Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvérem gyereke kiesz a...

Testvérem gyereke kiesz a vagyonomból. Hogy mondjam meg sértődés nélkül?

Figyelt kérdés

Itthon vagyok gyesen a 2 évesemmel,és mivel nyári szünet van tesóm megkért h vigyázzak az ö gyerekére mivel vége a sulinak.


Még csak 1,5 napot volt itt. Csütörtök déltől 5ig,meg péntek egész nap. De mást nem csinálok csak etetem ezt a lányt. 8 éves egyébként.

Egyedül nevelem a gyerekem,oké anyunál lakunk most adok neki le pénzt a gyesből,csp-ből. De a luxus dolgokat mint pl gyümölcs,joghurt,túrorudi v bármi nasi,azt külön veszem meg a gyereknek.

Egy hétre előre szoktam megvenni a nasit,joghurtot,gyümölcsöt két három napra elegendőt. Nem szeretek mindennap ilyen miatt boltba járni.


Készültem h jön unokahugom is,duplám vettem mindenből. De nem gondoltam volna h megesz mindent egyszerre már csütörtökön. Mondtam neki tv-zzen mig elaltatom délbe a kicsit,addig felzabált mindent. És csak este tünt fel h nincs meg.

Mondom jó,reggel elmentünk boltba vettünk ugy gümit,meg hasonlót h jövö hétre is elég legyen.

Én tizóraira v uzsira adok kisfiamnak ilyesmiket. nem is mindennap.

És pénteken uzsi időbe azt veszem észre h nincs meg a 6 banánból egy db se,alma sincs már,a 2 túrórudi is hiányzik. Kérdezem a lányt,hol van,azt mondja éhes volt mig altattam ebéd után a kicsit ő megette. De basszus elötte evett meg 2 nagy szelet rántott hust krumplival ebédre,elötte tizóraira evett tejberizst. Nassolt is,2 csomag kölesgolyó lett kibontva délelött,reggelizett is otthon is,itt is.


Én egész nyáron ezt nem gyözöm anyagilag... Akciósan vásárolok azért több napra veszem meg,és a bolt is a 2 évessel elindulva messze van. Környéken csak kisbolt van ami nagyon messze. Ha nem veszem meg akkor az én fiamnak se lesz.


Emlitettem péntek este tesómnak h sokat nassol a lány,de az volt a válasz h mit sajnálom tőle,mikor az én gyerekem ott van ő is kap. Igen,egy vmit,nem egy egész heti dupla adagot


2017. jún. 18. 11:27
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/148 anonim ***** válasza:
80%
A 28asnak irtam..
2017. jún. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/148 anonim ***** válasza:
84%
Ha bemondom a boltban, hogy egy 8 évesnek viszem a kaját, akkor ingyen van?
2017. jún. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/148 A kérdező kommentje:

Nem sajnálom töle a kaját,de sok amit megeszik és az enyém elöl is megeszi. Ez azért bosszantó.


Adok pénzt anyámnak a lehetöségeimhez mérten. És mint irtam a luxus dolgokat mint pl gyümölcs,nasi,rudi ilyesmi én veszem most nyáron két gyerekre mert anyunak sincs pénze extra dolgokra.


Nem opció h minden nap boltba menjek mert messze van 2 évessel gyalog,a környéken közel meg csak kisbolt van ami sokkal drágább.

2017. jún. 18. 12:34
 34/148 anonim ***** válasza:
90%
Én nem lennék szívbajos, ha incs rá keret, akkor nincs, örüljenek, hogy elvállaltad a felügyeletét. A leggagyibb tábor is 15-20 ezernél kezdődik hetente. Írd meg és küldd el nővérkédnek a listát, hogy mit hozzon még a gyerekkel, ha ott szeretné hagyni nálad, tegye egy felcímkézett ételtartó dobozba (vagy kettőbe, ha hűtött cucc is van), közösen magyarázzátok el a kislánynak, hogy a saját dobozaiból ehet nasit, gyümölcsöt, máshoz nem nyúlhat, ossza be, ami van. Enélkül nem vállalod, oldják meg másképp, ha nem tetszik.
2017. jún. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/148 anonim ***** válasza:
84%
Tedd olyan szekrénybe a kaját, ahol nem éri el. Ami a hűtőbe való azt pedig tedd külön polcra a fiadétól. És mondd meg neki, hogy a hűtőbe csak a felnőttek nyúlhatnak be.
2017. jún. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/148 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy meddig fog nálatok lenni a kislány? A tesód egész nyárra beszervezte?
2017. jún. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/148 anonim ***** válasza:
33%

1 nincs vagyonod, havi 70 ezer bevétel nem vagyon, az a rezsiteket is alig fedezi - 2 éves mellöl lehet menni dolgozni

2 anyád nyakára szültél gyereket

3 kérj heti x összeget a kölyök kajájára és közöld a tesóddal, hogy rendes vagy, mert a gyerekfelvigyázásért nem kérsz pénzt

4 a kölyöknek orvosra van szüksége, én 40 éves vagyok 30 kg súlyfelesleggel és rengeteget eszek, de 6 banán, néhány alma, túrórudi normális ebéd és még egy zacskó kölesgolyó után akkor se férne belém, ha fizetnének azért, hogy megegyem. A gyereknek minimum bélférge van, de lehet, hogy valami tápanyagfelszívódási zavara is.

5 a saját gyerekedet se tömd édességgel

2017. jún. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/148 anonim ***** válasza:
28%
Amit felsoroltal,abbol csak a turo rudi luxus. Gyumolcs es joghurt kellene a gyereknek minden nap. En itt csak amulok, hogy csaladon belul veszekednek az emberek a zabaert. De miert is szul egy no egy gyereket is, ha gyumolcsot nem birja neki megvenni, ha be kell huzodni mamahoz vagy akarhova is?
2017. jún. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/148 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező mindig csak anyádat hajtogatod, de nem tőle kell pénzt kérni, hanem a kedves TESTVÉREDTŐL! Az ő gyereke nyaral kvázi ingyen nálad. Vele kell leülnöd megbeszélni, hogy ez így nem ok. A gyümölcsöt meg a tejterméket pedig nem luxuscikknek kell tekinteni, persze legyen meg a mérték. Mindennek legyen meg a határa és ha kell, akkor zárd el a gyerekek elől. A hűtőbe is tegyél zárható dobozt, ha ez kell. Akkor nem lesz rájárás a nasira. Eszik amit adsz neki, akkor amikor adod neki és annyit amennyit adsz neki. Ha hiszti van, akkor hisztizzen, ha panaszkodik, akkor nem kell odamenni. Testvéred küldheti táborba is heti 30 ezerért és ott is az van, amit a gyerek kap.
2017. jún. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/148 anonim ***** válasza:
16%

"Az én tesóm bevásárol a gyerekeknek, ha néhány hétre a nagyihoz viszi nyári szünetben. Nem azért, mert elvárják, hanem, mert így látja korrektnek."

Az, hogy mi a korrekt mindig az adott helyzettől függ. Anyám sem vitt nagymamhoz kaját, sőt onnan kaptuk a csirkét, zöldséget, gyümölcsöt, házi sütit. Most anyu ezt adja tovább nekünk. Ha nem engedhetné meg magának nyilván nem várnám el tőle és nem használnám ki, de az számomra elfogadhatatlan, hogy az egyiket eltartja, a másikat meg még vendégül sem látja. Egyébként van ilyen sajnos sok.


"Felnőtt, családos emberként semmi közöd hozzá, hogy a szülők mire költik a jövedelmüket. Ha tudnál olvasni, látnád, hogy nem finanszírozzák a kaját és a rezsit sem a kérdezőnek."

A kérdezőnek havi 68 eFt a bevétele, ez nyilván nem elég egy felnőttre és egy kisgyerekre, főleg hogy a lakhatása sem megoldott (szülői segítség nélkül), így nagyrészt a szülő tartja el mindkettőt. Az nagy igazság, hogy semmi közöm hozzá, hogy más mire/kire költ, de véleményem lehet róla. Van is, nem véletlen, hogy nálunk is úgy alakul az egyik nagyszülővel a kapcsolat ahogy.


"Milyen megkülönböztetés??? Az, hogy nincs pénze a kérdezőnek napi másfél kiló banánra meg 5 csomag túrórudira a vendéggyerek számára? Nem a nagyszülőkhöz vitték, hanem hozzá."

A gyereket a nagyszülőhöz vitték, mert a kérdező is ott lakik. Technikailag teljesen mindegy, hogy konkrétan ki fizeti ki a banánt, meg a rudit, mert ha a kérdező az összes pénzét beadná, akkor sem lenne elég kettejükre, tehát őket így is úgy is a nagyi finanszírozza. A másiktól meg még a kaját is sajnálják, pedig ott csak a gyerkről van szó, nem egy plusz keresőképes felnőttről is. Ez a megkülönböztetés.


Nem véletlen, hogy a kérdező is azért nem meri megbeszélni a tesójával, "mert akkor meg azzal jönne h anyu tart el minket mivel sok pénzel nem tudok beszállni a háztartásba".

2017. jún. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!