Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ha elmegyek urológushoz rövid...

Ha elmegyek urológushoz rövid fitymafék problémával, létezik olyan, hogy azonnal megműtse (átvágja)? Vagy visszahív más időpontra? Illetve az SZTK-kban elérhető a lézeres megoldás vagy az csak a fizetős helyeken van?

Figyelt kérdés

SZTK-ba megyek urológushoz és minél előbb szeretnék túl lenni ezen a "kis műtéten". Ezért kérdezem, hogy van-e rá esély, hogy ha jövőhéten elmegyek, még azon a héten el is végezze a műtétet.

A problémám: ernyedt állapotban hátra tudom húzni a fitymát, de kicsit húzza lefele a makkomat.

merev állapotban: kézzel tudom csak hátrahúzni, egy kicsit feszülő érzést érzek és a makk alatt meg is akad közvetlenül a fitymafékem pedig feszül és elfehéredik. Köszönöm a segítségeteket!


2011. aug. 19. 16:21
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
 141/209 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még egy kérdés hogy kamillázni szoktad vagy azt már végleg abba hagytad?És hogy így hogy tartod tisztán a makkot?
2011. szept. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/209 anonim ***** válasza:
69%

@ Kérdező

Az oké, hogy Vác, és a kórház neve is, de A DOKINŐ NEVE MI?

Ha vki bemegy oda a kórházba hasonló céllal KIT KERESSEN OTT?

Ezt áruld el már nekem légy szíves!



Az meg más kérdés, kinek a Neogranormon, kinek a Bepanthen Plus kenőcs. Te erre esküszöl "lbpref", más meg a Phlogosamra, Tetranra, Oxycortra (akinek gyulladt), vagy éppen a körömvirág kenőcsre. Időközben hallottam egy olyan hazai gyártású kenceficéről is, h. "Kék kenőcs", azonban nemtom, h. ez hogy 6!? Ha vki ismeri és be tudna számolni tapasztalatokkal róla, az írja meg nekem, akár itt, akár nem.


Üdv: EE

2011. szept. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/209 anonim ***** válasza:
69%

>... Még annyit...

Mütét után érdemes hátrahúzva tartani, és így rögzíteni a fitymát, akinél még meghagyják. Szabad levegőn nem pállad be mint "lbpref"-nek és sokkal gyorsabban, könnyebben is gyógyul.


EE

2011. szept. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/209 lbpref ***** válasza:
90%

20:57 és 21:18: nem az egész makkot, csak a sebet, és környezetét, de azt bőven, teljesen betakarja, nem is oszlatom el rajta, vagy kenem szét, hanem annyit teszek rá, hogy befedje. Eleinte azért így csináltam, mert érzékeny volt érintésre is, így nem tudtam kenni, csak elárasztani. :)

Kamillát teljesen hanyagolom, mert nem vagyok biztos benne, hogy nem arra reagált-e a seb rosszul.


EE: végül kiderült, hogy nem pállott ki, egyszerűen irritálta valami, mintha allergiás gyulladásba jött volna, ez lehet a kamilla, de lehet a Bepanthen is.

A Neogranormont az urológusok is szokták amúgy javasolni, rengeteg helyen olvastam, de abban - ahogy fentebb is írtam - egyetértünk, hogy ez egyéni preferencia, nincs általánosan jó szer, mindenki másra reagál jól.

2011. szept. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/209 lbpref ***** válasza:
90%
21:18-hoz még: tisztán a kamilla se tartotta, hiába törölgettem vele át, nem voltam elégedett az eredménnyel, smegma is előfordult és a "szaga" sem tetszett. :) Van viszont itthon olyan fertőtlenítő, amivel pl. a bőrt fújják le vérvétel előtt (apám kapta, amikor vérhígítóval kellett szúrnia magát műtét után). Ez gombát, vírust, baktériumot is elintéz, eleinte, amikor még sok varrat volt és feszült, ha hátrahúztam, fültisztító pálcikára fújtam és a makk alatt körben, a redőződött fityma által fedett részt ezzel tisztítottam, meg a makkot is körbetörölgettem vattára fújt fertőtlenítővel. Egyből patyolat lett, se smegma, se szag, tisztább, mint ha zuhanyzás közben tisztítanám és a sebnek sem mindegy, mennyire higiénikus a környezete. Lehet, hogy ez is segítette a sebgyógyulást, szinte steril környezetben gyógyulhatott a seb. :)
2011. szept. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/209 anonim ***** válasza:
95%
Ibprefnek: Hát igen, az én makkom se patyolat hiába tisztítom amennyire tudom.Gondolom ilyen fertőtlenítőt nem adnak csak úgy :)De azért a kenőcsöt azt majd kifogom próbálni:)Veszteni nem fogok vele semmit,ha mégse jönne be.A varrat ígyis-úgyis kifog majd esni,de azért szeretném ha jövő hét folyamán már kiesne:)
2011. szept. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/209 lbpref ***** válasza:
90%
Clarasept-Derm a neve és megkérdeztem apámat, recept nélkül kapható.
2011. szept. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/209 anonim ***** válasza:
100%
Ibpref: Köszi:) Amúgy te hogy szoktad csinálni előbb bekened a Neogranorm-al és utána tisztogatod ezzel a Clarasept-Derm-el vagy fordítva? És hagysz valamennyi szünetet a kettő közt?
2011. szept. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/209 anonim ***** válasza:
28%

@ Kérdező

Komolyan mondom fáraszt, hogy ennyiszer meg kell kérjelek arra, hogy válaszolj egyetlen nyomorult kérdésre: HOGY HÍVJÁK A DOKTORNŐT, AKI MŰTÖTT?

Nem a kitalált rizsa érdekel, és nem vagyok nehézfelfogású, hogy ne értsem ELSŐRE a kórház nevét, sem amit a rendelési időről mondtál, EGYETLEN NORMÁLIS KÉRDÉSRE VÁROK EGYETLEN NORMÁLIS VÁLASZT!

_ Hogy hívják a doktornőt, aki műtött?

Ha nem tudod, hogy hívják, akkor légy szíves nézd meg a nevét az ambuláns lapodon vagy zárójelentéseden, amit a műtét után kaptál, és fejezd be a mellébeszélést! Te ne próbáld félremagyarázni az okaimat, ami miatt elkértem tőled ezt az infót, és hogy mi és miért érdekes, azt köszönettel hadd döntsem el én, ha már megkérdeztem.

Esküszöm, kihozod az emberből a legrosszabbat ezzel az értetlenkedéseddel, annak ellenére hogy segítséggel van irántad.


Csak arra válaszolj, ami a kérdés.



A Clarasept-Derm egy bőrfertőtlenítő spray, ált. oltások, punctiók, egyéb beavatkozások előtt alkalmazott anyag, nyálkahártyára kerülve picit csíp. Egyébként jó cucc,... a felszerelésemből nem hiányoz6! :-)


Üdv: EE

2011. szept. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/209 lbpref ***** válasza:
90%
Tegnap 23:14: először tisztogatok a fertőtlenítővel, aztán a neogranormon. Nem nagyon várok a kettő közt, mert gyorsan szárad és nem is árasztom el vele a területet, csak megnedvesített vattával törlöm át. De a betadine is jó, csak nekem volt itthon ez a másik, azért használom ezt. A vékony bőrön nagyon enyhén csíphet, nekem tényleg csak enyhén. Apropó, tegnap estétől varratmentes vagyok :), az utolsót a makkomból ki kellett húzni csipesszel, kijött ellenállás nélkül, már nem rögzült semmihez, csak nem tudott kijönni magától, mert a nagyja korábban lefoszlott és csak egy kis csonk látszott ki, azon keresztül húztam ki. Viszont üreg maradt utána, meg az egész fék göröngyös, itt-ott sajnos sűrűbb hegszövet is van... Rmélem, fog még simulni, alakulni. Ma reggel azt is kipróbáltam a reggeli merevedéskor, hogy így mennyire enged a fityma. Szépen hátracsúszott, de a makk alatt még feszülni kezdett, ha jobban hátra húztam. Rmélem, csak a friss szövet miatt.
2011. szept. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!