Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ha elmegyek urológushoz rövid...

Ha elmegyek urológushoz rövid fitymafék problémával, létezik olyan, hogy azonnal megműtse (átvágja)? Vagy visszahív más időpontra? Illetve az SZTK-kban elérhető a lézeres megoldás vagy az csak a fizetős helyeken van?

Figyelt kérdés

SZTK-ba megyek urológushoz és minél előbb szeretnék túl lenni ezen a "kis műtéten". Ezért kérdezem, hogy van-e rá esély, hogy ha jövőhéten elmegyek, még azon a héten el is végezze a műtétet.

A problémám: ernyedt állapotban hátra tudom húzni a fitymát, de kicsit húzza lefele a makkomat.

merev állapotban: kézzel tudom csak hátrahúzni, egy kicsit feszülő érzést érzek és a makk alatt meg is akad közvetlenül a fitymafékem pedig feszül és elfehéredik. Köszönöm a segítségeteket!


2011. aug. 19. 16:21
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
 131/209 anonim ***** válasza:
69%

A lézer is elektromos módszer... :-)


A Betadine kenőcs/oldat az csupán fertőtlenít erre van kitalálva. De pont ezért javasoltam a fékalbum elkészítését is, mert az egyértelmű információt ad a seb gyógyulásáról, kinézetéről, könnyebben le7 viszonyítani. Egyébként vizsgáltam már lelézerezett fékű sorstársadat, onnan tudom, hogy néz ki a lézerezett fék, ill. tudok különbséget tenni a kbözően műtött fékek közt, uis mindegyiknek más a jellegzetessége.


Üdv: EE

2011. szept. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/209 A kérdező kommentje:

Szia!


Ezek szerint nekem lézeres műtétem volt? Nincs varratom, egyáltalán nem érzek semmit, nem vérzik stb.

2011. szept. 11. 18:49
 133/209 A kérdező kommentje:
Ja és azt mondta a doktornő, hogy 2hétig a pisilésen kívül másra ne használjam. Tehát, ha minden igaz gyorsan befog gyógyulni.
2011. szept. 11. 18:50
 134/209 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: Akkor neked lézerrel csinálták minden bizonnyal mert ahogy olvasgattam általában akiket lézerrel csinálnak azoknak általában 2 hetet mondtak hogy pihentessék. Meg ugye ha varratod sincs akkor meg szinte 100 % hogy lézer.

Ugye nekem elektro-kauerrel csinálták és kaptam ugye varratokat is.

Nekem doki azt mondta 3 hét:) Én holnap leszek pont 3 hetes:)

Szóval várom hogy az az egy varrat még kiessen aztán indulhat a buli :D

2011. szept. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/209 anonim ***** válasza:
69%

Egyetértek. Sztem is, ez CO2-lézeres volt.


De ha mész majd kontrollra (ha menned kő), sztem kérdezd meg a dokinőt! Láttam olyan YouTube-os fékműtétet már, ahol a tiédhez hasonló közegben végezték el a műtétet, ez alapján feltételezem, akkor ott is le7ett némi laboros előzménye a dolognak, és ez így sokmindent megmagyaráz, többek közt azt is, hogy miért küldtek el téged is laborra. Az ottani műtét is előkészületekkel a felvétel szerint úgy kb. 15-20 perces le7ett, ebből maga a cselekmény volt kb. 6-8 perces.


De nem osztanád meg akkor, amiket az előző hszsomban kértem tőled infókat a dokinőről, Kérdező? Hadd ne kelljen folyton önmagamat ismételgetnem, hanem légyszi elsőre add a választ, mert az már nemcsak rám nézve ciki, hanem rád nézve is, hisz én is, meg mindenki más, ...figyeled,... mindenki elsőre válaszol neked, és ott segít, ahol tud! Akkor légyszi te is, mert ez így fair! Kösz! :-o


Üdv: EE

2011. szept. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/209 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Akkor ezek szerint TB alapon is csinálnak lézeres műtétet:)

A doktornőnek nincs külön rendelési ideje, amikor csak úgy oda lehet menni hozzá. A kórház nevét már írtam, de leírom még egyszer: Vác Jávorszky Ödön Kórház

2011. szept. 11. 19:53
 137/209 lbpref ***** válasza:
83%

Vác már nyugat... :)

Srácok, én kezdem azt hinni, hogy a Neogranormot sokkal-sokkal hamarabb el kellett volna kezdeni. Ugyanis 8 napja, 3-án szombaton még égett, csíett, irritált volt a bőr, mintha kipállott volna és még minden varratom megvolt. Akkor fogtam, és elkezdtem Norganormonnal kenni, de sokal. Tehát beterítette a sebet, varratot és a sebe környezetét is. Eleinte naponta egyszer, aztán szerda óta reggelente is. Eredmény: vasárnap, hétfőn, szerda-csütörtök-péntek este 1-1 varrat teljesen kiesett, tegnap este az egyik legmélyebben lévőnek a fele, ezt ma megpróbálom kihúzni, mert nem hiszem, hogy magától kijön, és ma reggel a fitymámon lévő legalsó varrat is kijött, ez az egy, ami valamikor éjszaka esett ki és nem tisztítás közben, mert reggel a bőrt hátrahúzva máshol találtam meg, mint ahol este "hagytam" :D

Szóval egyetlen hét alatt szinte tökéletesen meggyógyult a seb a Neogranormonban tocsogva, ahogy kiesett egy varrat, az érzékenység is csökkent. A makkomban lévő varrat maradvány még picit érzékeny, remélem, ha az kijön, megszűnik itt is az érzékenység, mert már nagyon használhatónak tűnik. :) A szövet még friss, a színe is emiatt picit rózsaszínesebb, de szép egészséges, gyulladásnak nyoma sincs, és egész pofásan csatlakozik a végeredmény a makkom alján. Csak a kis rovátkák zavarnak egyelőre, de ezek elvileg majd később fognak simulni, ha teljesen nem is tűnnek el. Szóval úgy tűnik, vágás és varrás ellenére a Neogranormon kúrának köszönhetően lehagytam a 2 nappal korábban, elektromosan műtött sorstársat. :) Azé' a Kérdezőt irigylem ám, hogy nem érez semmit. Olyan elkeserítő, hogy országon belül ilyen eltérések vannak, és egy 37 éves doki és egy MJV kórháza nem annyira innovatív, hogy kicsit haladóbb szellemben működjön. Lehet, körbe kellett volna telefonálni a város urológusait, mert a megyeiben azért némileg fejlettebb a technika. Lehet, hogy 6 buszmegállón (ennyi van a két kórház közt) múlt az egész? :)


Na mindegy, a lényeg, hogy hamarosan cérnamentes leszek, de a Neogranormonozást nem hagyom még abba egy ideig, mert eleve van gyulladáscsökkentő, szöveterősítő hatása, a friss szövetek regenerálódását, megerősödését gyorsítja és én mindig is elég jól reagáltam rá, szóval nekem csodaszer. :)

2011. szept. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/209 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a Neogranormon nekem is ki kéne próbálni:D

Nekem gyógyul szépen magától is,ahol kiesett a varrat ott nekem is rózsaszínes.

De talán ha egy-két napot kenném lehet hogy előbb kiesne az utolsó varratom meg azért még egyik sebem ha hozzáérek akkor kicsit még érzékeny,de csak ha hozzányúlok különben meg nem:)Szóval lehet veszek egyet holnap.Amúgy ezt hol lehet venni gyógyszertárba?

2011. szept. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/209 lbpref ***** válasza:
90%

Igen, simán recept nélkül kapható, elég régi kenőcs. Hasnyálmirigy port is tartalmaz... :D (nem részletezik, hogy minek a hasnyálmirigye.)

Nekem drámaian pozitív változásokat okozott, de egyéni preferencia, ki hogy reagál rá. Van, akinek a Bepanthen plus válik be, de nekem az a fertőtlenítő miatt (vagy csak úgy magától) eléggé irritálta a sebet, a Neogranormonra viszont mindig jól reagáltam eddig. Puhítja a bőrt is, meg a varratokat is, szerintem nekem ez is segített, hogy kipotyogjanak, amikor tisztítás közben engedett el egy-egy varrat, semmilyen fájdalmat nem éreztem. Nekem már a makkom tetején lévő varrat sem igazán érzékeny, nem olyan, mint normális állapotban, tehát érzem a különbséget, de már tudom gyöntölni is, nem óvatoskodom vele. :)

2011. szept. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/209 anonim ***** válasza:
100%
:) És az egész makkodat beszoktad kenni vele,vagy csak a seb és a varrat környékét?
2011. szept. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!