Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Depresszió, pánikzavar,...

Depresszió, pánikzavar, generalizált szorongás tünetei?

Figyelt kérdés

Akinek bármelyik van vagy volt, leírná, hogy milyen tünetei voltak pontosan? De tényleg pontosan....

Például volt-e furcsa látászavar, mintha álmodna az ember, és kótyagos, szédelgős fej, bizonytalan járás, remegés,ólmos fáradtság egész nap. Tudom, hogy mindenféle fura tünetek jelentkezhetnek, olvastam ezer cikket erről, de szeretnék hús-vér emberektől hallani történetet, hogy pontosan mit is éreztek, hogy sikerült leküzdeni. Engem generalizált szorongással diagnosztizáltak, de szerintem depresszióm és pánikzavarom is van az ezer elolvasott cikk szerint. Plusz mindenféle fura tünetem amit nem tudok elfogadni, félek, hogy szervi ok van mögötte, mert a szorongásoldókkal is csődöt mondok, rám nem hatnak....

Szóval szeretném biztosan tudni, hogy amiket érzek azok csak az agyamban léteznek, és nem valami szervi oka van, mert az orvosok nem igazán akarnak kivizsgálni. Az államiban egyből pszihés betegnek diagnosztizálnak, a magán dokikra meg rámegy a gatyám is.... Pedig soha nem volt rám jellemző ez fos hangulat, csak most 50 évesen..hirtelen…



2020. júl. 17. 17:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/75 anonim ***** válasza:
Azt elfeljtettem hogy remegni szoktam meg vércukkr eséses tüneteim vannak úgy hogy teljesen rendben van a cukrom. No comment.
2020. júl. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/75 A kérdező kommentje:

Na, pont ilyen tüneteim vannak, de borzasztó fejfájással, szédüléssel. Ez megbénít. Igen, a mozgás lehet, hogy jó lenne, de attól nagyon kinyúvadok és még jobban megijedek. Legtöbbször a saját tüneteimtől ijedek meg, ettől aztán még rosszabbul vagyok, amitől még jobban megijedek, és ez így megy most már minden nap, és igen, én is halálos betegnek érzem magam, hiába jó minden leletem. A kisördög mindig ott motoszkál, hogy persze, csak pont azt az egyet nem vizsgálták ki ami az igazi bajom… . Tudom, hogy arra kellene gondolni, hogy van akinek rosszabb, de akkor eszembe jut, hogy van akinek viszont jobb, és szeretnék én is olyan lenni, főleg, mert olyan is voltam valaha… ..

De azért egy kis megnyugvás, hogy nem vagyunk egyedül ezzel a problémával, ezért valószínűleg tényleg csak a fejünkben van a gond. Szóval küzdeni kell tovább. Semmi se tart örökké… remélem… .

2020. júl. 20. 16:14
 13/75 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is így van :) eleinte en is megijedtem a mozgastól mert felment a pulzusom és ijesztő volt. De a kijárási tilalom alatt homa office volt 2 hónapig akkor sokat tornáztam setáltam és már nem kapok frászt tőle. Az picit segít csak olyan fáradt vagyok hogy nehezen veszem rá magam.
2020. júl. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/75 anonim válasza:
Ugyanezek vannak nalam is! Pontosan, mintha magamat olvastam volna vissza. Az arcom is szokott zsibbadni
2020. júl. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/75 anonim ***** válasza:

Nézzetek a jó oldalát. Legalább nincs unalmas életünk. Nekünk egy bevásárlás is felér egy kalandtúrával :D

Régebben nekem is volt arczsibbadás. Azért arra figyeljetek hogy a stressz okozta túllégzés kalciumhiányt okozhat. Keressetek rá a tünetekre és ha egyezik akkor érdemes pótolni. Én ebbe is belecsúsztam. Valamit javított az állapotomon.

2020. júl. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/75 anonim válasza:
Utolsó 😂😂 teljesen egyetértek, néha már én is ilyen viccesen fogom fel. Annyira belebújnék egy normál gondolkodású ember életébe egy napra...
2020. júl. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/75 A kérdező kommentje:
Hát én ott még nem tartok, hogy viccesen fogjam fel. Egyenlőre nem merek munkába állni sem, mert keményen agyas munkám van, elég stresszes, de most szó szerint úgy érzem, mintha leszívták volna az agyamat, vagy pépesítették volna. De nem csak ha kikerülök a konfortzónámból, hanem itthon is, vagyis már nincs is komfort zónám. Sokszor még a számat is nehéz kinyitni, hogy beszéljek, még a saját gyerekeimmel is nehéz. Hát ez ijeszt meg a legjobban. Mert olyan már volt, hogy melóhelyen vagy máshol rosszul voltam, de itthon még nem. És ez már több mint egy hónapja megy így. Ezért félek, hogy esetleg szervi gond is van. Persze a dokik szerint pszichés, de félek, hogy csak rám fogják.Az a baj, hogy már olyan szinten figyelem magamat, hogy másra nem is tudok. Nem bírok lazulni, kikapcsolni, aludni is csak pár órát. Más is volt így, hogy egész nap szarul volt, még otthon a családja körében is? És aki így volt, neki mi a diagnózisa? Pánik, szorongás, vagy depresszió? Ill. milyen gyógyszert szedtek, ha szedtek?
2020. júl. 21. 16:47
 18/75 anonim ***** válasza:
:D :D bocsi nem rajtad röhögök hanem én már magamon. Persze hogy volt. Elkaptam egy vírusos hasmenést ami nagyon legyengített fizikailag. Pár napig tarott csak de úgy maradtam pszichésen :D Nem bírtam a lakásban sem közlekedni meg kellett kapaszkodnom mindenben aztán hónapokig le kellett mindenhova támasztanom a fejem mert nem bírtam tartani :D mumkahelyen is ez ment. :D Nagyon durva volt. Az ember sokmindenre képes. Most olvastam egy könyvben hogy bizonyos pulzuszám felett stressz hatására elveszíti az ember a tájekozódó kepességét. Pl ezért nem tudják műszerek nélkül búvárok merre van fent meg lent sekély vízben sem. Nekem is volt már ilyenben részem. Eltávedtem a környéken amit ismertem mert telejsen kivoltam. Onkológusok pl tudják hogy a diagnózis közlése előtt kell elmondani a fontos infókat vagy írasban oda adni mert utána a beteg nem fogja fel egy darabig amit mondanak neki. Vagy háborúban katonák a parancsra nem lendülnek támadasba sokan majd a hadi bíróság előtt végzik parancsmegtahgdas miatt. Kiderült nem szándekos dolog hanem pszichés. Akkora stresszben vannak hogy nem fogjak fel nem hallják meg a parancsot. Nekem is volt időszakom mikor nem tudtam mondatokat alkotni, elfeljtettem ismerőseim nevét, nem tudtam kimondani amit akartam. Már azt hittem alzheimerem van. :) kidobtam a joghurttal a kiskanalat, vagtam a paprikából és betettem a mélyhűtőbe, a legjobb az volt mikor majdnem hazáig toltam a közertből a bevasárlókocsit :D meg minden kiesett a kezemből. Szerencsére ez már elmúlt. Vizsgaltasd ki magad ez fontos de ha már túl vagy minden vizsgálaton akkor fogadd el hogy bizony van ilyen. A folyamatos önvizsgálat a legrosszabb amit tehetsz. Én nem szedek gyógyszert. Nem mertem a mellekhatasokat elolvasva. Ha ejjel nem bírok elaludni akkor fél0.25 frontin alkalmanként de vigyazok nehogy raszokjak csak ha nagyon muszáj.
2020. júl. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/75 anonim ***** válasza:
Szóval a kérdesedre tömörem válaszolva igen én otthon is szarul vagyok. A reggelek a legrosszabbak munka előtt van hogy derékszögbe megyek ki a kávémért annyira szarul vagyok :D és még családom sincs szóval egyedül adom elő ezt a műsort :D másképp már nem bírnám ha nem röhögnék magamon. Menj vissza dolgozni nem jó otthon ülni. Ha belemerülsz valamibe az segíthet. Én úgy jöttem rá hogy pszichés hogy amíg a szobabiciklin tekertem semmi bajom nem volt. Ahol lemásztam róla kezdődött minden előlről. Meg a 2 hónap home office alatt egész jól elmúltak a tüneteim a nyugitól.
2020. júl. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/75 anonim ***** válasza:
Ptsdm van, generalizált szorongásom, pánikbeteg vagyok és depressziós. Újabban szerintem szociális fóbiam is lett. :) egyébként nem ilyen vicces csak ma jobb napom van.
2020. júl. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!