Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ha elmegyek urológushoz rövid...

Ha elmegyek urológushoz rövid fitymafék problémával, létezik olyan, hogy azonnal megműtse (átvágja)? Vagy visszahív más időpontra? Illetve az SZTK-kban elérhető a lézeres megoldás vagy az csak a fizetős helyeken van?

Figyelt kérdés

SZTK-ba megyek urológushoz és minél előbb szeretnék túl lenni ezen a "kis műtéten". Ezért kérdezem, hogy van-e rá esély, hogy ha jövőhéten elmegyek, még azon a héten el is végezze a műtétet.

A problémám: ernyedt állapotban hátra tudom húzni a fitymát, de kicsit húzza lefele a makkomat.

merev állapotban: kézzel tudom csak hátrahúzni, egy kicsit feszülő érzést érzek és a makk alatt meg is akad közvetlenül a fitymafékem pedig feszül és elfehéredik. Köszönöm a segítségeteket!


2011. aug. 19. 16:21
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/209 anonim ***** válasza:
72%

@ lbpref:



Hali neked is!


Szívesen segítettem volna eddig, mert sztem tudtam volna, de most egy ideje elég elfoglalt voltam, nem volt időm nagyonsokminden másra sem, csak futólagosan figyeltem a fejleményeket.



Én a TETRAN kenőcsöt javasolnám neked, ami jó zsíros, és gyulladáscsökkentő. Enyhe antibiotikumos spektrumú VN-es (véynélküli) kenőcs, hatása erre nagyon jó. Ha már a kamilla is csíp, (tudok ilyenről,) ott nagy vszséggel gyulladás is előfordul6, arra ez nagyon jó! Uez a hatóanyag azonban az OXYCORT VK!-s (vényköteles) sprayben is megtalál6ó (oxytetraciklin), mindkettőt a hűtőben kell tárolni, az OXYCORT így jobban hűt is! Előtte azonban BETADINE oldattal (VN) dörzsöld át finoman, óvatosan, ámde alaposan mindig az egész brédet, fitymát, makkodat, MINDENT! A varratoknál viszont mindezt fültisztító vattapálcsikával csináld, nem úgy, mint a brénél, ahol az előzőleg jól megtisztított, kikörömkefélt kézzel nyúlsz hozzá a bréhez.

Ez a két gyógyszeres kenőcs ill. spray így 6ékonyan csökkenti a makkérzékenységet, és az annak következtében fellépő makk- ill. fityma- és makkgyulladást (balanitis, balanoposthitis) is, (annál, aki nem túlérzékeny a 6óanyagra).


Az első napokban egy ideig sztem ezzel kellett volna, de sztem ezzel kéne kenned a varrati részt is a teljes gyógyulásig, addig a fitymádat sem kéne előrehúznod, mert úgy persze bepállik, és sokkal nehezebben gyógyul! Akkor is, ha kényelmetlen, bírd ki még ezt a kis időt, és a varratok kieséséig rögzítsd a makkod mögé hátra a fitymádat. Akkor hidd el, nem lex gond, és a kamilla sem fogja annyira csípni! (Ez is tapasztalat, igaz, nem nálam! ;-D )



Jobbulást!

Ha kérdés van, jö7 bátran!


Üdv neked is: EE

2011. szept. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/209 lbpref ***** válasza:
71%

A tetran széles spektrumú antibiotikum, tetraciklin, elsődleges feladata az antibakteriális hatás, tök másra való (bakteriális eredetű bőrfertőzésekre, pl.: hallójárat gyulladásra), és nem épp kíméletes szer, régen receptköteles volt, aztán a baktérium rezisztencia miatt vált vény nélkül kaphatóvá. Hámosító, kötőszövet erősítő hatása egyáltalán nincs, a neogranormonnak viszont van, ahogy gyulladáscsökkentő is. A gond a kidörzsölődéssel volt, sajnos naponta akár 5-6 km-t is gyaloglok, és közben nincs lehetőségem megigazítani a témát, így ahogy mocorgott a fityma, szépen kidörzsölte belül a varratok segítségével saját magát. A neogranormon 2 nap alatt rendbe vágta, és az érzékenysége is látványosan csökken. Valószínűleg a bepanthenben lévő fertőtlenítő hatású anyag is hozzájárult a rossz reakcióhoz, a kamilla mégsem tűnik gyanúsnak, de persze, hogy csíp, ha sérült a felső hámrétek. :) Olyankor bármi csíp. Vagyis most már múlt idő.


Az előző HSZ-eddel kapcsolatban viszont szerintem szimplán paranoid vagy. A páciensek, akiknél nem az lett a műtét után, amit szerettek volna, valószínűleg a páciens maga nem is figyelt arra, miről beszél a doki. Az ő helyzetüket megértem, én is eléggé el voltam varázsolva, meglehetősen kiszolgáltatott helyzet, de azért a dokit, aki egyben vizsgált és műtött, kikérdeztem a technikáról és megbeszéltük az elektromos/szikés módszer közti különbségeket. BNO nálam is ugyanaz, mert csak ez az egy BNO létezik ezekre a típusesetekre. Szerintem alaptalanul idegeled itt a népeket, több HSZ-eddel is találkoztam már, a segítő szándékod mindeképp értékelem, de elég gyakran esel át a paci túlsó végére...

2011. szept. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/209 anonim ***** válasza:
82%
Én is követem ezt a "fórum"-ot, mivel nekem is műtétem lesz. EE gyanakvó, és aggódó írására reagálnék. Nekem is frenulum breve van a leletemen, és mindkét doki aki megvizsgált kért teljes labort. Az egyikben nem igen bízom, de a másik határozottabban mondta hogy csak a féket kell átvágni. Viszont hozzátette, hogy NEM Ő fog műteni. Akkor ki? Teszem fel a kérdést. Szóval bármi megeshet, főleg a mai egészségügyi ellátórendszerben ugye.
2011. szept. 7. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/209 anonim ***** válasza:
31%

@ lbpref:

Oké, higgy paranoidnak. Én tudom, hogy miről beszéltem odafönn az előző hosszúban, te meg majd akkor fogod, ha majd kiderül, "neked is elbaxták". Addig nyilvánvalóan nem, és addig maradsz is elvarázsolt.

Ennék a srácnál jelenleg uolyan irányba tart a sztori, mint a tobbszáz rám>>privizőből azon személyek esetében, akiknélelbaxták a dolgot.

Egy biztos: Nem te bexéltél veük, s értekeztél! Nem te izgultál értük! Nem te próbáltad vígasztalni őket mobilon vagy webmikrofonban és nem te szenvedtél magadban csendesen,...lelkileg, HANEM ÉN! :-O

Neked lila fngod nincs arról, ezek a srácok mit éltek át, szal ne írélkezz úgy, hogy nincs rálátásod a realitásra! Szóval nem alaptalan a figyelmeztetésem, és a helyzet egyértelműsítéséig én lefújnám a műtétet, pláne úgy, hogy ilyen ambuláns beavatkozás esetén azt sem tudom,... ki műt!? Csak a balga ember cselexik ésszerűtlenül egy ilyen szituban, és sztem fontosabb, hogy a Kérdezőt megvédjük vmi olyantól, amit ő nem biztos h. akar, mégis rá akarják bírni, amelynek következményei az életének későbbi alakulására biztos, h. nagy 6Ással bír majd. Sz'al neharagudj, de inkább maradok REÁLIS, mint paranoid, a Kérdező srác meg csak legyen elővigyázatos, kben nemcsakhogy ráfáz6, hanem RÁ IS FOG FÁZNI!


A TETRAN pedig műxik, és amit írtál szakduma róla nem itt állja neg a helyét. Nem1 ilyen után segített már, sokan dícsérték, és talán neked is használ6, de ha neked a Neogranormon jobb, okés. Még talán a Phlogosam kenőcsöt le7ne érdemes megemlíteni, és talán nem árt, ha erre az időszakra visszatérsz a fecskére, mert a boxerben inkább kidörzsölődik a bré, mint a fecskében.


Üdv: EE

2011. szept. 7. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/209 anonim ***** válasza:
73%

@ 01:51

Na erről beszélek! Egyik doki határozottan mondja, közben meg nem ő műt. Aztán jön a másik, persze, h. nincs képben az előző doki egyértelmű véleményével, plusz ő nem így látja,... Vagy uaz műt, de elfelejti X hét & több100 másik arc után, hogy mi a szitu, így egészen mást csinál. Ilyen Dombóváron és Körmenden is volt még tavaly nyárutón ill. idén nyár előtt. Így lett pár centis RKM-ből sajna TKM.


Muszáj manapság gyanakodni, gyerekek! Ez azért nem így megy ma Mo-n, hogy minden rendben van, azt lesi minden doki, te mit akarst, neked mi az óhaj-sóhajod, majd azt is csinálja,...NEM!

Aki ezt hiszi, az baromira el van tájolódva! :-O


A labor szimpla fékműtétnél meg teljesen indokolatlan, mert azt a féket már otthon is volt, ki átvágta magának/elszakadt, ahhoz sem kellett más, csak lidocain vagy egy forró, heves szex. Max akkor kérik, ha a műtét olyan fájdalommal jár6, hogy altatni kéne, de az egy firymaszűkület műtét, RKM/TKM kapcsán jobban a szitura illik, mint egy frenulum brevénél.


Szóval FŐ AZ ELŐVIGYÁZATOSSÁG!!! S:-O


Üdv: EE

2011. szept. 7. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/209 lbpref ***** válasza:
26%
Apropó fecske: szűk boxert hordok. Vagyis ennek a hivatalos neve nem is boxer, hanem száras alsó. Fecském nincs, az egy oldalt megkötős fürdőgatya és a 70-es években kiment a divatból, nem tervezem a beszerzését. :) Hagyományos, vagy hivatalos nevén slip fazon van itthon, de az ugyanaz, mint a szűk száras.
2011. szept. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/209 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Reagálnék én is a hozzászólásokra. Egyik általad leírt szó sem szerepele a beutalómon, ennyi van csak rajta:

DG: Frenulum breve BNO: N4710

Nem, nincs fitymaszűkületem, mivel a fitymagyűrű egyáltalán nem feszül. Csak éppen olyan rövid a fékem, hogy ahogy lehúzom a makkrol, közvetlen alatta megakad az egész, mert a fitymafékem nem engedi továbbhúzni és feszül. Gondolom, ha szűkületem is lenne, akkor nehéz lenne a makkról lehúzni, mivel nem tudna megfelelően a fitymanyílásom tágulni. Természetesen a műtét elött mindenféleképpen megfogom kérdezni az orvostól, hogy mit is fog csinálni. Én se szeretném, ha a fék műtét helyett metélnének. Igazad van, hogy jobb egy kicsit utánajárni a dolgoknok és nem utána megijedni. De szerintem te túlságosan is gyanakvó vagy. És ahogy írtad, akiknél TKM-et csináltak részleges helyett, nem rövid fitymafék műtétre mentek. Egyébként 20felett vagyok.

2011. szept. 7. 12:54
 108/209 anonim ***** válasza:
72%

@ lbpref:


Jó, most köss bele mindenbe, az meg, hogy hogyan írok ide, az meg eddig a többieknél sem volt probléma, mindenki ezt szokta meg tőlem. Ha neked visszás a stílusom sajnálom, ez van... én így írok. Fogadd el. régen egyesek azért fakadtak ki, mert a Kérdezőt úgy szólítottam meg, hogy "Pajtás". Nekik, az ő riadt lelkületüknek ez kifejezetten imponált, míg voltak, akik csak olvasták a hszsaimat, és számukra is visszás volt, de azért belekötöttek, holott nem nekik volt a megszólítás címezve. Ez innentől magánügy. Ha a Kérdezőket képes egy kedveskedő megszólítás lelkileg feloldani, akkor a maradék olvasóközönségnek úgy glom édes mind1, hogyan szólítom meg az embereket.


_ A száras alsó is fecske vmilyen szinten...



"Több 100 páciens? Azért ha több száz pasit metéltek volna körül fitymafék műtét helyett, annak visszhangja lenne... "

_ Én nem ezt írtam. Olvasd át még1x amit írtam fentebb, mert ennek hiányában félreértetted szavaimat. Ott volt az is, hogy "a tobbszáz rám>>privizőből AZON SZEMÉLYEK ESETÉBEN, akiknélelbaxták a dolgot."


"Nálam miért cseszték volna el a műtétet?"

_ Állítottam én ilyet, hogy elcseszték? Nem. De nyilván, ha elcsesznék és ez utólag kiderülne, jobban megértenéd, am,it a hosszúmban írtam, és nem néznél paranoidnak. Addig nem ért7ed meg azt amiről beszélek -- a jelek szerint -- amíg egyszer te vagy vki, aki vmilyen szinten fontos a számodra át nem éled azt, amiről beszéltem.


"nem szakduma, egyszerűen a tetran nem arra való. Gombaölő hatása is van, semmi keresnivalója egy péniszen, nem is használható sérült bőrfelületen, nem sebre, hegre való."

_ Bocs, ebben nincs igazad. Nagyon jó a sebre, sokaknál még a makkérzékenységet is leredukálta vagy megszüntette, és elsősorban nem gombára, hanem gyulladásra van, noha van gombaölő 6Ása is. De abban igazad adok, hogy kinek a pap, kinek a papné. Van akinek segít a neogranormon is,... de akinél nem, annál tovább kell menni, ilyenkor jö7 jól a Tetran.


"Kérdező: egyszerű a módszer: nagy pofát kell nyitni....stb."

_ Tökigazad van. Ehhez azonban önbizalomnak is lennie kell, ellenben sokan a stressz, izgalom és a beképzelt félelmük miatt NEM MERNEK ELLENT MONDANI. Valóban jó példa, amit felhoztál, azonban sokan nem merik megcsinálni, holott kéne A SAJÁT ÉRDEKÜKBEN.


"A laborra meg a körzeti orvos is elküld évente, ha felelősségteljes,..."

_ Enyém az, de nem küld el mégsem évente...



*** *** ***

@ KÉRDEZŐ:


Most hogy már letisztáztad, így én is nyugodtabban állok hozzá a holnapi beavatkozáshoz. Azonban eddig -- egyértelműsítés híján -- nem tud6tam mi szerepel a papírodon, át akarnak-e téged is baxni, vagy most mi van!? A további kevercét a BNO-kód idevételezésével idézted elő, amivel azt a benyomást keltetted bennem, miszerint az orvos fitymaszűkületet írt a papírodra, és mivel nem említetted, milyen beavatkozást írt rá, így -- klasszikus eset -- a legrosszabból kellett kiindulnom, és a fenti hosszú hszsom [19:52-es] tükrében úgy glom nem is alaptalanul.


Az meg, hogy szted túlságosan is gyanakvó vagy, elhiheted, szükség is van erre, és ha ezáltal sikerült elérnem, hogy hoplnap te egyértelműen meggyőződsz arról, hogy a doki mit fog veled csinálni, és ha a műtéted jól sikerül, akkor te magad is belát6od, igen is MEGÉRTE gyanakvónak lennem.



"A laborral nem értem, hogy mi a bajod. Azért mert elküldött vérvételre, még nem jelenti azt, hogy rosszat akar."

_ Honnan tudjuk? Nem tud6juk egyértelműen... ahogy azt sem, ki műt holnap, ami alapjaiban nem egy elhanyagol6ó szempont úgy glom.


"Műtét elött meg gondolom tudok majd beszélni az orvossal és nem csak lefekszek, ő meg megjelenik műtős cuccba és már csinálja is..."

_ Te csak gondolod, gondolni viszont kevés. A többiek is azt "GONDOLTÁK" hogy nem fogja őket metélni, DE egyértelműen NEM KÉRDEZTEK RÁ, a doki meg nem érezte kötelességének egyértelműen tájékoztatni a saját páciensét erről. Érted?

NE GONDOLD magadtól, hogy a dokinak érdeke lesz magától beszélni veled! Éppen ezért a beavatkozás előtt ÜLJ LE, ÉS FIXÁLJ LE VELE MINDENT, AMIT CSINÁLNI FOG, akkor nem le7 baj! Ha meg vmi gyanús, nem stimmel, vagy esetleg vmit nem értesz KÉRDEZZ RÁ, MERT MAGÁTÓL NEM FOGJA KÖZÉRT7Ő NYELVRE LEFORDÍTANI!


Engem nemrég műtöttek. A dokimmal 2x elmondattam, PONTOSAN mit akarnak csinálni, mielőtt kitöltöttem volna a beleegyező nyilatkozatot, pedig értem a szakzsargont vmilyen szinten. Mégis úgy rizsázott a doki, hogy muszáj volt ezt lefordíttatnom velem, mert RÓLAM VAN SZÓ, AZ ÉN TESTEMRŐL! ÉN VAGYOK AZ, AKI A FELELŐS DÖNTÉSEKET JOGOSULT MEGHOZNI ÉRTE!



Most sajna mennem kell. Szorítok érted holnap, és amíg nem tiszta minden, addig ne feküdj le! Várom én is a beszámolódat, SOK SIKERT, éés...

FEL A FEJJEL! NEM IZGULNI! ;-D



Üdv: EE



========

Am. megkérde7M PONTOSAN hányéves vagy, ködösítés nélkül? (...csak pusztán kíváncsiságból...)

2011. szept. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/209 lbpref ***** válasza:
92%

EE, a stílus maga az ember... Mobilról írok, így a többire nem reagálnék most...


Kérdező: hajrá! :)

Aztán várjuk ám a tapasztalatokat. :) Remélem, Neked elejétől fogva problémamentes lesz a dolog, nem úgy, mint nekem, hogy 8-10 nap után ˝tért magához˝ a seb. :)

Amúgy a héten szerdán és tegnap 1-1 varrat megint kipergett, így már összesen 3 a héten. Még van másik 3, ebből 1-2 elég mélyen, ezeknek szerintem kell még egy hét... Türelmem az van... :) Csak kezd hiányozni a szex közel 3 hét önmegtartóztatás után. :)

2011. szept. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/209 anonim ***** válasza:
100%

@ lbpref:

"EE, a stílus maga az ember..."

Akkor te a stílusod szerint mindenbe belekötsz, ez azt jelentené, hogy ilyen is a személyiséged? Ugyanmár! Ebből te nem tudsz reprezentatív véleményt kialakítani, csak egy felszíneset, ami nem elégséges ahhoz, hogy egyfajta megfelelő képet kialakíts a másikról.

De legyen "igazad". do.Ob Én azt úgyis tudom, hogy nincs sokmindenben, amit te nem biztos, hogy meglátsz, észreveszel.


Sz'al hagyjuk ezt! Ez az út sehová nem vezet, vitatkoznunk meg hülyeségeken nem kéne. Egyetértesz? Inkább koncentráljunk a Kérdezőre, aki remél7őleg hamarosan jelentkezik majd, hogy megossza velünk a (reméljük pozitív) fejleményeket...



Üdv: EE

2011. szept. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!