Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Miért vannak ennyien a homeopá...

Miért vannak ennyien a homeopátia ellen? Aki lehülyézni és kioktatni akar, előbb olvassa el, amit írtam!

Figyelt kérdés

Úgy érzem, mint ha már a gyógyszercégek, és az általuk támogatott orvosok összefogtak volna (ami nem lenne elképzelhetetlen), hogy lejárassanak egy olyan dolgot, ami az egész emberiség gyógyítására hatással lehet.


Miért nem lehet megérteni, hogy a homeopátia nem úgy működik, mint egy ipari gyógyszer, nem azt a hatást fejti ki, mint egy gyógyszer, és nem is annyi ideig kell szedni, mint egy gyógyszert...ellenben mindenki úgy kezeli, mint egy ipari gyógyszert, és mindenki csak úgy tud belekötni, hogy ahhoz hasonlítja. Ez olyan, mint ha én a laptopot fikáznám azért, mert kisebb helyen elfér az, ami PC-ben csak nagy helyen fér el. A laptop hazugság...

Csak arra senki nem gondol, hogy teljesen más elven vannak benne a hardverek, mint a PC-ben, ezért olyan, amilyen.


Én lassan 1 éve olyan szinten haldokoltam, hogy már a külvilágot nem tudtam magam körül. Tönkretettek a gyógyszerekkel jobban, mint ami bajom volt. Fel se fogtam mi történik körülöttem, amikor utólag a szüleim rászánták magukat a homeopátiára, és jééé, élek. Egészségesebben, mint valaha. Pedig egyáltalán nem tudtam, hogy milyen szereket veszek be, mégis használt.


Több ismerősömön, eltérő korosztályban teszteltem már ezek hatását. Nem egynek javasoltam homeopátiás szereket anélkül, hogy bármit is mondtam volna előzőleg, hogy az mire jó. X idő után megkérdeztem, hogy milyen változást észlel magán, és 7-ből 7 ismerősöm pontosan elmondta azt, amire az adott szert kapta.


Szóval bele lehet ebbe bármit beszélni, de azt nem, hogy placebó, vagy, hogy káros. Csak az emberek képtelenek elismerni, hogy létezik olyan gyógymód is, ami nem öl meg idővel, meg nem teszi tönkre a szervezetedet. Az orvosok pedig nem akarják elismerni, mert az orvosok semmit nem támogatnak, amiből nekik nem jön pénz. Márpedig a természetgyógyászatból csak magánklinikákon tudnának pénzt csinálni..



2015. máj. 28. 20:16
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/200 Saavedro ***** válasza:
88%

"erről nincs kedvem vitába szállni senkivel, aki nem képes felfogni, hogy a rákot a sejtszintű oxigénhiány okozza.


A daganatsejt genomjában mutációk halmozódnak fel, vaszkularizálja magát különböző angiogén anyagokkal (vaszkuláris endoteliális faktor például), autokrin jelátvitellel különböző növekedési faktorokkal pozitív feedbacket hajt végre magán. Hihetetlen gyorsan elkezd proliferálódni, az anyagcseréje gyorsabb lesz, áttétet képez, stb.


Namost. A DNS károsodást NYILVÁN az okozza, hogy a sejt nem kap elég oxigént, ugye? Nem ám a xenobiotikumok, meg az egyéb oxidatív stressz. Nem ám az onkogén aktiváció, vagy a tumor szupresszor inaktiváció. Erre gondoltál? Hogy okoz az oxigénhiány pontmutációt, timidin dimereket, transzlokációt, stb.?


A sejt gyorsan proliferál, gyors az anyagcseréje. NYILVÁN a sejtszintű oxigénhiánytól. Az oxigénhiány mellett képes replikálni folyamatosan a genomját, képes ereket növeszteni, faktorokat termelni, stb. Erre gondoltál?


A hidrogén-cianid is nyilván daganatot okoz, nem? Meg a hipoxia is.


Apropó, hipoxia. A hipoxia során indukálódik egy HIF-1 (Hipoxia Indukált Faktor), amely pont ugyanúgy vaszkularizálja a környező mátrixot, sejtproliferációs utakat nyit meg, stb. Ismered a Von Hippel Lindau szindrómát? (VHL) Elárulom, hogy ez egy olyan daganatos betegség, mely során pont ez a HIF-1 megállíthatatlanul működik, akkor is, amikor normoxia van. Egyszóval OXIGENIZÁLJA a sejteket AKKOR IS, AMIKOR NEM KÉNE. És EZ okozza a daganatot. (nagy részben)


De hogyne, a daganatok okozója NYILVÁNVALÓAN a sejtszintű oxigénhiány.

2015. jún. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/200 A kérdező kommentje:

Saavedro:

Hogy miért nem csak gyógyteákat fogyasztok a "HOMEOPÁTIÁS SZEREK" helyett? Jól figyelj, mert többet nem írom le: a gyógyteák a saját hatásukat fejtik ki a szervezetben, a homeopátiás szerek pedig sejtszinten, a sejtek kommunikációjával segíti elő a szervezet öngyógyítását. A tea gyógyít, a bogyók meg mellette rákényszerítik a szervezetet, hogy gyógyítsa saját magát -> gyorsabb, hatékonyabb folyamat.


Érdekes módon a közel 100 hozzászólás alatt még senki nem mondott egy árva szót sem arra, hogy mitől tapasztalható jelentős mértékben változás, ha az illető azt se tudja milyen homeopátiás szert szed, vagy hogy egyáltalán azt szed. Márpedig én a leírásomban, és a hozzászólásomban is felhoztam ilyet. Ezért tartok ki mellette a korrupt gyógyszeriparral ellentétben, mivel kézzel fogható, saját szememmel és testemmel tapasztalt tényekre támaszkodom. Ti pedig folyton csak azt hangoztatjátok, hogy nincsenek róla tesztek. Hát most vannak, na erről mesélj nekem valami egyetemi szöveget. De megígérem neked, lesz egyszer olyan, hogy összeszedek 1000 embert, akik még nem hallottak a homeopátiás gyógyászatról, és őket is tesztelni fogom.


De látod, te folyton csak a saját bemagolt dolgaidat tudod felhozni, mert ennyire be van szűkülve a látóköröd. Erről beszéltem.


Tudod ez hasonló, mint a csillagászat, a dimenziókutatás és hasonló tevékenységek. Sokkal előrébb jutnának a tudósok, ha nem a sablon, tanult fizikájukból indulnának ki, hanem új szemléletű fizikai elméleteket találnának ki, mivel az univerzumban nem az a fizika létezik, ami a Földön, mégis sokan képtelenek ahhoz, hogy teljesen más oldalról közelítsék meg a problémákat. Inkább a betanult, Földi fizikát próbálják mindenre ráerőltetni, még arra is, aminek semmi köze hozzá.


Észrevetted magadon a hasonlóságot? Te is ugyanezt csinálod. A szádba adták a válaszokat, amikkel kitérhetsz az új dolgok elől.

2015. jún. 6. 10:00
 83/200 anonim ***** válasza:
60%
#82 Bemondásra nem fogjuk neked elhinni. Ezer ember megkérdezése úgyszintén irreleváns. Mutass kettős vak teszteket ahol a homeo a placebótól nagyobb hatékonysággal dolgozik. Ja hogy olyan nincs? Ez van, akkor maradnak a bemagolt dolgok, amelyek pontosan a valóságot írják le, nem a magadfajta kuruzslók kétségbeesett terelését.
2015. jún. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/200 A kérdező kommentje:

#83: nem elhinni kell, hanem tapasztalni.


Nem tudom mennyivel lenne több valóságalapja, ha azt írtam volna, hogy kettős tesztet csináltam. Már ti se tudjátok mit írjatok, csak hogy legyen mibe belekötni :D Szánalmas.

2015. jún. 6. 17:58
 85/200 anonim ***** válasza:
77%
Kifogással tele a padlás, konkrét eredményeket mutassál. Az anekdotáid nem azok.
2015. jún. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/200 Saavedro ***** válasza:
84%

"Jól figyelj, mert többet nem írom le: a gyógyteák a saját hatásukat fejtik ki a szervezetben, a homeopátiás szerek pedig sejtszinten, a sejtek kommunikációjával segíti elő a szervezet öngyógyítását. "


Olyan nincs, hogy 'saját hatás', max. közvetett, vagy közvetlen.


A probléma ezzel az, hogy amit írtál az az, hogy a homeopátiás bogyó intracelluláris jelátviteli utak által fejti ki a hatását. Mégpedig, a jelátviteli út célja az, hogy a sejt génexpresszióját megváltoztassa. Ez pedig fehérjéket eredményez (pl.:transzkripciós faktorok, komplexek, stb.). Ezek LÁTHATÓ dolgok. Egy Western blot, vagy immuncitokémia pillanatok alatt jelezné őket.


A homeopátiás anyagoknál erre utalóan EGYETLEN VIZSGÁLAT SEM KÉSZÜLT. Vagyis ezzel el is fűrészeltük az ágat alatta.


"Ti pedig folyton csak azt hangoztatjátok, hogy nincsenek róla tesztek. Hát most vannak"


Hol?


"De megígérem neked, lesz egyszer olyan, hogy összeszedek 1000 embert, akik még nem hallottak a homeopátiás gyógyászatról, és őket is tesztelni fogom."


Nézd meg, hogy milyen az, amikor hozzáértő, molekuláris biológiai kutatók végeznek teszteket. Na az...kicsit sem ilyen. De írhatok példát rá.


"De látod, te folyton csak a saját bemagolt dolgaidat tudod felhozni, mert ennyire be van szűkülve a látóköröd. Erről beszéltem."


Mindig csak erről beszélsz, magukra a dolgokra meg semmi cáfolatot...ez miért lehet? :) Amúgy ezeket a dolgokat nem a 'hogyan cáfoljuk meg a konteósok marhaságait' című leckéből 'magoltam be' (büdös a tanulás, hogy folyton ezt a szót használod?) ezeket egész más kontextusban tanultuk, csak valahogy lehet alkalmazni őket másra is, tudod?


"Tudod ez hasonló, mint a csillagászat, a dimenziókutatás és hasonló tevékenységek. Sokkal előrébb jutnának a tudósok, ha nem a sablon, tanult fizikájukból indulnának ki, hanem új szemléletű fizikai elméleteket találnának ki, mivel az univerzumban nem az a fizika létezik, ami a Földön, mégis sokan képtelenek ahhoz, hogy teljesen más oldalról közelítsék meg a problémákat."


Stephen Hawkingra gondolsz például?


Az az ALAP, hogy a szakmában megtanuljuk a törvémyszerűségeket, ok-okozati összefüggéseket, mert akkor VAN MIRE ÉPÍTKEZNI ÉS TOVÁBBLÉPNI. Improvizálni hogy tanulsz meg, ha nem 'magolod be' az öszhangzattant, előjegyzéseket, akkordfordításokat, stb.?


"A szádba adták a válaszokat, amikkel kitérhetsz az új dolgok elől."


A fenti írásomat figyelembevéve ezt semmisnek is veszem.


"Nem tudom mennyivel lenne több valóságalapja, ha azt írtam volna, hogy kettős tesztet csináltam. Már ti se tudjátok mit írjatok, csak hogy legyen mibe belekötni :D Szánalmas."


Más már csinált kettős vak tesztet, neked nem kell. Be lett bizonyítva (na nem úgy, hogy 'összeszedtek 1000 embert'), hogy a homeopátiás szerek hatása nem haladja meg a placebo hatását.


"nem elhinni kell, hanem tapasztalni.


Tapasztalták is. Hogy nem működik. Lásd.: kettős vak teszt.

2015. jún. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/200 A kérdező kommentje:

Megfelelő szaktudás nélkül te is tudod, hogy nem tudok mivel előállni, kár ezzel nagyzolnod.


De tudod ilyenkor az ember azokba kapaszkodik, amit megélt. És semminek nem hiszek jobban, mint saját magamnak, mert más azt mond, amit akar, én meg azt tapasztalom, ami a valóság.


Na de akkor oké, vizsgálatok miért nem készültek a homeopátiás szerekről? Miért nincs senki, aki végezne egy kutatást ezekről, hogy tényleg hatásosak? Mert a végén kiderülne, hogy jó ugye? És újfent a gyógyszeripar szopná meg.


Egyszerűbb lenne venni a fáradtságot, és hozzáértő teszteket készíteni, mint alaptalanul szapulni egy olyan gyógymódot, ami merőben megváltoztatná az egész világot. Szerinted hogy alakult ki ez a homeopátia utálat? Biztos nem Józsi terjesztette a pusztán, hogy hínnye ez szart se ér.


Volt valaki, aki észrevette, hogy ez jobb, mint a mérgező gyógyszeres kezelés, és rájött, hogy ha erről az új felfedezésről elterjed, hogy jó, akkor bizony a hőn áhított gyógyszeripar szépen, lassan becsődölne, és a nagyszerű orvosok, köztük te, és a hozzád hasonlók elméletei is megbuknának. Így mi történt? A nevesebb emberek egyből nekiugrottak a homeopátiának, és ez azóta folyamatosan szájról-szájra terjed, mint a népmesék. Egyértelmű, hogy az emberek nagy része el fogja hinni, mert a magyar ember mindent elhisz, ami olyan dolog, hogy lázadni lehet miatta.


Nem tudom ismerős-e az, amikor először feltalálták a tv-t, és elkezdték terjeszteni a hülyék, hogy ez az ördög műve, és az ördög játszik a tv-ben, és akinek tv-je van, az mind az ördög gyermeke, meg hasonlók. Végül az is megbukott, mert az embereket nem érdekelte, hogy mit gondolnak róla. Jó volt, és kész.


Én hiszek benne, hogy egyszer a gyógyszeripar bukása is eljön. Csak sajnos ettől még az emberek felfogása túlságosan távol áll.

2015. jún. 7. 11:11
 88/200 anonim ***** válasza:
56%

Végeztek épp elég tesztet, és az derült ki hogy NEM MŰKÖDIK. Pont. Semmi összeesküvés nincsen benne, tényszerűen nem működik. Azért utáljuk mert közvetve ártalmas. [link]


A gyógyszerek viszont működnek, bizonyított a működésük. Ennyire egyszerű. Lehet hogy még nincs mindenre, de minden évben egyre több és több betegséget tudunk kezelni, míg a kuruzslók hatékonysága marad a megszokott 0 szinten.

2015. jún. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/200 Saavedro ***** válasza:
81%

"Megfelelő szaktudás nélkül te is tudod, hogy nem tudok mivel előállni"


Ehhez képest elég sok mindennel előálltál és mi különbem is milyen hülyék vagyunk. De semmi baj.


"mert más azt mond, amit akar, én meg azt tapasztalom, ami a valóság."


oké... :D minek tetted fel a kérdést? Amúgy a kérdésedben ott van, hogy milyen sokan a homeopátia ellen vannak. Ha ők is a tapasztalataikra építkeznek, akkor...vonjad le a következtetést. Na most, ha mindenki a valóságot tapasztalja és eltérők a tapasztalatok, akkor...


Na igen, akkor mit csinálsz?


"Na de akkor oké, vizsgálatok miért nem készültek a homeopátiás szerekről? Miért nincs senki, aki végezne egy kutatást ezekről, hogy tényleg hatásosak? "


Na ez az. Miért nincs egy bizonyító erejű vizsgálat sem, ami bebizonyítaná, hogy a homeopátia hatásos, hm? Fent írtam több módszert is erre vonatkozóan. Vajon miért nem lehetett egy ilyet sem elkészíteni az elmúlt évek során?


Vágod, ugye? :D


"Mert a végén kiderülne, hogy jó ugye? És újfent a gyógyszeripar szopná meg.


Egyszerűbb lenne venni a fáradtságot, és hozzáértő teszteket készíteni, mint alaptalanul szapulni egy olyan gyógymódot, ami merőben megváltoztatná az egész világot. "


Készült is, ismét leírom, mostmár SZÉP NAGY BETŰKKEL: KETTŐS VAK TESZT! Hozzáértő teszt bebizonyította, hogy nem működik.


"Szerinted hogy alakult ki ez a homeopátia utálat? Biztos nem Józsi terjesztette a pusztán, hogy hínnye ez szart se ér."


Van aki rendelkezik rálátással is a dolgokra és nem szereti, ha az embereknek a zsebét kiporszívózzák cukorbogyócskákkal. Cukrot én is tudok venni a Sparban, olcsóbban.


"Volt valaki, aki észrevette, hogy ez jobb, mint a mérgező gyógyszeres kezelés"


Ki? És miben jobb? Az már be lett bizonyítva, hogy nem működik. A gyógyszerekkel megesik a mellékhatás. Csak azokkal nagyrészt gyógyulás is megesik.


"és rájött, hogy ha erről az új felfedezésről elterjed, hogy jó, akkor bizony a hőn áhított gyógyszeripar szépen, lassan becsődölne"


Hogyan? Pár cukorbogyó a génterápia, génsebészet, bizonyítottan hatásos és egyre fejlődő gyógyszerek ellen? Hajjaj...majd faszán gyógyítjuk a daganatos betegségeket, AIDSet, laeukaemiát, intrauterin kezeljük az embriókat PUSZTÁN HOMEOPÁTIÁVAL...életszerű...


"és a nagyszerű orvosok, köztük te, és a hozzád hasonlók elméletei is megbuknának"


Elsős egyetemista vagyok...amennyiben VÉGRE ÉRKEZNE értelmes cáfolat, klinikailag igazolt teszt a cúnya orvosok 'teóriái' ellen, valóban 'megbuknának'.


Mellesleg érdekes, hogy mindenre azt mondod, hogy elmélet, ami MÁR RÉG IGAZOLVA ÉS BIZONYÍTVA LETT, de amit soha nem sikerült bizonyítani, az nyilván 100%-ban hiteles...

2015. jún. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/200 Saavedro ***** válasza:
70%

"A nevesebb emberek egyből nekiugrottak a homeopátiának, és ez azóta folyamatosan szájról-szájra terjed, mint a népmesék."


Akarod mondani, klinikai teszttel igazolták a hatástalanságát?


Mellesleg ezt kicsit máshogy írnám: A nevesebb emberek SZERINTEM LEHET, HOGY egyből nekiugrottak a homeopátiának, és ez VÉLEMÉNYEM SZERINT LEHETSÉGES, HOGY azóta folyamatosan szájról-szájra terjed, mint a népmesék.


Na így már jobb.


"Egyértelmű, hogy az emberek nagy része el fogja hinni, mert a magyar ember mindent elhisz, ami olyan dolog, hogy lázadni lehet miatta."


Vagy esetleg a szemének hisz, mert sikerült kinyitni. Megvizsgálja, megnézi, leírja, stb. Következtet, hipotézist gyárt. A hipotézist KLINIKAI TESZTTEL IGAZOLJA.


Ezen a ponton túl igen, hihető.


"Én hiszek benne, hogy egyszer a gyógyszeripar bukása is eljön. "


Örömmel hallom. Nyilván a kemoterápia/radioterápia és egyéb, súlyos mellékhatásokkal járó beavatkozások szintjén megragadni sokkal jobb, mint a génterápia, génsebészet, szeméyre szabott orvoslás és gyógyszerek, stb.


Erre gondoltál?

2015. jún. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!