Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Depresszió, pánikzavar,...

Depresszió, pánikzavar, generalizált szorongás tünetei?

Figyelt kérdés

Akinek bármelyik van vagy volt, leírná, hogy milyen tünetei voltak pontosan? De tényleg pontosan....

Például volt-e furcsa látászavar, mintha álmodna az ember, és kótyagos, szédelgős fej, bizonytalan járás, remegés,ólmos fáradtság egész nap. Tudom, hogy mindenféle fura tünetek jelentkezhetnek, olvastam ezer cikket erről, de szeretnék hús-vér emberektől hallani történetet, hogy pontosan mit is éreztek, hogy sikerült leküzdeni. Engem generalizált szorongással diagnosztizáltak, de szerintem depresszióm és pánikzavarom is van az ezer elolvasott cikk szerint. Plusz mindenféle fura tünetem amit nem tudok elfogadni, félek, hogy szervi ok van mögötte, mert a szorongásoldókkal is csődöt mondok, rám nem hatnak....

Szóval szeretném biztosan tudni, hogy amiket érzek azok csak az agyamban léteznek, és nem valami szervi oka van, mert az orvosok nem igazán akarnak kivizsgálni. Az államiban egyből pszihés betegnek diagnosztizálnak, a magán dokikra meg rámegy a gatyám is.... Pedig soha nem volt rám jellemző ez fos hangulat, csak most 50 évesen..hirtelen…



2020. júl. 17. 17:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 A kérdező kommentje:
Nem is úgy gondoltam, hogy rajtam nevetsz, értem én hogy gondoltad. Igazából ez lenne a jó hozzáállás, ha el tudnám fogadni és nevetni magamon, de mikor jön ez a hülye ájulás érzés, agyzsibbadás és minden amit Te is leírtál, hát akkor elakad minden tudomány. Még beszélni se bírok, és nem tudom kontrollálni ezt az egészet. Hiába mondom, hogy ezt csak képzelem, nem valóság, nem vagyok beteg, ha egyszer nagyon is valóságosan szarul vagyok. Igazából ez lehet, hogy már hipohondria? Nem is tudom hol lehet határt húzni, a sok hülye pszichés gond között. Szerintem nem is nagyon van, talán mind egy tőről fakad. Én most szedek gyógyszert, ami depire is jó ( amúgy epilepszia gyógyszer), de nem tudom beválik e, mert én szorongok is, főleg magamtól, és pánikolok is, mert rettegek, hogy soha nem lesz vége ennek.. Szóval Lamolepet szedek. Nem tudom jó lesz- e, de antidepit nem merek. Frontint én is csak éjszaka, nem mintha használna. Szóval köszi, hogy leírtad a tüneteidet, ezek szerint nem vagyok egyedül. Akkor kitartást nekünk!
2020. júl. 22. 11:53
 22/75 anonim ***** válasza:
Mikor épp nagyon rosszul vagyok és sem nevetgélek ám. Tegnap kegyetlen volt a délelőtt ma egész tűrhető. Azt sem tudom min múlik. Sokat sírdogálok ám emiatt főleg hogy programokra meg társaságba sem tudok menni mert mindenhil rosszul vagyok, így és félek nagyon egyedül fogok maradni. Ez engem is kétségbe ejt. :( de ha egy koponya mri vizsgálatot tudnal csináltatni az talan megnyugtatna ha nem találnak semmit. Ha igen akkor legalább megvan az ok. De valami csak történt hogy a semmiből ez lett?
2020. júl. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/75 anonim ***** válasza:
Amúgy nekem is vannak napok mikor a telefont sem veszem fel mert nem bírok beszélni senkivel. Marmint fizikailag tudnek csak mondani nem tudnék semmit
2020. júl. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/75 A kérdező kommentje:
Hát sok stressz volt már az életemben, és van is mindig, de akkor jött ki, amikor már nem kellett volna stresszelnem. A szédülés a legrosszabb, és, hogy a vérnyomásom sokszor nagyon alacsony. Na és a remegés. Ma is az egész testem remeg, és szédülök, pedig nem érzem magam idegesnek.Ez lehetséges? Csak úgy remegni, szédülni? Ilyenkor gondolom, hogy valami súlyosabb....
2020. júl. 29. 14:15
 25/75 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a legijesztőbb. Nem tudom miért van de nekem is volt már párszor. De ez az egész valamitől kialakult? Nincs erről valami elképzelésed? Mert valamin változtatni kéne hogy jobb legyen. Cukrodat egyebként mérted mikor így remegesz? Alacsony cukortól is lehet remegni....nekem az is oké volt mikor remegtem de az a legijesztőbb tünetem olyankor valahogy a tudatom is elhomályosul és gondolkozni sem tudok rendesen.
2020. júl. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/75 anonim ***** válasza:
Amúgy mindig utólag jönnek ki ezek a dolgok. Mert veszhelyzetben az ember turbó üzemmódra kapcsol az életéért küzdve. Utána omlik össze mikor már elmúlt a veszély. Pl apám beteg lett nagyon rossz volt. Végigcsináltam a kórházasdit akkor is szédültem már de még ment minden. Aztán meggyógyult és akkor omlottam össze. Rémálmok rosszullétek. Kellett pár hét mire jobb lett.
2020. júl. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/75 A kérdező kommentje:
Nekem a férjem lett nagyon beteg, kórház, és rettegés. Ő is jobban lett és akkor jött ki rajtam. Ahogy hazaért a kórházból egy akkora fáradtság tört rám, azt hittem meghalok. Aztán egyre fáradtabb lettem, aztán már folyamatosan fájt a fejem, félre vert a szívem, végül a sok rosszulléttől többször bepánikoltam a munkahelyemen. Egyszercsak azt mondtam nem bírom tovább és most itthon vagyok. De munkába kellene állnom, csakhogy nem javult a helyzet, mert egyre jobban belegabalyodok a hipohondriámba. És rettegek, hogy megint rosszul leszek. És hát ez már nem a férjemről szól, mert ő tökre jól van, hanem az én hülyeségemről, és fel nem fogom miért teszem ezt magammal. Olyan egyszerűnek tűnik azt mondani: "hát ne tedd!", de egyszerűen nem megy! Ezért elkezdtem szervi okok után kutatni, és persze aki keres az talál (köszi internet), mert nem akarom elhinni, hogy ennyire hülye vagyok. Pedig csak az lesz a vége, hogy pszichés a dolog. Talán el kellene fogadnom. De akkor Te biztos megérted ezt. Ha van valami tuti módszered a negatív gondolatok kiűzésére, szívesen fogadom...
2020. júl. 29. 16:44
 28/75 anonim ***** válasza:
Hát én sajnos megértelek. Nekem minden napra jut valami. 2 napja a torkom fájdult meg amitől baromira megijedtem higy beteg leszek így az ijdetségtől a gyomrom is felfordult és hidegrázast kaptam. A torokfájás szerencsére elmúlt az első meleg teától de tegnap meg a hasamba kezdett el szúrni valami. Időnként belenyilal plusz mennem kell egy kardiologiai vizsgálatra. Persze nem arra gondolok mint minden normális ember hogy megvizsgálnak aztán megnyugszom hanem arra hogy tuti nagy baj van és lehet mindjárt mehetek a kórházba valami műtétre. És hiába tudom hogy ennek kicsi az esélye mégsem tudom már idlrányítani a gondolataimat és becsavarodok lassan a rettegéstől. Miközben a hasam is szúr és félek ez is valami komolyabb baj lesz. Nekem nem kell elmagyarázni mit érzel. Minden nap csak kínlódom ezeken a dolgokon és most még örülhetek hogy "csak" a hasam görcsöl és kivételesen nem szédülök meg nem akarok elájulni. De majd ha túl leszek a vizsgálaton lehet az következik....:(
2020. júl. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/75 anonim ***** válasza:
Nekem ez egy súlyos betegség és sok kórház meg műtét után alakult ki. Azóta vagyok hipohonder és azóta rettegek folyton meg vannak ezek a fizikai tünetek. Most olvastam valahol, hogy ami a múltban történt az már nem bánthat minket, az elmúlt. A jelenben mi bántjuk már magunkat. Mikor próbálok arra gondolni hogy azok az orvosok és nővérek aik bántottak engem és megaláztak és nem kezeltek emberként már a múlt részei és nem bánthatnak engem többet. Ez picit megnyugtat és jobban leszek tőle. De ha jön egy ilyen szitu hogy fáj valamim vagy orvoshoz kell mennem akkor megint eluralkodik rajtam a rettegés és félek megismétlődhet a múlt. Szerintem te is attól ilyedtél meg hogy elveszítheted a férjed és erre nem számítottál nem voltál rá felkészülve. Talán tudat alatt most ezért lettél gyamoltalan hogy téged kellejen ápolni mert még ez is jobb annál hogy ő legyen beteg vagy elveszítsd. Lehet nincs igazam csak egy ötlet volt.
2020. júl. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/75 A kérdező kommentje:
Biztos igazad van. De mégis… . lehet, hogy az ember a nap 24 órájában rosszul van, és ezt mégis csak az agya teszi vele? Egyszerűen hihetetlen. Már nem kell olyan szitu, hogy emberek közé menni, vagy felidegesítsen valami, enélkül is állandóan úgy érzem haldoklom. Gyengeség, alacsony vérnyomás, nem bírnak el a lábaim, remegek, nem tudok se fizikailag, se szellemileg normálisan működni. Egész nap! De tényleg. Még a gyerekeimhez se bírok normálisan szólni. Ez komolyan lehet??? Nektek is egész nap tart, nem csak alkalomszerűen?
2020. júl. 30. 17:09
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!