Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Szoktál meztelenül zuhanyozni...

Szoktál meztelenül zuhanyozni más emberek előtt (iskola, uszoda, konditerem, munkahely)?

Figyelt kérdés

Ismerősök, barátok vagy idegenek előtt rosszabb levetkőzni?


Amerikában kötelező volt sokáig a tesióra után zuhanyozni, így az osztálytársak látták egymást meztelenül, amitől nem lettek melegek és a szégyenérzet is elmúlt. Ezért is szokatlan nekünk, amikor az amcsi filmekben állandóan pucéran mászkálnak egymás előtt az öltözőszekrények között.


2010. márc. 9. 11:09
 161/195 anonim ***** válasza:
28%
Nem,én csak fülkés ötözöt használok,már ha használok,és nem zuhanyzók,közel lakunk az úszihoz.Én is szemérmesebbek közé tartozom.
2010. máj. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 162/195 anonim ***** válasza:
30%
zavana,szóval nem
2010. máj. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 163/195 anonim ***** válasza:
65%

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__8127..


Hát én is a szégyenlősek közé tartozok,de azért az úsziba simán átöltözök,csak a zuhanyzást hagyom ki,az nekem nem jön be.


De ez a szégyenlősség semmi ahhoz képest mint amit akkor éreznék,ha velem is ilyen vizsgálatokat csináltak volna a többi osztálytárs előtt.Nézzétek meg a 11o. hosszú kommentjét,főleg ha van gyereketek.

Na én ezeket a dolgokat tartom durvának.

2010. máj. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 164/195 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is nagyon bele van nevelve az emberekbe, hogy a testüket szégyellniük kell. Nem tudom miért kéne. Engem szerencsére valahogy sohasem zavart, ha mások meglátnak meztelenül, nem volt ebből lelki problémám. Normális a testem, megvan mindenem, a lábam között is az van, aminek ott kell lennie. Ha meglát valaki ruha nélkül, hát lásson meg. És akkor mi van? Ami a lábam között lóg, az is ugyanúgy a testem része, mint a kezem vagy a lábam. Mit kéne szégyellnem rajta?
2010. máj. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 165/195 anonim ***** válasza:
30%

Itt nem arról van szó,hogy szégyelnie kellene bárkinek bármit,vagy arról hogy a saját testünket szégyelnénk,ezt az utolsónak üzenem.Én engem sem neveltek így,otthon alsóban gyakorta összefutottunk,és kiskoromban lány létemare volt,hogy apuval is együtt fürödtem.Ez nevelés kérdése.De én szégyenlős vagyok,olyan tinikorom kezdetén alakult ki,de kicsibe sem szeretem már,ha bárki meglát.Itt attól van szó,hogy én is szeretem megválogatni,hogy ki lásson és ki nem.Azért mert valaki velem egynemű még nem vetkőznék le előtte.Az más ha úszodába járok átöltözök én is,de úgy csinálom hogy senki ne nagyon lásson.


Ja és a bemásolt linket megnéztem,egy biztos nálunk ilyen orvosi vizsgálatok nem voltak suliba,de én nem vetkőznék le a suliorvos előtt meztelenre,és nem engedném hogy a nemiszervem nézegesse,mert szerintem sincs semmi köze hozzá,ha majd én úgy látom ,hogy itt az ideje nőgyógyászhoz menni,akkor elmegyek ,akinek ez a szakterülete és vizsgálat alatt nincs bennt rajta kívül más,azért az nagyon durva,hogy benéz a doki a lányok lába közé és közben a vizsgálatot az osztálytársak látják,meg az iskolaorvosnak nem ez a szakterülete.Én akár hágy dokinál jártam ott más beteget a vizsgálat alatt nem hívott be és semmi féle meztelen vizsgálat nem volt.Meg ilyen hülyeséget kitalálni hogy a nemifejlettséget vizsgálják,középiskolás lányoknál nem matasson már senki a bugyiba,mi köze hogy kinek milyen szőrős,vagy milyen kinézetű a szeméremajka,ez max. majd a nőgyógsászra tartozna.Még jó hogy nem járok már suliba.Az biztos hogy nem engedtem volna,semmi köze hozzá,meg itt olvasgattam,a fiúk vizsgálatnál volt hogy még kesztyűt sem vett fel,v. ha igen nem cserélete le és úgy ment végig az összesen,ahogy a lányoknál sem volt kesztyűcsere,ez udorító és és még beteg is lehet tőle az ember.Azért ez már túlzás.

2010. máj. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 166/195 anonim ***** válasza:
95%
Hát én se kapom le akárki előtt a gatyám,de nem vagyok különösebben szégyenlős.A linket én is láttam,hát nekem sincs erről a módszerről jó véleményem.
2010. máj. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 167/195 anonim ***** válasza:
69%
Persze...,sőt,nyáron még az utcán is pucéron szoktam futkosni!!
2010. máj. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 168/195 anonim ***** válasza:
35%

Engem zavar,mert az én tesetm és szeretem én magam eldönteni,hogy ki előtt vetkőzök le és ki előtt nem.Az idegenek kevésbbé zavarnának mint a rokonok,én se vagyok jóban velük és nincs is hozzám semmi közük.


Egyébként meg maga a test,nemcsak a lábunk között lévő dologból áll és vannak akiknek nem hogy nem átlagos,hanem ronda a teste.

Van aki fitalon már sriákkal van tele,kocsonyás a teste,vagy szeplőkkel,anyajeggyel van tele,esetleg nő létére szőrős,visszeres a lába,kilógnak a szeméremajkai stb.. Szóval nem vagyunk egyformák és tökre megértem aki eltér az átlagtól hogy nem mutatkozik mások előtt szívesen meztelenül.De van aki elve szégyenlősebb,nekem mind szép és rossz génekkel rendelkező barátaim is vannak és hidjétek el nagyon nehéz elfogadni,ha még átlagos sem vagy.

Például nekem sok bőrhibám van,nem is megyek már évek óta strandra,azért minek menyek,hogy azzal szembesüljek másnak milyen jó,csak én vagyok kripli.Az meg nem érdekel,hogy rosszabb is lehetne,az érdekel,hogy látom a sok csinos,szép lányt,amilyen én nem vagyok.

Az ember nem olyan lény,hogy azt figyelné,hogy rosszabb is lehetne,hanem olyan hogy olyan szeretne lenni mint a többiek.


Egyébként van nagyon jó adottságokkal rendelkező ismerősőm is és még sem szereti mutogatni magát.

A linket majd megnézem.

2010. máj. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 169/195 anonim ***** válasza:
30%
Vannak helyzetek,emberek amikor nem,de vannak személyek akik előtt semmikép sem.A linket láttam,Hát én se engedném hogy a tököm tapiza az suliorvos mások előtt,miköze már hozzá hogy mekkora van és hány szőrőm,de hogy már a csajokat is zaklatja ez új,
2010. máj. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 170/195 anonim ***** válasza:
100%

Nem gond, egyáltalán. Szoktam. Amerikában születtem és születésem után körülmetéltek, mert ott ez a rutin.

Kb. 8 éves voltam, amikor jártunk sokat tesómmal a Komjádiba, és egyszer hallottam egy megjegyzést nagyfiuktól (kb. 14-15 évesek) félfüllel ami valahogy igy hangzott: "te, nézd milyen helyes kis kukijaik vannak" mármint nekem meg a tesómnak. Kicsit meglepett, de nem esett rosszul. Azóta is nyugodtan levetkőzök bárki előtt. Nudista helyekre is járnék sokat, de egyrészt nincs kivel, másrészt munkám miatt ritkán jutok ki (kb 4 hetente egyszer).

2010. júl. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!