Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi borderline-ok tényleg...

Mi borderline-ok tényleg szerethetetlenek vagyunk?

Figyelt kérdés

Annyi rosszat írnak rólunk.. :( Én is ebben a betegségben vagy állapotban szenvedek és mindig elfog a kétségbeesés, hogy ezt látják bennem az emberek, hogy egy szörny vagyok. Tudom, hogy részben nem én tehetek arról, hogy ilyen lettem, de az embereket ez nem érdekli és nem sokan vannak akik meg akarnak érteni, mert csak egy hisztérikát látnak bennem. Eléggé reménytelennek látom az életem így és nagyon sokat gondolok az öngyilkosságra, mert egyszerűen nem látom ebből a kiutat és meguntam, hogy nemtudok az az érett, boldog és normális lány lenni, aki szeretnék. Olyan mint egy elérhetetlen lány. Állandóan identitászavarom van, úgy érzem sosem tudok megallapodni, hogy ki vagyok én, szetszakad az elmém úgy érzem és ez megijeszt nagyon. Félek tényleg meg fogok bolondulni és nincs is jobb sors nekem.

Párkapcsolatba sem merek belekezdeni, mert csak tönkreteszek mindent és nem bírom elviselni azt az érzést és azt a pillanatot amikor a fiú szembesül azzal, hogy ki is vagyok igazából és, hogy cseppet sem keltem azt az erett no benyomást amit más lányok kelthetnek benne. Úgy érzem hülye az, aki inkább engem valasztana egy egészséges lány helyett, ha meg mégis, akkor nemtudom felfogni, mégis mi miatt szerethet. Nem volt még egyébként senkim soha és 24 éves vagyok.. Ezt csak onnan tudom, hogy így viselkednek egy kapcsolatban, hogy amikor alakult a dolog néhány fiúval, akkor ahogy közelebb kerültünk egymáshoz, jöttek az iszonyatos tünetek és kezdett lehullani a lepel, hogy ki is vagyok igazából és nagyon szégyelltem magam a fiú előtt és egy gyenge senkinek éreztem magam és rettegtem attól hogy nem akar többet beszélni velem és marcangoltam magam, hogy egyszerűen nemtudok más lenni.. Jobb.. Érettebb, egy igazi felnőtt nő, akire egy férfi vágyik.


Van itt olyan akinek volt párkapcsolata borderline lánnyal vagy fiúval? Lehet egyáltalán szerelmes lenni belénk? Ha igen, mit szerettetek a borderline parotokban?


Tényleg egy ócska senkinek érzem magam és bűntudatom van amiatt amiért egy ilyen elviselhetetlen lány vagyok.


Előre is köszönöm a válaszokat és bocsi a helyesírásért, telorol írtam.


24L



2020. márc. 24. 19:03
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul én még egy ilyesmi kapcsolatba belefutottam, ugyanilyen libikóka volt, csak azt a partneremet nem bordinak diagnosztizálták, hanem skizoidnak. De szerintem bordi volt, ugyanazokat csinálta, mint a másik... Annyi eltérés volt, hogy ő MÉG intelligensebb volt, és tisztességes, mert nem hazudott, és anyagi haszonra sem törekedett. Csak random szidott meg sértegetett, ha olyan hangulata volt...
2020. márc. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 A kérdező kommentje:

Hát igen.. Ezek a hangulatingadozasok nálunk. Nem gunyolodunk ilyenkor. Amikor nagyon rosszul érezzük magunkat, akkor azok annyira erős érzések és hevesek, hogy annyira elmelyulunk benne, mint akik szemellenzovel látják a világot és észre sem vesszük mit csinálunk magunk körül. Ahhoz tudom ezt hasonlítani, mint amikor az embernek nagyon elborul az agya és olyankor nem tud reálisan gondolkodni. Gondolom ilyet mindenki érzett már. A baj csak az, hogy ez nálunk percenként elojohet.. Iszonyú kimerito, uralkodni rajta meg még nehezebb.

Aztán amikor lenyugszunk, akkor azzal vagyunk elfoglalva, hogy végre elmúlt és megszabadultunk ettől a borzalmas szorongastol. És akkor örömmel térünk vissza a való világba és elvarjuk a másiktól, hogy legyen vevő arra, hogy megint jól vagyunk. Örüljön velünk együtt. Aztán ilyenkor koppanunk, hogy basszus, miért nem kér belőlünk már..

Nem is értjük.. Mindig kérünk egy újabb esélyt, de kétségbeejtő, hogy nem tudjuk tartani magunkat ehhez és újra csalódást okozunk másoknak és magunknak is. Nem akarjuk atverni a másikat, sem gunyolodni, sem szórakozni.. Egyszerűen nem vagyunk olyan erősek és stabilak, hogy megtartsuk magunkat és a jó periodusokat.


Buntudatom is van amiatt, hogy ilyen vagyok és ennyire onrombolo életem van. Úgy érzem csapdába vagyok..


Én is hallottam erről a terapiarol ami az onuralmat segíti.. Ezzel csak annyi fentartasom van, hogy egy borderline lehet az onuralommal kivedi, hogy nem romboljon a környezetében, viszont ez kicsit olyan, mintha csak megtanulna kezelni a heves érzéseit.. De attól mi még ugyanúgy érezzük belül ugyanúgy. És ugyanolyan megviselo.. Szomorú, hogy azt érzem, ez a belső szenvedés sosem múlik el.. Csak a környezetünk életét nem tesszük tönkre, de mi ugyanúgy szenvedünk belül.


Remenykedem azért benne, hogyha egyszer sikerül jobban megtartanom magam, akkor még esélyem legyen arra, hogy valaki nagyon szeressen. Bár néha elgondolkodom azon, hogy mit is lehet szeretni rajtunk. :/

2020. márc. 29. 18:12
 23/69 anonim ***** válasza:

+ szerencsére szülei által és karrierje miatt nem szolgált az anyagi javaimra... elég volt a lelki terror.


Viszont szegény kérdezőnek ezzel nem igazán segítünk😃 Lehet lesz majd gyógymód egyszer rá. Addig se okold magadat és ne tekints szörnyként magadra. Amég nem vagy gonosz ember mások lelkén tiporva, addig no para.

2020. márc. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/69 anonim ***** válasza:
Az érdekességeteket meg az okosságotokat lehet szeretni. De a gorombaság öl. Már rengeteget olvastam erről a hullámzásról, mert a két bordim volt életem két legnagyobb szerelme, szóval nagyon is szerethetők vagytok, a durvaság nélkül. Ha nem nekem irányozta volna, csak úgy semlegesen dühöng, még el is viselem...
2020. márc. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 A kérdező kommentje:

Amúgy igen, szép kis párbeszédet indítottam el. 😅 A végén terápiás csoportot indítok azoknak a gyakorin, akiknek fel kell dolgozniuk egy borderline ex barátnőt.. 🙄😅


Nekem a legnagyobb kihívás az identitászavar és a kontroll a duhomon..


Foggalmam sincs, hogy az identitasom hogyan fog végre EGY személy lenni. Úgy értem, egy kiegyensúlyozott stabil ember, aki tudja kicsoda, milyen a stílusa, nem váltogatja állandóan a szerepeit, hogy melyik áll a legjobban neki, nem rocker az egyik nap, a következőn pedig hippi.. Nagyon fárasztó ez. Néha még a hangom is idegen és képes vagyok különféle hangsávokon beszélni.. Elég idegesítő és ijesztő. Úgy érzem sokszor, mintha már skizofrén lennék, pedig mégsem. Mintha egyszerre lennék őrült és normális. Néha azt kívánom, inkább lennék őrült, csak ne lenne ez az ugrálás a kettő között. Úgy érzem szetszakad az elmém.

2020. márc. 29. 18:22
 26/69 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy kőszikla ember ideig óráig elviseli.


Egyetemen nekem volt egy bordi pár ismerősöm.


A lány 100% hogy borderes volt. A barátja egy nagyon aranyos hatalmas szívű vidékről feljött mérnök srác. A csaj meg egy hiperagresszív pesti nagypolgári család fattya.


...

Hangulatingadozás alap, és sokszor a barátai előtt kezelte kutyaként és alázta a srácot.


De! Érdekes módon volt egy nagyon jóképű karakteres srác a csoportban. Kb Ryan Gosling és Al Pacino keveréke.


Na ő valahogy tudta kezelni. Rá hallgatott, ő mindig keményen kiosztotta és helyretette az ingadozásait.


Szóval tudta "handlingelni".


Egyszerűen a srác az megnyerő és határozott személyiségével kordában tudta tartani a borderes lányt. Vele nem mert b...szakodni sohasem. Egyszer sem.


Tehát kordában tudta tartani az ingadozásait, akkor és csak akkor ha egy ilyen pasi kezelte őt. Avagy megzabolázta.


Mindenki mást az utolsó romhalmaz állapotra kihasznált és megalázott a végletekig. Aztán visszaédesgette.

2020. márc. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 anonim ***** válasza:
100%
Viszont egyvalamit máig nem értek. Ha nem tudtok uralkodni a kitöréseken, az akkor hogyan lehet, hogy a két rokon meg a két partner bordi közös tulajdonsága volt, hogy munkahelyen, főnökkel vagy kollégákkal nem voltak kitöréseik, de a családjukban elengedték magukat, és ment a kínzás? Ezt sehogyan sem értem. Mert ennek tükrében a dolog bizony szabályozhatónak látszik. Ő dönti el, kire engedi rá, és kire nem...
2020. márc. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 anonim ***** válasza:

Szóval kérdező, tessék ráhajtani az ilyen elsöprő egyéniségű srácokra.


Az igazi macsó alfahímekre. 😃

2020. márc. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 A kérdező kommentje:
Az egyetlen vigaszom mostanaban az, hogy Angelina Jolie is borderline és milyen sokan oda vannak érte.😅
2020. márc. 29. 18:25
 30/69 anonim ***** válasza:
Majdnem ugyanazt kérdeztük...
2020. márc. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!