Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Szoktál meztelenül zuhanyozni...

Szoktál meztelenül zuhanyozni más emberek előtt (iskola, uszoda, konditerem, munkahely)?

Figyelt kérdés

Ismerősök, barátok vagy idegenek előtt rosszabb levetkőzni?


Amerikában kötelező volt sokáig a tesióra után zuhanyozni, így az osztálytársak látták egymást meztelenül, amitől nem lettek melegek és a szégyenérzet is elmúlt. Ezért is szokatlan nekünk, amikor az amcsi filmekben állandóan pucéran mászkálnak egymás előtt az öltözőszekrények között.


2010. márc. 9. 11:09
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
 121/195 anonim ***** válasza:
100%

13:15-nek volt nagyon jó a meglátása.

Ha egyeseket nem érzik jól magukat meztelenül mások előtt, akkor miért gondolják azt, hogy mások jól érzik magukat felöltözve vagy fürdőruhában? Őket ugynúgy zavarja a ruhaviselet, mint a másokat a meztelenség. És bizony most eléggé az egyik félnek kedvez a "népszokás".

2010. ápr. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/195 anonim ***** válasza:
100%

13.25-ös én vagyok és én pont tök szégyenlős de a másik félt is megértem,mindenképp nekik is több helyet kellene biztosítani.

Az azért biztos,hogy az semmiképp nem megoldható a mai modern világban,hogy mindenhova meztelenül lehesen mászkálni,megrökönyödést váltani ki,és valamilyen szinten érthető is,az időjárás sem mindegy nálunk,de az biztos hogy több helyre lenne szükségük,mert max. van 1-2 strand,de van aki így szeret táncolni stb.szórakozó helyek is kellenének.

2010. ápr. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/195 anonim ***** válasza:
69%
Én is szégyenlős vagyok,de a ruhaviseletet nem nevezném népszokásnak,a még meglevő törzsek is hordnak valamit azért,sajna nem tudom valaha is fognak e megoldást találni a ,naturalistáknak,hisz manapság semmire sincs pénz.Én is mindkét szemszöget próbálom megérteni,illetve itt 3 van,vannak a szégyenlősők,vannak akik nem,de ilyen átöltözés,zuhanyzás terén velük egyneműeknél és a meztelenséget szeretők.Mindegyikben igaszág is van,meg túlzás is,de amíg nem ártunk vele másnak addig nincs baj.Sajna belegondolva biztos megijedtem volna még kislányként ha velem szembe jött volna egy meztelen bácsi,de ezt nem sértésből mondom,az megint más hogy valaki ebbe születik bele,vagy ezt válassza,de ezért is alakítottak ki külön fürdözési helyeket.
2010. ápr. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/195 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt nem a nudizmusra volt a kérdező kíváncsi,arról egy külön vitát lehetne nyitni
2010. ápr. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/195 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem az egész egy rossz nevelés, beidegződés kérdése. Ha a szülők úgy nevelik a gyereket, hogy nem kell szégyenlősködni, akkor az sem fog ebből ügyet csinálni később.
2010. ápr. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/195 anonim ***** válasza:
93%

Dehogy nevelés kérdése,én még anyuval,sőt apuval is fürödtem piciként és csaj vagyok,de már ovis korban kezdenek kialakulni ilyen érzetek,hogy nem akarod hogy bárki meglásson,például anyád segítenki akar hogy átvedd a felsőd és pont ott a nagybácsi vagy néni és simán zavarba jösz,annyi hogy minket mindig is fürdőruhába vittek a strandra,de szerintem ez a normális,a többség is így megy és kisebb az esély is hogy összeszed valamit a gyerek,meg amikor már tud egyedül fürödni,hajat mosni,már nem járkálnak be,bekerül a suliba és ott is a nemek már rég elkülönültek.A gyerekeknél és a kamaszoknál ez egy teljesen normális folyamat.Engem se neveltek így,de nudizmusra sem,én mégis már oviskoromban 6-7 évesen zavarban voltam,ha idegen előtt kellett volna teljesen levetköznöm,de ahogy látom a mostani kis rokon gyerekeim is apjuk,anyjuk nem zavarja de az idegen igen,de a tesom aki fiú ő kevésbbé gátlásos,bár ő sem szeret mezelenkedni,gyorsan esetleg letusol és átöltözik,de ő sem slatyog órák hosszat egy száll semmiben,felnőtt vagyok már és volt hogy itthon összefutottam alul öltözötten,aslóban mászkáló apámmal,szóval nem vagyunk prűdek,de pl. az egyik ismerősőmék a nudista strandra szerettek menni a srácokkak,és a gyerekkek,akik a haverjaim már 10 évesen nem akartak menni,nekik már nem tetszet zavarta,pedig ebben nőttek fel és ők nem is követik már ezt a hagyományt,míg van aki fürdőruhaban járt usziba,srtandra és mégis a nudizmust választotta.


De tényleg senki nem nevelt így,csak egyszerűen szeretem megválasztani hogy ki előtt mutatkozom így,persze öltözőt én is használok,de gyors vagyok,ennyi.

2010. ápr. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/195 anonim ***** válasza:
100%
Engem se neveltek így mégis gátlásos vagyok,szerintetek a 4 éves öccsémet akihez bemegyek hogy segítsek hajat mosni,meg hátat azt is így nevelték,még is el szégyeli magát,ha a családon kívül más felnőtt van és pont nézi amikor mondjuk nacit cserél,pedig van rajt a alsó,az egyik mamámat aki többet van nálunk az előtt nincs zavarban,de a másik előtt igen,hisz ritkábban látja.A nagyobb öccsém meg van hogy előttünk futkos meztelenül,oké más előtt nem,szerintem ez egyéniségtől is függ.
2010. ápr. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/195 anonim ***** válasza:
69%
Zuhanyozni nem,úszodában átöltözni igen,ha van fülkés azt választom,ha nincs akkor gyorsan,feltűnés nélkül öltözők
2010. ápr. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/195 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk otthon természetes, hogy bárki megláthat bárkit, egyikönk sem csinál ügyet belőle.
2010. ápr. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/195 anonim ***** válasza:
30%

Hát engem azért zavarna ha 25 éves fejemmel az apám rámnyitna,amikor meztelen vagyok,vagy pont mosom pun...,esetleg fazonirozok,de nálunk is a boxerban mászkálás az más,gyereknél meg megint más.


Egyébként egy csomó ember nem jár kondiba,usziba is egyre rikábban a belépődíj miatt,iskolák felszereltsége sem olyan,meg ebben a korban a leggátlásosabbak,szóval aki nem jár ilyen helyekre,vagy nem olyan a munkaköre,nem volt koleszos az na ná hogy a nemet,válaszolja.


Én is szégyenlős vagyok,de koleszos lettem volna,akkor muszály lett volna mennem tusolni.


De gondolom az előttem író,bár otthon ez nem gond nekik,azért ha pont fürödne otthon és valami idegen,v. rokon épp benyitna,kicsit kellemetlen lenne,ha csak nem vagytok nduisták,

2010. ápr. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!