Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ha elmegyek urológushoz rövid...

Ha elmegyek urológushoz rövid fitymafék problémával, létezik olyan, hogy azonnal megműtse (átvágja)? Vagy visszahív más időpontra? Illetve az SZTK-kban elérhető a lézeres megoldás vagy az csak a fizetős helyeken van?

Figyelt kérdés

SZTK-ba megyek urológushoz és minél előbb szeretnék túl lenni ezen a "kis műtéten". Ezért kérdezem, hogy van-e rá esély, hogy ha jövőhéten elmegyek, még azon a héten el is végezze a műtétet.

A problémám: ernyedt állapotban hátra tudom húzni a fitymát, de kicsit húzza lefele a makkomat.

merev állapotban: kézzel tudom csak hátrahúzni, egy kicsit feszülő érzést érzek és a makk alatt meg is akad közvetlenül a fitymafékem pedig feszül és elfehéredik. Köszönöm a segítségeteket!


2011. aug. 19. 16:21
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
 121/209 lbpref ***** válasza:
90%
Ja kérem, úgy könnyű panaszmentesnek lenni 3 naposan, hogy nem szikével vágtak... :) Engem sajnos szikével, középkor... Amúgy a maradék két varratomból ami a makkomban van, annak a külső része a mai tisztogatásnál lefoszlott, viszont nem nagyon akar a többi része kiperegni, egy kevés lóg ki belőle, ezt kénytelen leszek csipesszel kihúzni... A fitymámban lévő még nem akart kijönni, de már az is lazának tűnik. Viszont eghelőre a varratok helyén olyan a fék, mint a kötözött sonka... Minden varrat helye be van nyomódva, ahogy a cérna szorította, látszik a ˝lenyomata˝ egy mélyedésszerű sávként. Remélem, azért ki fog simulni idővel.
2011. szept. 11. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/209 A kérdező kommentje:

lbpref :


Igazad van, nincsenek is varrataim:D Hanem csak fehér heges az egész. Nem tudom, hogy neked mit mondott a dokid... Én a szurikon kívül nem éreztem semmit és azóta se érzek semmit. Olyan, mint a műtét elött, nem fáj, nem szúr. Egyedül csak, ha ránézek, akkor tudom, hogy csináltak vele valamit:) A doktornő azt mondta, hogy 2hétig ne használjam másra a pisilésen kívül.

Hátrahúzás:

Megmondom őszintén, hogy eddig nem nagyon húztam hátra. Tegnap mikor kamilláztam, akkor húztam hátra és a mostani állapot a műtét elöttihez képest, ég és föld. Alul is szépen lecsúszik a fitymám és ott is keletkezik egy kis rés a makkom és a fitymanyílásom között. Szóval így első ránézésre jó lesz minden...:) Erekció közben még nem teszteltem, de azt még nem is akarom. Szóval így összességében jól sikerült a műtét:) De majd beszámolók róla, hogy mereven mi a helyzet, csak az még később lesz.

Nagyon örülök, hogy ezzel az elektromos módszerrel csinálták. Nagyon sajnállak, hogy téged szikével műtöttek. De remélem, hogy te is minnél előbb meggyógyulsz és jól fog szuperálni a műszer bevetés közben is:)

2011. szept. 11. 13:31
 123/209 A kérdező kommentje:

tegnap 23:03!


Köszönöm:) Neked már meggyógyult teljesen? Nekem nincs varratom, ha minden igaz. Nem láttam, hogy lenne...

2011. szept. 11. 13:34
 124/209 anonim ***** válasza:
100%

Még nem, még egy varratom van.Ha az kiesik akkor már jó lesz.

Reményeim szerint legkésőbb jövő hét közepére már minden szuperálni fog:)

2011. szept. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/209 A kérdező kommentje:
És neked is olyan volt, mint nekem? Ilyen fehér színű cucc?:D
2011. szept. 11. 16:51
 126/209 anonim ***** válasza:
100%
Igen,nekem is ilyen fehéres volt.:D
2011. szept. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/209 anonim ***** válasza:
100%

Halisztok!



Őszintén örülök, hogy mindenki ennyire jól van, és hogy szépen gyógyultok.

Annyit hadd mondjak, hogy az elektromos kauterrel végzett beavatkozásoknál ált. tesznek be varratot, azonban a lézernél NEM! Uis a lézer az forraszt, összeforrasztja ott helyben a szöveteket, míg a kauter az sebet ejt7. Ebben az esetben is kevesebb a vérzés, mint a szikés módszer esetében, de ide azért szoktak betenni néhány varratot.


A féket úgyis át le7 vágni, hogy damilfonalas varratokat ültetnek be a fék alá (több varratot is...), majd teljes erővel (feszülésig) megszorítják a csomót, és bent hagyják. E módszer legnagyobb előnye az 1xűség, a 95-99% vérzésmentesség, és hogy a makkba nem kell belevarrni, amely helyenként akár érzéskiesést is okoz6, és hogy utána 3 napra rá a megfeszített damilfonal szorító ereje önmagától átvágja a féket, annyira, hogy az 3-5 nap múlva kiesik varratostul-mindenestül, addig pedig az illetőnek nincs fájdalma sem.

˙ Erről az akár házilagosan, vagy 1xű orvos által is simán kivitelez7ő "varratbeültetéses fék-önátvágó-módszert" még csak nemrégiben hallottam, de akik megcsinálták, azok esküsznek arra, hogy nem olyan brutális, mint a szikés módszer.

Le7, ha így csinálták volna neked "lbpref", sokkal jobban jártál volna, s akkor nem szenvedsz ennyit.



Lézeres fékleégetéssel kapcsolatban azonban már kaptam pár infót, ott volt jellemző a varratmentesség, azonban 2-3 hétig valóban semmi szex, mert a frissen összeforradt szöveteknek rendesen meg kell erősödniük, vastagodniuk.


Úgy egy 1 hét múlva már szépen óvatosan kezd7ed mereven is állítgatni a cerkát, tesztelni, de nagyon még ne hergeld, Kérdező, nehogy felrepedjen a forradt bőr! Adj neki időt, hadd gyógyuljon meg, kamillázd vagy ha hozzájutsz papsajthoz, akkor inkább papsajtfürdőzd, Neogranormonnal vagy Phlogosammal meg kencézd, esetleg körömvirág-kenőccsel, ami jó zsíros, meg is védi a brét a kiszáradástól. A fitymát most az első napokban inkább tartsd hátrahúzva! Hidd el, gyorsabban is gyógyul, akkor is, ha egy picit szárazabbnak érzed majd. A kenőcs maradéka pár napon belül elkezd7 hámlani majd a makk felszínéről, ettől ne ijedj majd meg, ez teljesen természetes.



Egyébként ha a dokinő valóban ilyen korrekt volt veled, hogy esetleg ajánlani mernéd másoknak is, akkor légy szíves írd le a nevét, elér7őségét, és a rendeléséről némi tudnivalót, uis a jó orvosokat meg kell becsülni, azokat mások számára bizonyos esetekben megfontolandó dolognak tartom ajánlani.


Üdv: EE

2011. szept. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/209 A kérdező kommentje:

ma 17:05!


Akkor jó:D És ahol a fitymádon volt ez a fehéres cucc, ott neked is megvolt egy kicsit dagadva?

2011. szept. 11. 17:54
 129/209 anonim ***** válasza:
100%
Igen,meg volt egy picit dagadva.
2011. szept. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/209 A kérdező kommentje:

Köszi

Akkor jó, ezek szerint minden a terv szerint halad:) Viszont azt továbbra se értem, hogy nekem miért nincs varratom...

2011. szept. 11. 18:27
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!