Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Depresszió, pánikzavar,...

Depresszió, pánikzavar, generalizált szorongás tünetei?

Figyelt kérdés

Akinek bármelyik van vagy volt, leírná, hogy milyen tünetei voltak pontosan? De tényleg pontosan....

Például volt-e furcsa látászavar, mintha álmodna az ember, és kótyagos, szédelgős fej, bizonytalan járás, remegés,ólmos fáradtság egész nap. Tudom, hogy mindenféle fura tünetek jelentkezhetnek, olvastam ezer cikket erről, de szeretnék hús-vér emberektől hallani történetet, hogy pontosan mit is éreztek, hogy sikerült leküzdeni. Engem generalizált szorongással diagnosztizáltak, de szerintem depresszióm és pánikzavarom is van az ezer elolvasott cikk szerint. Plusz mindenféle fura tünetem amit nem tudok elfogadni, félek, hogy szervi ok van mögötte, mert a szorongásoldókkal is csődöt mondok, rám nem hatnak....

Szóval szeretném biztosan tudni, hogy amiket érzek azok csak az agyamban léteznek, és nem valami szervi oka van, mert az orvosok nem igazán akarnak kivizsgálni. Az államiban egyből pszihés betegnek diagnosztizálnak, a magán dokikra meg rámegy a gatyám is.... Pedig soha nem volt rám jellemző ez fos hangulat, csak most 50 évesen..hirtelen…



2020. júl. 17. 17:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/75 anonim ***** válasza:
Igen, lehez pszichésen. Nekem volt olyan időszakom, hogy a lakás másik felére alig bírtam átmenni. Meg kimenni a wcre is nehezemre esett. De! Ezt nem lehet kijelenteni csak úgy. Fontos, hogy kivizsgáltasd magad. Neurológia, koponya mri, esetleg kardiológi, vérvetel stb. Ha mindenen túl vagy és nem találnak semmit akkor jelentheted ki hogy igen pszichésen van. Azért ne jagyd hogy lerázanak az orvosok. Komoly betegségekkel is küldenek el embereket hogy pszichés. Én onnan tudom magamról hogy az, mert a kijarási tilalom 2 hónapja alatt elég jól helyrejöttem ami nem történt volna meg ha betrgség okozza a problémáimat. Egyebként az nem lehet hogy klimaxod is pont most van? Mert a hormon megborulás is okozhat elképesztő tüneteket. Pl a remegést is.
2020. júl. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/75 A kérdező kommentje:

Hát igen, lehet klimax. De ez borzasztó. Akkor durva! Nem tudom más hogy bírja, bármitől is legyen. Sajnos minden nap újabb betegség tüneteit produkálom, így nehéz túllendülni.

Köszönöm a hozzászólóknak. Akkor hát kitartást mindenkinek, mert ez a legszörnyűbb kórság szerintem.

2020. júl. 31. 10:57
 33/75 anonim válasza:

Meg szerintem eljon az a pont amikor mar mi is tudjuk ezt kontrolalni mert elegunk lesz hogy megnehezitjuk a sajat eletunket, ami valljuk be alapbol is nehez! En is rettenetesen felek mindentol, bekepzelek mindent, es sajnos a magyar mentalitas es a magyar egeszsegugyben dolgozok ehhez nagyban hozzajarulnak hogy ilyen bizonytalanul es szorongva erezze magat az ember, hiszen felunk megbetegedni a korhazak allapota miatt... a baratom koreai, es jelenleg itt el magyarorszagon, de en titkon remelem hogy egy nap kimegyunk koreaba, ott paratlan az egeszsegugyi ellatas, nem kell varni a mentore eveket, nem bomlanak a korhazak stb. Persze ez a hipohonder meg egyeb betegsegeim nem fogja megoldani, de ha elkezdek panikolni vagy elojonnek ezek a szorongos erzesek, akkor egyszeruen csak arra gondolok, hogy egyszer mindenki meghal, es aminek meg kell tortennie az ugyis megtortenik. Illetve ha kezd kijonni a panikrohamom, vagy rajtam van a szorongas, akkor meg csak arra gondolok (megkereezem magamtol) hogy na most jo? Jo ez igy? Lehet ezt így is, meg úgy is csinalni, es elkepezelem a szituaciot (lejatszom magamban) amiben vagyok, ugy hogy tulestem rajta “panik” nelkul, es hogy sokkal egyszerubb ugy. Illetve arra probalok gondolni hogy rovid az elet ahhoz, hogy ilyen kellemetlenne tegyen a mindennapjaim. Tegnap a baratom bemutatott a korai haverjainak, iszonyatosan szorongtam, mikor valamelyik hozzam szolt elvorosodtem, alig mertem felnezni, szedultem, homalyosan lattam. Aztan lekuldtem egy pohar palinkat, es utana ugy ellazultam es mar nem erdekelt semmi. Es annyival jobb volt ugy, ettol fuggetlenul persze meg gondolhatnak rolam rosszakat (nem csak ok, masok is) de olyan jo erzes mikor az ember el tudja ereszteni ezeket a negativ gondolatokat, es belesz@rni mindenbe 😃 ja es meg egy valami, hogy engem pl. Az is megrazott a minap, hogy hallottam a hirekben, hogy valami pasi kiesett a 14-ik emeletrol, es pont raesett egy arra setalo babakocsit tolo nore, aki egybol meghalt a csaladja szeme lattara akikkel epp setalt... es mi is ilyesmi lakoparkba lakunk, tegnap pl szorongva mentem

Vegig az egesz utcan, mert azon gorcsoltem hogy mivan ha ramesik valki- valami....

2020. aug. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/75 anonim válasza:
Ja illetve meg annyi, hogy abba is belegondolok hogy a dolgok igyis ugyis megfognak tortenni, ha panikolok ha nem, ha panikolok akkor max csak meg nehezebbe teszem (meg ugy alapbol a mindennapjaimat is), es ha mar igyis ugyis megtortenik valami, akkor tortenjen ugy hogy nem vagyok feszult, minthogy kozbe vegig panikolok (pl fogaszat)
2020. aug. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/75 anonim ***** válasza:
De utolsó én ezt tudom csak nem tudom irányítani és panikolok pl. Fogorvos :) pedig igazad van. Felesleges de nem megy sehogy a nyugalom.
2020. aug. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/75 anonim válasza:
Kérdező! Te elmentél kivizsgálásra és a nem vizsgáltak? Hogy kezdődött testi tünetek vagy szorongás?
2020. aug. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/75 anonim válasza:
És vajon ez, hogy működik, mindenki más testi tüneteket generál magának, attól függően, hogy mire parázott rá?
2020. aug. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/75 A kérdező kommentje:
Hát szédülés, fejfájással kezdődött. Nem voltam labiris idegrendszerű, sőt! Ettől lettem szerintem szorongó. De a dokik szerint a szorongástól szédülök.Pedig tuti nem, legalábbis eleinte. Most már nem tudom. Eddig csak nyakcsigolya gondot találtak. De már annyira kikészültem, hogy minden betegséget magamba beszélek.
2020. aug. 3. 12:36
 39/75 anonim válasza:

Ismerős...

Én amikor tudom, elkezdem mondani, hogy minden menjen vissza oda, ahonnan jött, addig amíg el nem terelem a figyelmem. Sokszor jobb is lesz, de aztán kitalálok magamon egy újabb tünetet és visszazuhanok. Milyen dokinál voltál?

2020. aug. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/75 anonim ***** válasza:

A babakocsis történet engem is felkavart. Bár attól nem félek hogy rám esnek, inkább az jutott az eszmbe hogy nem lennék így öngyilkos mert még megölök valakit :)

Pl nekem a mai napom az úgy indult hogy hajnalban bkrzalmas nyomasztó érzesre keltem. Aztán ömlött rólam a víz és mikor csörgött az óra azt hittem nem lesz erőm felkelni. Alig birtam kimenni a konyháig olyan almos voltam pedig 6 órát minimum aludtam de lehet többet is. Aztán azt éreztem mindjárt megpördül velem a világ vagy megőrülök. Féloldalasan kellett tartsam a fejem amíg elkészültem annyira szédültem. De nem forgott a világ csak ilyen ájulas szerű erzés volt. Munkába menet a taskamba kapaszkodtam és megbotlottam mindenben. Aztán írni is alig tudtam mert úgy éreztem bekancsalít a szemem. Csak az nyugtatott meg ha az órat néztem. Nem tudom miért. Felalnom is nehezemre esett meg kimenni a klotyóra. Nekem pl azért van ez mert csütörtökön szétstresszeltem magam és már kitapasztaltam hogy utána sok nap vagy hét amíg regenerálodom. :(

2020. aug. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!