Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Vannak itt olyan személyek,...

Vannak itt olyan személyek, akik meg kapták a védőoltásokat és utána olyan mellékhatások jöttek elő amire nem számított, és a mai napig ezekkel kell együtt élni-e, és az orvosok is csak rázzák a fejüket, hogy nem tudnak ellene tenni semmit?

Figyelt kérdés

Mellékhatások.


Fejfájás, menstruációs bajok, mellkasi fájdalom szív tájékán, ki ütések a testen... stb...

El térve attól, hogy ki milyen fajta vakcinát kapott.

Egyre több embert ismerek meg személyesen, akik meg kapták az első és második oltást, és azóta rosszabb állapotban vannak, mint az oltás előtt.

Sajnos én is.



2021. dec. 29. 16:58
 121/171 anonim ***** válasza:
68%

Érdekes, sosem oltattam be magam influenza ellen, nem is kaptam el. De furcsa...biztos valami mágikus burok véd vagy halhatatlan vagyok. Ugyanmár. Oltás nélkül sem szentírás, hogy elkapod, sőt valószínűbb, hogy nem.

Ettől függetlenül oltassa mindenki magát azzal, amivel szeretné. Az indok mindegy, ha fél a betegségtől akkor azért, ha más miatt, akkor azért.


Komolyan az oltásfanatikusok úgy csinálják, mintha oltás nélkül csak a halál meg a súlyos megbetegedés opció létezne, pedig ez világszinten is a fertőzött esetek csekély %-a.


Egyébként ha már influenza elleni oltás: kolleganőm beoltatta magát életében először tavaly, azóta allergiás reakciói vannak, nagyon durván leszedálta az immunrendszerét. Azóta herpeszek jönnek ki a testén és miegyéb, ami meg persze annak a jele, hogy valamit elk*rt az influenza elleni oltás. Jó, nyilván ez azért nem a legjellemzőbb de ilyen is van. Ja és persze mindamellett egyáltalán nem garantál az sem semmit. Ezért sem foglalkozik szinte senki azzal sem. Hatásosat abból sem tudtak összerakni, évente kotyvasztanak az újabb mutációk ellen.

2022. jan. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/171 anonim ***** válasza:
31%

Nem leszedálta a kollégát immunrendszerét, hanem pont, hogy TÚLműködik. LEHET, hogy ezt az oltás triggerelte, de ha genetikailag hajlamos volt erre, akkor egy megfázás is ugyanúgy triggerelte volna, lehet, hogy két hónappal később.



3% a COVID halálozása, 20-30% a kórházba kerülők aránya. Az enyhe fertőzöttek között kb. 30-40% a poszt-COVID előfordulása. Persze "enyhének" nevezik azt is, ha valaki 2-3 hétig szenved otthon.

Köszönöm, de inkább az oltás.


Részemről pláne azért, mert beteg voltam szeptember végén, október végén és karácsony előtt továbbá ezek után az enyhe asztmám miatt hurutos köhögés maradt vissza. Nem nézném meg, mit művelne velem az immunrendszerem egy éles koronafertőzés után, alatt. Szerencsére még nem került belém a vírus. Mivel nem járok szinte sehova, egyedül lakom, FFP2 maszkot hordok, ez nem is csoda.

2022. jan. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/171 anonim ***** válasza:
87%

Én meg járok, edzek, futok, sportolok. Maszkot csak ott hordok, ahol kell, abból is elsősorban csak textil maszkot. Nagy tömegekbe nem járok de nem azért, mert korona van, hanem mert nem szeretem annyira az embereket, hogy heringpartikra járjak. Eddig úgy tűnik nem találkoztam a koronával. Párom eü-ben dolgozik, 2 év alatt szerencsére ő sem volt koronás, haza sem hozta pedig nem egy covid-ost látott el.


Persze, aki akar oltakozzon, ami ellen csak akar, itt az erőszakos hozzáállás és a totális diszkrimináció része a gond az egésznek.


"Nem leszedálta a kollégát immunrendszerét, hanem pont, hogy TÚLműködik."

Értsd úgy. És nem csak lehet, hanem biztos, hogy az oltás triggerelte, dokikhoz járt/jár vele. Azok sem tagadták le. Előtte ilyene nem volt. Eleinte rossz volt, mert rakat minden baja volt, mostmár megtanult valamennyire együttélni ezzel, vannak napok amikor jobb, vannak amikor rosszabbak. Azt megmondta, hogy soha többé nem oltatja be magát influenza ellen, amit meg is értek.

2022. jan. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/171 anonim ***** válasza:
11%

Szerintem a kolléganődnek mostantól még sokkal fontosabb lenne az éves influenzaoltás, de ő tudja. (Én beadatom, amikor tudom, így én védetebb vagyok így is, bár nem tartom mindegynek, ha mindenki mindig beadatná, ne lenne járvány, akár eltűnne az influenza is.) Az BIZTOS, hogy egy sima megfázás vagy például hányós-hasmenős fertőzés is triggerelte volna az immunrendszere szétesését.

Az enyém esetén is szokta triggerelni, azért szenvedek most is az asztmámtól. Ez ilyen.



Ha a párod eü-s, akkor ne haragudj, érdekes a felfogásotok.



Én távoktatásban vagyok, október óta home office-ban és az irodában maszk kell, edzeni csak otthon van időm és lehetőségem jelenleg. Baráti programra is kevesebbre van időm, de ezek nyilván előfordulnak, az amúgy háromszor oltott barátok között.

2022. jan. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/171 anonim ***** válasza:
29%

Az influenzaoltás egy vicc, a maga 30-40%-os hatékonyságával (ha egyáltalán eltalálják, éppen melyik típus fog majd fertőzni). Nem is valami népszerű, minden évben a megrendelt oltóanyagok jó részét meg kell semmisíteni, mert nem fogy el.

Szerencse, hogy viszonylag ritkák a mellékhatásai a COVID és más oltásokhoz képest, inkább csak azt hallottam több embertől, hogy pont az oltás után lettek influenzásak, míg előtte nem volt rájuk jellemző.

Amúgy meg van vagy 200-féle légúti betegséget okozó vírus. Ha nem az egyiket kapod el, akkor a másikat, már ha elkapod. Még jó, hogy nem kell mindegyik ellen beoltatni magunkat, a legtöbb ellen nincs is oltás.

Az is érdekes, hogy influenza ellen a szezon előtt volt szokás oltatni, a koronavírus ellen viszont a hullám közepén szerveznek oltási hetet. Nem normális ez a mostani világ.

2022. jan. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/171 anonim ***** válasza:
71%
"Hány ember robbant le talán örökre poszt-COVID miatt, függetlenül attól, hogyan étkeztek vagy mennyire éltek egészségesen előtte?" - mégis kire gondolsz? Eskü nem tudom. Nyilván olyat kellene mondanod akit mi is ismerünk és akinek az orvosi papírjaival és véreredményével(a nagyobb változat) tudod nekünk bizonyítani, hogy igen, ennek az embernek az értékei mindenhol normálisak, vitaminhiànya nincs ésatöbbi. Azért mert te ismersz névről egy Csollány Szilvesztert például, akiről tudod hogy sportoló, attól még nem hiszem, hogy mellette ültél mikor étkezett vagy hogy ismernéd a szokàsait, volt-e káros szenvedélye, ès biztos vagyok benne, hogy nem làttad a véreredményeit. Kár élsportolókkal példálózni, mert önmagában a sport nem takar egészséget, a mértéktelen túlhajszolása a testnek meg végképp nem. Apukám, öcséim oltottak, nagymamàm úgy szintén, anyum és én nem. Folyamatosan egymàs közelében vagyunk, puszilkodunk, ölelkezünk, köszönik jól vannak. Abba lehet hagyni a be nem oltottak hibáztatàsát a beoltottak betegségeiért, ha nagyid, családod fél és az oltàstòl biztonságban érzi magát akkor tegye. Ja, az oltott családtagjaim közül ketten nemrég elég csùnyán megfáztak, pedig ki se teszik a lábukat a hàzbòl, én esőben, fagyban sétàltatom a kutyát és semmi bajom. De érdekes. D-vitamint és K2-t mindenkinek! Ja, az influenzával sem találkoztam soha életemben és nem vagyok ellene oltva.
2022. jan. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/171 anonim ***** válasza:
82%

"Ha a párod eü-s, akkor ne haragudj, érdekes a felfogásotok."


Érdekes...annyira nem. Nála szétcseszte a hormonháztartását ez a lötyike. Örülünk, ha valahogy rendbejön huszonévesen neki. Úgyhogy hagyjuk a felesleges dumát, aki akar oltassa magát és viselje a következményeit, ahogyan aki nem, az is. Fura, akik nem oltatnak nem rinyálnak naponta, hogy ki és miért oltatta magát. Ellenben az oltásfanatikus táborral (amely halmaz nyilván nem az összes oltott ember), akik naponta bőgnek, hogy miért nincs még a szomszéd kutyájának a reggeli ürüléke is beoltva...


Az oltatlanok (és nem oltástagadók) pedig azért vannak JOGOSAN felháborodva, mert egyre jobban meg vannak különböztetve mindenben, mindenhol úgy, hogy egyáltalán nem jogos a diszkrimináció. Nézd meg, az oltottak nagy része is rinyál, hogy maszkot kell oltani meg nem elég 2-3-4 oltás sem. Értelmes ember nem örvend annak, hogy 3-4 havonta oltatnia kell magát és ugyanúgy "retteghet", hogy mi lesz, ha elkapja, mivel orosz rulett az egész ezekkel a vakcinákkal.

2022. jan. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/171 anonim ***** válasza:
45%

Imback


[link]


Az engem személy szerint nem érdekel, milyen laboreredményekkel és egészségi állapottal szenvednek emberek poszt-COVID-ban, mert teljesen egészséges ember nem létezik.



125


Bár mindenki oltatná magát influenza ellen és bár lenne hatékony oltás vagy gyógyszer a náthavírusok ellen is.

2022. jan. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/171 anonim ***** válasza:

* hogy maszkot kell oltani

maszkot kell hordani (sry, elírtam)

2022. jan. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/171 anonim ***** válasza:
20%

Mivel a tüskefehérjére adott immunválasz tett be a hormonrendszerének, betett volna ugyanúgy maga a fertőzés is.

Nekem semmi bajom a 4 havonta oltakozással. Mondjuk irigylem azokat, akik nem járnak havonta orvoshoz és nincs 1-2 havonta vérvételük. :D Ezek mellett nekem eltörpül az oltás. Ráadásul oltási reakciót se adok rá. Viszont egészségesebb emberek esetén se értem,mi a bajuk az oltással. Színvonalas bioszoktatás kellene és az "immunerősítő" reklámok betiltása, akkor nem tartanánk itt.

2022. jan. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!