Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi borderline-ok tényleg...

Mi borderline-ok tényleg szerethetetlenek vagyunk?

Figyelt kérdés

Annyi rosszat írnak rólunk.. :( Én is ebben a betegségben vagy állapotban szenvedek és mindig elfog a kétségbeesés, hogy ezt látják bennem az emberek, hogy egy szörny vagyok. Tudom, hogy részben nem én tehetek arról, hogy ilyen lettem, de az embereket ez nem érdekli és nem sokan vannak akik meg akarnak érteni, mert csak egy hisztérikát látnak bennem. Eléggé reménytelennek látom az életem így és nagyon sokat gondolok az öngyilkosságra, mert egyszerűen nem látom ebből a kiutat és meguntam, hogy nemtudok az az érett, boldog és normális lány lenni, aki szeretnék. Olyan mint egy elérhetetlen lány. Állandóan identitászavarom van, úgy érzem sosem tudok megallapodni, hogy ki vagyok én, szetszakad az elmém úgy érzem és ez megijeszt nagyon. Félek tényleg meg fogok bolondulni és nincs is jobb sors nekem.

Párkapcsolatba sem merek belekezdeni, mert csak tönkreteszek mindent és nem bírom elviselni azt az érzést és azt a pillanatot amikor a fiú szembesül azzal, hogy ki is vagyok igazából és, hogy cseppet sem keltem azt az erett no benyomást amit más lányok kelthetnek benne. Úgy érzem hülye az, aki inkább engem valasztana egy egészséges lány helyett, ha meg mégis, akkor nemtudom felfogni, mégis mi miatt szerethet. Nem volt még egyébként senkim soha és 24 éves vagyok.. Ezt csak onnan tudom, hogy így viselkednek egy kapcsolatban, hogy amikor alakult a dolog néhány fiúval, akkor ahogy közelebb kerültünk egymáshoz, jöttek az iszonyatos tünetek és kezdett lehullani a lepel, hogy ki is vagyok igazából és nagyon szégyelltem magam a fiú előtt és egy gyenge senkinek éreztem magam és rettegtem attól hogy nem akar többet beszélni velem és marcangoltam magam, hogy egyszerűen nemtudok más lenni.. Jobb.. Érettebb, egy igazi felnőtt nő, akire egy férfi vágyik.


Van itt olyan akinek volt párkapcsolata borderline lánnyal vagy fiúval? Lehet egyáltalán szerelmes lenni belénk? Ha igen, mit szerettetek a borderline parotokban?


Tényleg egy ócska senkinek érzem magam és bűntudatom van amiatt amiért egy ilyen elviselhetetlen lány vagyok.


Előre is köszönöm a válaszokat és bocsi a helyesírásért, telorol írtam.


24L



2020. márc. 24. 19:03
1 2 3 4 5 6 7
 61/69 A kérdező kommentje:
Hát mert akarom nagyon reálisan látni magamat.. A pszichológusok azt mondták nárcisztikus vagyok. Gondolom annak is vannak fokozatai és lehet bennem inkább a borderline dominál.
2020. márc. 30. 15:37
 62/69 anonim ***** válasza:
90%

Igen. Ezt én is alá tudom támasztani.


A nárcisztikus kvázi tökéletesnek tartja magát és nem is akar megváltozni.


Még ha azt is mondja, vagy néha megbánást tanusít, valójában hazudik és manipulálni próbál.


Persze pontosan tisztában van a hibáival, csak nem akarja felfogni.

2020. márc. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/69 anonim ***** válasza:
37%

Ezek amúgy összefüggenek.


A bordi, nárcisztikus, depresszió, szorongás, pszichopátia kb egy tőről fakad.


Egyben a skizofrénia is. Az is inkább egy teljesen általános negatív és pozitív tünetcsoport. Nagyon sok embernél jelentkezik, csak nem hívják annak.

2020. márc. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/69 anonim ***** válasza:
100%

... azt amúgy hogy a pszichológusok és pszichiáterek össze vissza diagnosztizálják empirikus alapon, vagy tünetlisták alapján... kb az áltudomány határán billeg.


Az agy egy nagyon komplex szerkezet.

2020. márc. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/69 anonim ***** válasza:
100%
Volt közöm borderline-hoz, skizofrénhez, nem egyhez, családban, partnerként is, és semmi közük egymáshoz, egészen más kategória.
2020. márc. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/69 anonim ***** válasza:

Tünetileg lehet, de mint betegségcsoport egy tőről fakadhat pl a skizofrénia. Neurobiológiailag is...


[link]


Ezek hasonló rendszereket érintenek.

2020. márc. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/69 A kérdező kommentje:

Egyszer azt olvastam, hogy nárcisztikus ember borderline gyereket nevel ki..


Nem tudom, hogy ez mennyire igaz. Sokáig csak azt éreztem, hogy nem bírom elviselni az anyámat. Sokszor fenyegetőzött, sarokba szorított, zsarolt, megfélemlített csak hogy az legyen amit ő akart. Apámat is rendszeresen sakkban tartja és irányítja, csak hogy apámnak pont erre van szüksége, hogy irányítsák. Sosem mond nemet anyának, sosem. Azt mondja, hogy ő lojális, azaz hűséges anyahoz. Kiskoromban és tini koromban is mindig azt éreztem, hogy anya fontosabb neki mint én. Anya jól tudta ellenem hangolni is. És mindig ott állt a háttérben és hallgatozott, hogy apa eleget tesz e a "feladatának", azaz, hogy leszid e stb.. De közben úgy adja elő magát, mint aki a hetterben meghuzza magát mint egy ártatlan szent és ő nem avatkozik bele. Dehogyis nem, hátulról mozgatja a szálakat.

Az egész családot ellenem hangolta. Ha nem is direktbe (mert ugye azzal lebuktatna magát), hanem passzívan, azaz a hozzám való elutasito magatartása érződik és ezzel eleri, hogy ez a hangulat atragadjon az apámra, ocséimre. És valahogy van valami alattomos is az egészben.. Nem mindig mondja ki szavakkal, de ha a másik mondjuk próbál is jóba lenni velem, mondjuk apa, akkor anya elégedetlen lesz, tavolsagtarto és ezzel bűntudatot kelt a másikban.. Talán ezt hívjuk manipulacionak? Ezzel úgymond kivivja magának, hogy mindenki meg akarjon felelni neki. Bennem is mindig bűntudatot okozott és mindig meg akartam felelni neki, de úgy éreztem, sosem vagyok elég. Nem mertem önálló döntéseket hozni, mert ha más utat akartam járni, akkor érződött az, hogy így már nem vagyok annyira elfogadott,még ha nem is mondta ki. Úgy éreztem egy nagy csalódás vagyok és rossz. És kétségbeesetten küzdöttem az áhított feltétel nélküli elfogadásért.

Valahol mindig éreztem belül, hogy mintha lehetetlenség lenne, hogy ne romoljon meg a kapcsolatunk..


Mikor elolvastam a cikket, hogy a nárcisztikus anya borderline gyereket nevel ki, akkor elgondolkodtam, hogy vajon anyum nárcisztikus lenne?

De még mindig nem tisztázódott bennem, hogy tényleg az e. Hajlamos vagyok felmenteni öt és inkább magamat hibáztatni és magamat rossznak gondolni.


Ami viszont biztos, hogy anya SOSEM képes bocsánatot kérni, sosem. Volt, hogy már kényszeríteni akartam rá és kipreselni belőle, hogy igenis ismerje el amivel nekem okozott fájdalmat. De képtelen rá. A másik, hogy sosem hallgatja végig amit mondassz, mindig kozbevag, mindenre van egy magyarázat, megalazoan beszél veled, mintha nem is lenne köztetek anya - lánya kapcsolat. Sokszor letagad dolgokat és ervenyteleniti az érzéseid, mintha nem is akarná belekepzelni magát a helyedbe. És az a durva, hogy egyáltalán nem látja magát és ha megmondod neki, hogy nem csinál jól valamit, akkor kimenekul a helyzetből és ott hagy, nem fojtatja a beszélgetést. Meg van győződve a saját igazárol. Talán egyszer kétszer nagy küzdelmek árán kipreselt magából egy bocsánatot, de nem hangzott hitelesnek. Valami ilyesmi volt, hogy "JOLVAN, BOCSÁNAT!". De ez kicsit olyan, hogy jolvan csak hagyjál már békén. De semmi elismerés, hogy hibáztam, vagy semmi hitelesség nincs benne.


Még annyit, hogy anya miattam pszichológushoz jár, mert hogy én tönkretettem öt, ebben van is igazság. De akihez jár pszichológushoz, az teljesen anyát védi, és elmagyarazta neki, hogy én veszelyforras vagyok rá nézve. Ezzel viszont csak azt melyiti el anyaban, hogy én vagyok a hibás és a rossz fiú.

Már csak azt nem értem, hogy egy pszichológus pontosan tudja, hogy mitől alakul ki a borderline személyiségzavar. Akkor igazán elmondhatna anyámnak, hogy "kedves anyuka, magának is van bőven sara" - de anyámat elkepzelve erre azonnal távozna.

Plusz egy pszichologusnak tudnia kell felismerni egy nárcisztikus embert és akkor igazan osszeallhatna neki a kép a tortenetunkrol.

De nem, a lényeg az az, hogy én vagyok a veszelyforras

2020. márc. 30. 17:02
 68/69 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond a pszichológusokkal, hogy csak a lelket kezelik. Nem az agyat. Vagyis érthetően, nem együtt a kettőt.


Elkéoesztő dolgokat mesélt egy pszichológus ismerősöm. Őbérdeklődik a neurobio iránt és mivel én neurbio kutató vagyok, ezért mindig jókat beszélgettünk.


Viszont elmesélte, hogy még a klinikai esetmegbeszélőn is lehurrogták és lenézték, megalázták, mert neurobiológiai megközelítést javasolt.


Másfelől szinte semmi anatómiát és funkcionál neurobiológiát, vagy főleg neuroendokrinológiát nem tanulnak az egyetemen. Mert hát ők a lelket és a személyt kezelik, nem a fejben lévő ketyerét.


Emiatt egy baromira nem egzakt, empirikus valami alakult ki, "tudományként". Zéró bizonyítékelvűség, csak ahány pszichológushoz elmész, annyi féle diagnózist fogsz kapni. Mert könnyen belátható, hogy egy ilyen összetett szervnél, mint az agy, elképesztő változatos és összefonódó tünetek jelentkezhetnek... aminek 1%-át ha értjük.


Így egy pszichológus lényegében bármit diagnosztizálhat a megérzései alapján.


A pszichiátria azért más kicsivel, ott már orvosibb megközelítés van. Cserébe ajtóstól rúgják be a házat, a legkeményebb antipszichotikumoktól kezdve a szedatív szerekig bármivel megsoroznak. Sokszor egyébként mai napig csak tippelgetnek a neuroscience tanulmányok, hogy hogy hatnak ezek a gyógyszerek.


Szóval nehés kérdés az fix.

2020. márc. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/69 A kérdező kommentje:
Én úgy érzem hogy egyáltalán nem hatnak rám a gyógyszerek. Mintha immunis lennék rájuk. És imádom amikor ilyenkor jön a doki, hogy hát van akire nem hatnak... Vicces. Ha egyszer gyógyszernek hívunk valamit, akkor hatnia kellene.
2020. márc. 30. 17:58
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!