nem is a dolga.

Egy család pedig nem attól működik jól, hogy ingyen munkaerőnek használjuk a gyereket. Tegyen be a közösbe, parkoljon be a mosogatógépbe, indítsa el a mosást, takarítsa ki a szobáját.. de a gyerekre nem neki kellene rendszeresen vigyázni, különösen nem hogyha nem akar.

2022. okt. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!