Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ha elmegyek urológushoz rövid...

Ha elmegyek urológushoz rövid fitymafék problémával, létezik olyan, hogy azonnal megműtse (átvágja)? Vagy visszahív más időpontra? Illetve az SZTK-kban elérhető a lézeres megoldás vagy az csak a fizetős helyeken van?

Figyelt kérdés

SZTK-ba megyek urológushoz és minél előbb szeretnék túl lenni ezen a "kis műtéten". Ezért kérdezem, hogy van-e rá esély, hogy ha jövőhéten elmegyek, még azon a héten el is végezze a műtétet.

A problémám: ernyedt állapotban hátra tudom húzni a fitymát, de kicsit húzza lefele a makkomat.

merev állapotban: kézzel tudom csak hátrahúzni, egy kicsit feszülő érzést érzek és a makk alatt meg is akad közvetlenül a fitymafékem pedig feszül és elfehéredik. Köszönöm a segítségeteket!


2011. aug. 19. 16:21
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/209 lbpref ***** válasza:
87%

EE: egyetlen megjegyzésemre két sort hisztiztél... Elütötték a macskádat? :) Tonnányi hozzászólásodat olvastam az elmúlt 2 hónapban, volt miből véleményt formálnom. Mellesleg napi 60-100 magad fajtával küzdök meg naponta a munkám során szóval...


Kérdező: vételenül irigy vagyok... Akármennyire is csúnya dolog az irigység... :) Nem tudom, írtad-e, hol laksz, mobilról most nehézkes visszakeresni, de érdekelne, az elektromos módszer miatt ugyebár... Nem hiszem el, hogy csak nálunk van középkor... :( Így elektromos műtét után nem sokgondod lesz vele, ahogy olvastam többektől, két hét után már általában használható... :) Én most vagyok 16 napos, és ott tartok, hogy ma is kipergett egy varrat tisztogatás közben (kedd kivételével eddig minden nap elhagytam egyet :)) de még mindig van kettő, a legfelső a makkomban, és a legalsó a fitymámban... Fájdalmat gondolom nem érzel, meg semmi kellemetlent. Nagy mázli, ha így van. :) És valószínűleg jobban is fog festeni a helye, mint nekem... Ez van, Miskóciában a középkor uralkodik, TB alapon itt ez jár.

2011. szept. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/209 anonim ***** válasza:
100%

Hali!


Örülök, h. sikeresen túl vagy rajta, ügyes voltál, és bátor.

Amit leírtál eljárási módot, a műtéti beavatkozás helye kivételével úgy 90%-ban megegyezett azzal, ahogyan engem műtöttek nem is oly rég. :-) Szerencsére téged is legalább ennyire korrektül kezeltek -- így elsőre legalábbis -- mint engem.


_ Most mit érzel?

_ Az érzéstelenítő 6ása mikor ment ki?

_ Fájdalmak műtét után, az este, most éjjel, hajnalban, reggel?


Jótanács: Érdemes egy ún. "fényképes fékalbumot" késziteni műtét előtt, ill. után naponta a fékről ill. a műtési helyről elölről ill. kétoldalról, viszonyításképpen, h. nyomon le7sen követni a fék változásait és a teljes gyógyulási folyamatot. Ált. haxnos, de nem kötelető, mindenesre voltak, akik hallgattak rám, megcsinálták, és átbexéltük utána az egészet, ez mindenkinek a saját döntése.

Sokan megtiszteltek itteni GyK-sok az elmúlt pár évben a saját személyes tapasztalataikkal, ezek között volt jó is, rossz is. Amit az első hosszúmban olvas6tál, azok sokak részletes beszámolóiból leszűrt konzekvenciák, nemkevesen hívták már fel a figyelmemet ezekre a dolgokra, mi a magyar egészségügy rákfenéje, milyen hozzáállás uralja az orvosok többségét. Nálad remél7őleg nem ez volt, ezért örülök olykor-olykor 1-1 pozitív kivételnek is. :-)


Am. még mindig nem árultad el, ptsan hány éves vagy, ill. kíváncsiságból az is érdekelne, hol (melyik kórházban) műtöttek?


Hogy az az 5 szuri ennyire fájt neked... do.Ob ...különös...

Sokan azt mták, alig érez7ő, ezek szt te ebben is kivétel vagy. :-)

A lényeg, hogy túl vagy rajta, és most már remél7őleg könnyebb lesz minden, s esélyes, hogy frissen szerzett pozitív élménytapasztalataid révén talán mostmár megnyugod6sz, megkönnyebbül7sz.


Most lépek,... Neked jobbulást, jó pihenést, és várjuk a részleteket!

A fékalbum elkészítését pedig fontold meg, erről nincs sok ilyen rendelkezésre álló haxnos tapasztalati anyag...ha úgy érzed.


Üdv: EE

2011. szept. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/209 anonim ***** válasza:
100%

@ lbpref:

Nincs macskám... :-)

2011. szept. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/209 lbpref ***** válasza:
90%
EE: persze, mert elütötték :) , node a viccet félretéve..., Kérdező: a fájdalmas érzéstelenítő nekem is fura, főleg, hogy pont az utolsó. Nekem az első volt a legérezhetőbb. Kellemetlenül fájt, de teljesen elviselhető volt ennek ellenére, a továbbiakat pedig feleannyira se éreztem, sőt, az utolsót szinte egyáltalán nem, mert addigra hatott az első. :) Meg szerintem nem is sajnálta belőlem a doki a lidocaint. :) Nálam műtét után pár perccel már ki is ment a hatása, mire a buszmegállóba értem, már éreztem a varratokat. Remélem, nálad minden oké lesz. Amúgy úgy nézem, nálam is jó lesz ez... :) Mióta tocsog a neogranormonban a seb, mintha nyúlna-tágulna. A makk alatti részen, ahol a fityma csatlakozik, és előrehúzott állapotban visszahajlik, ott már nincs varrat, azóta nem is igazán érzekeny, és úgy tűnik, kellemetlen feszülés sincs már, szóval lehet, nem kell második kör... Majd a „főpróba” után kiderül. :)
2011. szept. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/209 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Igen, fájtak a szurik:D Az ötödiket nem tudom, hogy hova kaptam, de annál tényleg majd beszartam...

Ma kivettem azt a gézlapot. Nem tudom, hogy mikor ment ki az érzéstelenítő hatása. De azóta se érzek semmi különöset, olyan mint elötte. Nem fáj, nem szúr... Viszont így hátra húzva a fitymát, a látvány nem valami szép, vagyis inkább furcsa(fehér színű). Ez normális? De gondolom, ha begyógyul szép rózsaszín lesz és szebben is fog kinézni. Akkor a kérdésetekre válaszolva: 22 vagyok és Vácon a Jávorszky Ödön Kórházban műtöttek.

2011. szept. 10. 11:47
 116/209 A kérdező kommentje:
Köszönöm, jobbulást nektek is:)
2011. szept. 10. 11:49
 117/209 A kérdező kommentje:
Most gondolkodtam. Hát azért olyan ronda meg fehér az egész, mert az a varrat nem? De hülye vagyok, erre nem is gondoltam...
2011. szept. 10. 12:40
 118/209 lbpref ***** válasza:
90%
Ha elektromos technikávalcsinálták, akkor nem lehet benne varrat, ha mégis, akkor az egyértelmű, mert látod a kis csomózott cérnákat egzmástól pár mm-re a féken, 5-6 db-ot. Szerintem azért fehér, mert égetve van, az égés után pedig kifehéredik a bőr. Elvileg égetéssel eltávolítják az egészet, vágásnál meg a makktól a fitymáig srégen bevágják szinte hosszában, nem is keresztben, hogy minél nagyobb legyen a szétnyíló felület, aztán széthúzva varrják össze, de a fék effektíve megmarad. Amúg most elbeszélgetnék a dokimmal, aki szerint az égetés nehezebben gyógyul és fájdalmasabban.. Te nem érzel semmit, én meg 10 napot kínlódtam...
2011. szept. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/209 lbpref ***** válasza:
90%
Apropó hátrahúzás, most már hátramegy rendesen, minden feszülés nélkül? A makkot se húzza? Kisimul a fitymád elöl a makk alatt?
2011. szept. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/209 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Már régen írtam ide,de közben azért figyelgettem hogy mit írogattok:)Kérdező gratulálok a műtéthez és mielőbbi gyors felépülést!:)


Nekem elektro-kauterrel csinálták gondolom neked is azzal Kérdező,de azt elfelejtettem megemlíteni,hogy nekem eltávolították teljesen a féket,de így is kaptam varratot kettő-vagy hármat összesen abból most már csak egy van.


Ibpref: Alul nekem is felgyűrődik a fityma(nem simul ki),de nem tudom ez mitől van én arra gondoltam mivel írtad hogy van fitymatúltengésed,mert az nekem is van,hogy lehet az miatt. Bár aztán kitudja.

És neked is jobbulást,látom a kenőcs az segített:)

Én holnap(vasárnap) leszek 20 napos épp.

2011. szept. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!