Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Miért vannak ennyien a homeopá...

Miért vannak ennyien a homeopátia ellen? Aki lehülyézni és kioktatni akar, előbb olvassa el, amit írtam!

Figyelt kérdés

Úgy érzem, mint ha már a gyógyszercégek, és az általuk támogatott orvosok összefogtak volna (ami nem lenne elképzelhetetlen), hogy lejárassanak egy olyan dolgot, ami az egész emberiség gyógyítására hatással lehet.


Miért nem lehet megérteni, hogy a homeopátia nem úgy működik, mint egy ipari gyógyszer, nem azt a hatást fejti ki, mint egy gyógyszer, és nem is annyi ideig kell szedni, mint egy gyógyszert...ellenben mindenki úgy kezeli, mint egy ipari gyógyszert, és mindenki csak úgy tud belekötni, hogy ahhoz hasonlítja. Ez olyan, mint ha én a laptopot fikáznám azért, mert kisebb helyen elfér az, ami PC-ben csak nagy helyen fér el. A laptop hazugság...

Csak arra senki nem gondol, hogy teljesen más elven vannak benne a hardverek, mint a PC-ben, ezért olyan, amilyen.


Én lassan 1 éve olyan szinten haldokoltam, hogy már a külvilágot nem tudtam magam körül. Tönkretettek a gyógyszerekkel jobban, mint ami bajom volt. Fel se fogtam mi történik körülöttem, amikor utólag a szüleim rászánták magukat a homeopátiára, és jééé, élek. Egészségesebben, mint valaha. Pedig egyáltalán nem tudtam, hogy milyen szereket veszek be, mégis használt.


Több ismerősömön, eltérő korosztályban teszteltem már ezek hatását. Nem egynek javasoltam homeopátiás szereket anélkül, hogy bármit is mondtam volna előzőleg, hogy az mire jó. X idő után megkérdeztem, hogy milyen változást észlel magán, és 7-ből 7 ismerősöm pontosan elmondta azt, amire az adott szert kapta.


Szóval bele lehet ebbe bármit beszélni, de azt nem, hogy placebó, vagy, hogy káros. Csak az emberek képtelenek elismerni, hogy létezik olyan gyógymód is, ami nem öl meg idővel, meg nem teszi tönkre a szervezetedet. Az orvosok pedig nem akarják elismerni, mert az orvosok semmit nem támogatnak, amiből nekik nem jön pénz. Márpedig a természetgyógyászatból csak magánklinikákon tudnának pénzt csinálni..



2015. máj. 28. 20:16
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/200 A kérdező kommentje:

#88: aha, mert majd pont egy ilyen elcseszett, ránézésre is kiállhatatlan, okoskodó zseléhuszárnak a vádaskodása fogja megváltoztatni a tapasztalataimat :D

Érdekes módon a linkelt cikkben sem olvastam semmit, amivel alátámasztaná az elvei hitelességét, csak leírja benne, hogy mi az ő véleménye róla, és ehhez képest nekik mit mondtak a LONDONI (aki tisztában van az Angliaiak tudományával és IQ szintjével, az azzal is tisztában van, hogy nem túl hiteles) homeopaták.


Ennyi erővel akkor én nem hiszek a szellemekben, de elmegyek 10 emberhez, aki hisz benne, majd írok egy könyvet, hogy milyen sok dologban eltér a véleményem a 10 emberrel.

Aki hozzám hasonlóan nem hisz a szellemekben, az zabálni fogja, akik meg hisznek benne, mérgelődve forgatják a szemüket, hogy mi alapján írtam, mivel semmi tényekre alapozott dolog nem volt benne, csak az 1 a 10 ellen eltérő vélemény.


Nem az a szégyen, hogy vannak emberek, akik ennyire kiállnak a homeopátia mellett, hanem az, hogy vannak emberek, akik mindenáron be akarják bizonyítani, hogy nem hatásos még úgy is, hogy eddig egy kézzel fogható tényt, vagy vizsgálatot, vagy tesztet nem tudtak felmutatni azon kívül, hogy "ÉRTSD MÁR MEG, HOGY NEM AZ", plusz a fentebb említett hú de hihető leírások, és a sablonos dolgokon alapuló ha-ez-így-van-mert-így-tanítják-az-egyetemen-azt-aminek-semmi-köze-a-homeopátiához-akkor-másnak-is-úgy-kell-lennie elmélkedések.

Ja meg persze a KETTŐS VAKTESZT, ami ugyanolyan bemondás alapú, mint szerintetek az én és mások tapasztalatai.


Saavedro:

mutass olyan embereket, akik bizonyítottan hiteles (pozitív visszajelzésű), és elfogadható homeopata gyógyászaton voltak, és nem egyeznek a tapasztalataik. Ja, hogy ilyet nem tudsz. Akkor addig ne is dobálózz ilyennel.


"Na ez az. Miért nincs egy bizonyító erejű vizsgálat sem, ami bebizonyítaná, hogy a homeopátia hatásos, hm?"


Te meg még mindig csak ezt szajkózod. Nem azt mondtam, hogy nem készült ilyen vizsgálat. SEMMILYEN vizsgálat nem készült. Se olyan, ami megerősíti, se olyan, ami cáfolja, mert (ahogy írtam), ami hatásos, és bevált módszer lenne a gyógyszerek felváltására, azokat csendben kell tartani, nehogy bármi is kiderüljön róla, ami alapjában megingatná az emberek elképzeléseit.


Nem adok 10 évet, és figyeld meg, hogy a homeopátia és a természetgyógyászat sokkal nagyobb teret fog nyerni a gyógyászati iparban. Abba nyugodj bele, ilyenek, és hozzád hasonlók mindig is lesznek, akik nem fogják elfogadni ezeket a dolgokat addig, amíg rá nem kényszerülnek.

2015. jún. 8. 07:43
 92/200 anonim ***** válasza:
80%
Olvasol is, vagy csak írsz? Készült vizsgálat. Az volt az eredménye hogy nem működik. Pont. Ha szerinted a kettős vakteszt bemondás alapú, akkor nincs miről beszélnünk, ennyire ostoba csak hívő ember lehet, vagy akinek pénzbeli érdeke fűződik hozzá.
2015. jún. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/200 A kérdező kommentje:
#92: amíg nincs róla kézzel fogható tény, hogy volt ilyen vizsgálat, addig ugyanannyit ér, mint szerintetek a tapasztalataim.
2015. jún. 9. 07:18
 94/200 anonim ***** válasza:
56%
2015. jún. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/200 Saavedro ***** válasza:
86%

"Nem az a szégyen, hogy vannak emberek, akik ennyire kiállnak a homeopátia mellett, hanem az, hogy vannak emberek, akik mindenáron be akarják bizonyítani, hogy nem hatásos még úgy is, hogy eddig egy kézzel fogható tényt, vagy vizsgálatot, vagy tesztet nem tudtak felmutatni azon kívül, hogy "ÉRTSD MÁR MEG, HOGY NEM AZ", "


A TESZTNEK KÉNE BEBIZONYÍTANI, hogy létezik. Egy egyszerű spektroszkópiás vizsgálatot nem sikerült 200 év alatt csinálni???


"plusz a fentebb említett hú de hihető leírások, és a sablonos dolgokon alapuló ha-ez-így-van-mert-így-tanítják-az-egyetemen-azt-aminek-semm

i-köze-a-homeopátiához-akkor-másnak-is-úgy-kell-lennie elmélkedések."


uncsi hogy állandóan ezt böfized. persze persze ÉN vagyok korlátok közé szorítva, ahhoz képest meg Neked van erre az egy mondatra redukálódva az ellenérveid tárháza. ha lennének alapismereteid a témával kapcsolatban, akkor szívesen várnám, de hát ezzel már általános iskolába se lehet mit kezdeni...


"Ja meg persze a KETTŐS VAKTESZT, ami ugyanolyan bemondás alapú, mint szerintetek az én és mások tapasztalatai."


Kicsit nagy szakadék van közte, meg a Te 'fogok 1000 random ember' dolgod közt.


"mutass olyan embereket, akik bizonyítottan hiteles (pozitív visszajelzésű), és elfogadható homeopata gyógyászaton voltak, és nem egyeznek a tapasztalataik. Ja, hogy ilyet nem tudsz. Akkor addig ne is dobálózz ilyennel."


Mivel nincs ilyen, klinikailag igazolt, bizonyíthatóan hiteles gyógyászat...? Ha van forrásod róla, természetesen készséggel fogadom.


"Te meg még mindig csak ezt szajkózod. Nem azt mondtam, hogy nem készült ilyen vizsgálat. SEMMILYEN vizsgálat nem készült. Se olyan, ami megerősíti, se olyan, ami cáfolja"


Jaj de csendben van mindenki, egy fhasz spektroszkópiás kísérletet egy csettintésbe kerül elvégezni + amiket fent mondtam. És amúgy ha írod, hogy 'semmilyen vizsgálat nem készült' akkor most ugye végre kilyukadtunk ott, hogy semmi bizonyító erejű eljárás sem készült? 200 év alatt?


"mert (ahogy írtam), ami hatásos, és bevált módszer lenne a gyógyszerek felváltására, azokat csendben kell tartani, nehogy bármi is kiderüljön róla, ami alapjában megingatná az emberek elképzeléseit."


Ez bizonyára egy igen komolyan alátámasztott érv és nem üres feltételezgetés...Nézz utána ennek a kölyöknek: Jack Andraka. 16 évesen feltalált egy rettentő egyszerű módszert, hogyan diagnosztizálják a hasnyálmirigyrákot. E-mailt írt pár professzornak és láss csodát: klinikumban van. TED-en van is egy előadása, ami erről szól. Nem kell feltételezgetni, meg antivali szinten megmaradni, hanem leülni tanulni, utána pedig kinyitni a szemet, a tudást felhasználni.


"Nem adok 10 évet, és figyeld meg, hogy a homeopátia és a természetgyógyászat sokkal nagyobb teret fog nyerni a gyógyászati iparban. Abba nyugodj bele, ilyenek, és hozzád hasonlók mindig is lesznek, akik nem fogják elfogadni ezeket a dolgokat addig, amíg rá nem kényszerülnek."


Hogy fogja kiszorítani a génterápiát? A méhen belüli terápiát és diagnózisokat? Daganatterápiát? Sebészetet? Terápiás klónozást? stb. FENT IS ÍRTAM MÁR EGYÉBKÉNT...

2015. jún. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/200 A kérdező kommentje:

#94: szóval most belinkeltél nekem jó pár, a homeopátia hatékonyságáról szóló kutatást..remélem el is olvastad, mert mindegyikbe belelapozgattam, egyik sem cáfolja a homeopátia hatékonyságát, egyedül az összegzés tér ki arra, hogy SÚLYOSABB betegségek esetén csak saját felelősségre alkalmazza.

Azt viszont sose állítottam, hogy a homeopátiával bármilyen végső stádiumú betegség orvosolható, mert egyértelmű, hogy nem, SŐT a homeopaták is külön felhívják erre a figyelmet adott esetben. De idővel a természetgyógyászat terén lesznek olyanok is, amik mindenre kínálnak majd gyógymódot.


Saavedro:

"Egy egyszerű spektroszkópiás vizsgálatot nem sikerült 200 év alatt csinálni???"


Ne ez az! Nem sikerült csinálni? Ha csináltak hol van az eredménye? Ha nem csináltak, miért nem csináltak? Mellesleg egy olyan készítménynél, ami nem úgy 'működik', mint a gyógyszer, nem ilyen teszteket kell csinálni. Itt csak a valós embereken/állatokon való tesztelés számít mérvadónak, nem a molekuláris okoskodás. Ez pedig az előző tesztek szerint nem is olyan rég megtörtént.


Mellesleg korábban állatokon is tesztelték, most jön a lényeg, SIKERESEN. Nem ismerem kívül-belül az állatokat, de annyit még én is tudok, hogy nem tudják megkülönböztetni a gyógyszereket.


Klinikákkal kapcsolatban van forrásom, én is oda járok, és a vezetőséggel is jóban vagyok. Legközelebbi utam során teljes körű felmérést fogok készíteni.


"semmi bizonyító erejű eljárás sem készült? 200 év alatt?"

Ami egyenlő azzal, hogy a fenti tesztig cáfoló sem készült, tapasztalatokra alapozva pedig óriási mértékű a pozitív visszajelzés, vagyis miről is beszélünk?


"Nem kell feltételezgetni, meg antivali szinten megmaradni, hanem leülni tanulni, utána pedig kinyitni a szemet, a tudást felhasználni."

Ismerem a sztorit. Szép is az, ha az ember a saját tudatlanságában él :) De kinek nem jön jól egy ilyen sztori? Nem részletezném az ipar felőli előnyeit egy konkrétan ilyen esetnek. Biztos sikerül neked is kilogikázni.

Ha én holnap Orbán Viktor elé állnék egy olyan gazdasági tervezettel, ami merőben pozitív irányba fordítaná Magyarországot úgy, hogy közben több pénzt szedek be az adófizetőktől, akkor istennek lennék beállítva a média szemében, mert a kormány megmutathatja, hogy az internet, és a szabad gondolkodás segítségével mit tudtam alkotni, ami jó az EMBERISÉGNEK, és amit persze ők is megtudtak volna csinálni.


Az egyetemen nem tudom mennyire tanítják az értelmező olvasást:

a "nagyobb teret fog nyerni" nem azt jelenti, hogy kiszorítja

2015. jún. 9. 23:03
 97/200 Saavedro ***** válasza:
78%

"remélem el is olvastad, mert mindegyikbe belelapozgattam, egyik sem cáfolja a homeopátia hatékonyságát"


Mindenhol csináld ezt és remek rálátásod lesz a dolgokra.


"Azt viszont sose állítottam, hogy a homeopátiával bármilyen végső stádiumú betegség orvosolható, mert egyértelmű, hogy nem"


Nem pont Te haldokoltál egy éve? Mellesleg a 44%-os is jött a fhasza anekdotáival, hála az égnek már elszublimált...de ja, hogyne, ő volt a legértelmesebb ember köztünk, teljesen nyilvánvaló... :D


"Ne ez az! Nem sikerült csinálni? Ha csináltak hol van az eredménye? "


Nem csináltak, túl egyszerű lenne azt mondani, hogy azért, mert nem igazolná a homeopaták "a víz emlékezik és majd a rezgései meggyógyítanak".


"Ha nem csináltak, miért nem csináltak?"


Na vajh miért. (lásd.: feljebb) Érdekes módon a sejtbiológiában amikor felvetődik egy kérdés, vagy hipotézis, valahogy mindig sikerül azonnal végezni egy kísérletet erre vonatkozóan. Ha erre esetleg elkezdenek köpködni a jónépek, csinálnak egy még specifikusabb, még érzékenyebb kísérletet. (pl.: DNS örökítőanyag mivoltának bizonyítása)


"Mellesleg egy olyan készítménynél, ami nem úgy 'működik', mint a gyógyszer, nem ilyen teszteket kell csinálni."


A fenti írásod alapján valahogy PONTOSAN úgy hat, mint egy jelátviteli molekula, vagyis gyógyszer: "Jól figyelj, mert többet nem írom le: a homeopátiás szerek pedig sejtszinten, a sejtek kommunikációjával segíti elő a szervezet öngyógyítását."


Akkor most mégsem így hat? Akkor hogy hat? Milyen mechanizmussal? Vagy akkor most tudod hogy hat, vagy nem?


"Itt csak a valós embereken/állatokon való tesztelés számít mérvadónak, nem a molekuláris okoskodás. "


Büfiztél...? Jó. Akkor visszatérve erre: PONT hogy a konteós miskulanciák esetében 1. nem végeznek SEMMINEMŰ klinikai vizsgálatot, tesztelést, vagy egyebet (hát persze, drága lenne...a gyógyszercégeknek is az...valahogy mégis megcsinálják... :D ) ugyanis nem GYÓGYSZERKÉNT, hanem GYÓGYHATÁSÚ ANYAGKÉNT árulják. Jó nagy átbszás, ugyanis a kettő ugyanannyiba kerül, de mivel az egyiket sokkal olcsóbb volt előállítanI, jól megszedik magukat vele még úgy is, ha csak pár 10.000 balfsz megveszi. És azóta se sikerült klinikailag igazolt teszteket végezni. Pont a konteósok jönnek a molekuláris marhaságaikkal, mint a rezgések, meg hasonlók.


"Ez pedig az előző tesztek szerint nem is olyan rég megtörtént."


Hol? Mi?


"Mellesleg korábban állatokon is tesztelték, most jön a lényeg, SIKERESEN. Nem ismerem kívül-belül az állatokat, de annyit még én is tudok, hogy nem tudják megkülönböztetni a gyógyszereket."


Igen, pontosan. Az állatoknál is UGYANÚGY VAN PLACEBO, minden friss konteósnak ezt az alap dolgot le kell írni 1000szer, kell is, mint egy darab szar most már a hátam közepére.


"Klinikákkal kapcsolatban van forrásom, én is oda járok, és a vezetőséggel is jóban vagyok. Legközelebbi utam során teljes körű felmérést fogok készíteni."


Ezt a tesztekre érted?


"Ami egyenlő azzal, hogy a fenti tesztig cáfoló sem készült, tapasztalatokra alapozva pedig óriási mértékű a pozitív visszajelzés, vagyis miről is beszélünk?"


Ennyit a kettős vak tesztről...na mindegy. A lényeg, hogy be kéne bizonyítani. Nem, nem placeboval, rendes klinikai teszttel. VÉGRE BE KELLENE BIZONYÍTANI - A HOMEÓSOKNAK, NEM A RENDES ORVOSOK FOGNAK EZÉRT SZALADGÁLNI - HOGY MILYEN ÚTON HAT.


"Ismerem a sztorit. Szép is az, ha az ember a saját tudatlanságában él :) De kinek nem jön jól egy ilyen sztori? Nem részletezném az ipar felőli előnyeit egy konkrétan ilyen esetnek. Biztos sikerül neked is kilogikázni."


Jó reklám? Ez olyan, mintha az apple-nek hatalmas marketingkampányba kéne kezdenie, nehogy vásárlókat veszítsen...


Hatalmas pénz? Nyilván egy indikátorpapírért senkitől nem kérnek el dollármilliókat. Bár cukorbogyókkal megteszik már sajnos... csakhogy ez szerencsére nem ilyen otthonra vásárolható csodamiskulancia, hanem az alapvető ellátás részét képezi.


Pénzbe kerül az indikátor? Az inzulin is. Meg az infúzió. Meg egyebek (minden).


A 60 éve elavult eljárást helyettesítik egy korai stádiumban érzékeny, korszerű eljárással az 'egyetemi sablonos teóriáik alapján'? Hajhaj...


"és amit persze ők is megtudtak volna csinálni."


Ez tényleg igaz. Elsőként az a feltételezés, hogy 'korrupt gyógyszeripar, hüha, nem csinálta volna meg' nem is rossz. Csak abba kell belegondolni, hogy így semmivel se kapnak kevesebb pénzt. Ugyanis a DIAGNÓZIS eljárása változott meg, a TERÁPIA maradt a régiben...ugyanúgy szükséges és nem változott (mint írtam, a daganatos betegségek ezerarcú mivolta miatt a fejlődés lassan halad, bár az elmúlt évtizedekben igencsak megugrott)


"Az egyetemen nem tudom mennyire tanítják az értelmező olvasást:

a "nagyobb teret fog nyerni" nem azt jelenti, hogy kiszorítja"


:)


"Volt valaki, aki észrevette, hogy ez jobb, mint a mérgező gyógyszeres kezelés, és rájött, hogy ha erről az új felfedezésről elterjed, hogy jó, akkor bizony a hőn áhított gyógyszeripar szépen, lassan becsődölne, és a nagyszerű orvosok, köztük te, és a hozzád hasonlók elméletei is megbuknának."

2015. jún. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/200 anonim ***** válasza:
100%

"44%-os is jött a fhasza anekdotáival, hála az égnek már elszublimált."

Én itt vók! Csak tudod, amikor alapjaiban eltér a felépített gondolatmenet, akkor már nem érdemes beleszólni.

Ti most itt azon veszekedtek, hogy melyik a jobb? A tablettás kúra vagy a természetes alapanyagokkal gyógyító.

Te abban hiszel, ami a tankönyvekben le van írva. A kérdező viszont már tágabb értelemben gondolkodik, de Ő átesett a ló másik oldalára.

Vagdalkoztok itt ilyen olyan eredményekkel, de azt figyelmen kívül hagyjátok, hogy egyik módszer sem 100% os.

Azon gondolkodjatok el, hogy a gyógyászati céllal fejlesztett cuccok, miért csak 30% os hatékonysággal gyógyítanak? 100 beteg emberből miért csak 30 gyógyul meg tökéletesen. Még a cián sem hat minden emberre egyformán! Ha azok a tesztek, kísérletek,-amiket bizonyságul emlegettek- mind igazak lennének akkor 100 emberből 100 nak kéne egyformán felépülnie! Engem ez motivált, mikor belekezdtem az oxigénterápiába. Ha a szervezet oxigénszintjét némiképp emeljük, az valóban jó hatással van az egész szervezetre, a lelket is beleértve.

És ez minden embernél javítja a közérzetet, kivétel nélkül.

Említettem már azt is, hogy minden gyógyulás - függetlenül a gyógymód mibenlététől- elméletben visszavezethető a szervezet oxigéngazdálkodásának javulására, helyreállására.

Még egy alapvető eltérés a kettőtök felfogásában. Aminek alapja, hogy a táplálék, mindig szerves eredetű, függetlenül, az aszt alkotó elemektől. A mesterségesen adagolt elemekre nincs szüksége a szervezetnek, így bármely kivonat, ipari anyag lehet károsító hatású is!

2015. jún. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/200 anonim ***** válasza:

Bevallom en is csak beleolvastam, foleg az overview report pdf-be, amibol egy reszt szeretnek kiemelni


Conclusion

There is a paucity of good-quality studies of sufficient size that examine the effectiveness of

homeopathy as a treatment for any clinical condition in humans. The available evidence is not

compelling and fails to demonstrate that homeopathy is an effective treatment for any of the

reported clinical conditions in humans.

2015. jún. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/200 anonim ***** válasza:

"Ti most itt azon veszekedtek, hogy melyik a jobb? A tablettás kúra vagy a természetes alapanyagokkal gyógyító."


Nem, itt arról folyik a veszekedés hogy melyik a jobb, a tablettás kúra vagy az igazolatlan, minden tudásunknak ellentmondó elven "működő" cukorbogyók. Értelmes ember már megértette volna, de hát konteósnak még az alap dolgokat is magyarázni kell, így igen lassan halad.


"Azon gondolkodjatok el, hogy a gyógyászati céllal fejlesztett cuccok, miért csak 30% os hatékonysággal gyógyítanak?"


Tudsz mutatni forrást is, vagy csak szokás szerint előrántottál a seggedből találomra egy számot?


"Említettem már azt is, hogy minden gyógyulás - függetlenül a gyógymód mibenlététől- elméletben visszavezethető a szervezet oxigéngazdálkodásának javulására, helyreállására. "


Forrás? Attól hogy állandóan ezt a butaságot hajtogatod még nem lesz igaz, alá is kéne támasztani.


"A mesterségesen adagolt elemekre nincs szüksége a szervezetnek, így bármely kivonat, ipari anyag lehet károsító hatású is!"


Lényegtelen hogy valami mesterséges vagy természetes, molekulák és vegyületek vannak amelyek előállításuktól függetlenül pontosan ugyanúgy működnek. Természetes eredetű anyagokat is túl lehet adagolni.

2015. jún. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!