Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Maszk ellen valami módszer...

Maszk ellen valami módszer létezik úgy hogy nem büntet meg a rendőr?

Figyelt kérdés
Még nem para a helyzet mert csak a boltokba kényszerítenek rá hogy az orromra húzzam amitől pánikrohamaim vannak ha nem veszek be előtte nyugtatót, de ha mindenhol kötelező lesz ez akkor a covid lesz a legkisebb gondom szerintem

2020. szept. 27. 09:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/90 anonim ***** válasza:
89%
#70 áhhh egy gimnazistába több ész szorul. Ő szerintem "felnőtt", aki a 8általánosig talán eljutott...
2020. okt. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/90 anonim ***** válasza:
12%

Csak egy kérdésem lenne. Tavaly is hordtatok maszkot meg előtte is mikor influenzások voltatok? Vagy betegek voltatok?

Mindenki tegye a szívére a kezét és gondolkodjon el rajta. De lemerem fogadni hogy nagyon kevesen. Pedig attól is több millióan halnak meg évente országszerte.

2020. okt. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/90 anonim ***** válasza:
82%

Nem, képzeld beoltattam magam. Mert az influenza ellen van védőoltás! A covid ellen nincs.

Idióta.

2020. okt. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/90 anonim ***** válasza:
80%

#72 Influenzánál nem szokás maszkot hordani, a koronavírus pedig nem influenza :) Alaptüneteiben hasonlít rá, de egy influenzánál (alaptünetként) nincs tüdőgyulladás, nehézlégzés, száraz köhögés. A magas láz, fejfájás, végtag- és izomfájdalmak, levertség, fáradékonyság miatt hasonlítják csak hozzá. És tévedsz, influenzába nem halnak bele több millióan, annak a szövődményeibe viszont igen. A szövődmények nagy része pedig gyakran elkerülhető lenne a megfelelő kezeléssel. Míg a koronavírusnál konkrétan a koronavírusba halnak bele.


De ha megnézel egy ázsiai országot, pl. Japánt, ott már hosszú évek óta működik, ha valaki beteg (akár csak náthás), és közösségbe megy/kell mennie, maszkot vesznek fel. Az, hogy ez itt nem működik nem meglepő. :D


Arról amúgy nem is beszélve, hogy influenzasan az ember otthon marad, amíg pedig tünetmentesen fertőz, addig nem tud róla. Ugyanez a helyzet a koronavírusnál, csak a sokkal súlyosabb lefolyás miatt vezették be a megelőzésre alkalmazott maszkot. És tudom, most az jön, hogy a maszk nem véd semmit, ebbe már nem is bonyolódnék bele, bárhol meg tudod nézni, melyik anyag mennyit véd. Nem téged, MÁSOKAT! A vírus a szádból és orrodból pedig cseppeken távozik, a maszk pedig a cseppek nagy részét fogja fel - nem a vírus méretű dolgokat (10^(-9)méter).


És most pedig jöhet a károgás, hogy agymosott hülye vagyok, aki retteg :D De aki tud értelmezni is dolgokat, nem csak olvasni, az észreveszi, hogy a tüneteket, tényeket, és egy kis biológia alaptudást raktam bele a szövegbe, mindenféle rettegés nélkül :)


A rettegésről pedig csak annyit, aki egeszégesen él, tehát normális kajákat eszik, sportol, eleget alszik, és szed táplálékkiegészítőket, az már összeszedett egy kis előnyt. Ha pedig valaki elkapja, emelje a C vitamint 4000mg fölé, a D vitamint 4000ne fölé, aludjon sokat, a lázat pedig ne csillapítsa 39.0-ig. Plusz nyilván amit az orvos mond.

2020. okt. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/90 anonim ***** válasza:
82%
Utolsó. Minden szavaddal egyet értek. Sajnos az életmódbeli tanácsok sem óvnak meg. Kolléganőm sportos fiatal nő. Futóversenyen kapta el. Igaz kórházba nem került de 1 hónapja beteg. :( Szurkolunk neki, hogy megússza szövődmények nélkül. Kinek hiányzik ez? :(
2020. okt. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/90 anonim ***** válasza:
6%

"de egy influenzánál (alaptünetként) nincs tüdőgyulladás, nehézlégzés, száraz köhögés"


Mert a koronavírusnal ezek alaptünetek???

Nem.


10 ből 9 ember észre se veszi, hogy elkapta :D

2020. okt. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/90 anonim ***** válasza:
82%

Már többször többen kérték, hogy linkej ide statisztikai adatokat arról, hogy a 90% észre sem veszi, hogy beteg. Ha igaz biztos van róla valami közzétett adat is.

Ja hogy nincs? Csak te ezt fújod a fotelból. Nagyon meggyőző. Kár, hogy virológusok meg az orvosok mind mást mondanak. Konkrétan azt, hogy csak 20% ússza meg enyhe tünetekkel. De majd neked fogunk hinni és mindenki más hülye akik elvégeztek egy orvosi egyetemet. De te a 8 általánosoddal nyilván jobban tudod náluk :D Nagy az isten állatkertje és túl alacsony a kerítés.

2020. okt. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/90 anonim ***** válasza:
6%

A összes celeb orvos akit vakon követtek elugatta 100x már hogy millió tünetmentes fertőzött lehet az országban meg szerte a világban.


Tünetmentes=észre se veszi, ezért nem tesztelik azaz nincs is a statisztikában.



Gondolkozzatok ezen el egy picit, hogy ez mit jelent...



Jó rettegést, én elém tovább az életem normálisan

2020. okt. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/90 anonim ***** válasza:
89%

#75 oh, szegény. Szurkolok én is, hogy meggyógyuljon mindenféle komplikáció nélkül!


#76 Igen, képzeld! :D Nagy bajok vannak ha lassan egy év alatt sem sikerült ennyit megtudnod a vírusról :D

A vírus alapvetően a tüdőt támadja meg. A vírusok úgy működnek, hogy bejutnak a sejtekbe, megbontják annak a DNS-láncát, és arra utasítják a sejtet, hogy gyártsák le önmagukat - ezesetben már konkrétan a vírust. Így szaporodik el a szervezetben (a vírus csak szervezeten belül mutat életjelenségeket). Majd az immunrendszer észreveszi a bajt, és megpróbálja megakadályozni a vírus további terjedését, ennek a következtében alakul ki a gyulladás (koronavírusnál a tüdőben). Tehát, a gyulladás egy immunválasz. Csak akkor nem alakul ki gyulladás, ha a szervezet korán észreveszi a vírust, ehhez pedig kell egy jól működő immunrendszer, aminek a feltétele a #74-es válaszomban leírt utolsó bekezdés 1.mondata. De ugye tudjuk, manapság nem divat az egészség, valami, vagy több része egyszerre az emberek nagy részénél hibádzik a dologban. Ezek után a tüdőgyulladás gyakorisága és mértéke megnő, a "kereslet-kínálat" pedig az emberek "igénye" szerint alakul. Tehát nem egy egészéges felnőttre fogják írni az alaptüneteket, hanem a döntő többségre. Illetve ami még közrejátszik, hogy a koronavírus egy új vírus, tehát a ma élő emberek még nem találkoztak vele - így sokkal nehezebben találja meg a szervezet a megfelelő ellenanyagokat (jól működő immunrendszernél különbség van a genetika miatt is - melyik egyénnek milyen a genetikai kódolása -> milyen gyorsan tudja megtalálni az immunrendszere az ellenanyagot), ez idő alatt a vírus elszaporodik, és gyulladás következik be, míg nincs meg az ellenanyag.

És ehhez még hozzátenném, egy influenza azért nem veszélyes ennyire még akkor sem, ha az adott ember először találkozik vele az élete során, mert azelőtt természetes passzív immunitással már megvan neki az ellenanyag (anyatejből). És mindezt még lehet fokozni az influenza elleni oltással, ezesetben ha a szervezetbe kerül a vírus, az immunrendszer annyira gyorsan reagálja le, hogy nincsenek tünetek. Míg koronavírusnál nincs / eddig nem volt védőoltás. Aztán, hogy ki az aki beoltatja magát, és ki az aki nem, mindenkinek a saját döntése, mindkét oldalt meg tudom érteni (ebből következik, hogy én nem állok az egyik oldalon sem, felesleges emiatt támadni).

2020. okt. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/90 anonim ***** válasza:
89%
#77 mindig csak ezt tudod nyomni, elakadt a lemez? Indoklást, érvelést azóta sem írtál, mért nem is tudsz -segghülye vagy hozzá, csak a szád nagy anonimként :)
2020. okt. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!