Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi borderline-ok tényleg...

Mi borderline-ok tényleg szerethetetlenek vagyunk?

Figyelt kérdés

Annyi rosszat írnak rólunk.. :( Én is ebben a betegségben vagy állapotban szenvedek és mindig elfog a kétségbeesés, hogy ezt látják bennem az emberek, hogy egy szörny vagyok. Tudom, hogy részben nem én tehetek arról, hogy ilyen lettem, de az embereket ez nem érdekli és nem sokan vannak akik meg akarnak érteni, mert csak egy hisztérikát látnak bennem. Eléggé reménytelennek látom az életem így és nagyon sokat gondolok az öngyilkosságra, mert egyszerűen nem látom ebből a kiutat és meguntam, hogy nemtudok az az érett, boldog és normális lány lenni, aki szeretnék. Olyan mint egy elérhetetlen lány. Állandóan identitászavarom van, úgy érzem sosem tudok megallapodni, hogy ki vagyok én, szetszakad az elmém úgy érzem és ez megijeszt nagyon. Félek tényleg meg fogok bolondulni és nincs is jobb sors nekem.

Párkapcsolatba sem merek belekezdeni, mert csak tönkreteszek mindent és nem bírom elviselni azt az érzést és azt a pillanatot amikor a fiú szembesül azzal, hogy ki is vagyok igazából és, hogy cseppet sem keltem azt az erett no benyomást amit más lányok kelthetnek benne. Úgy érzem hülye az, aki inkább engem valasztana egy egészséges lány helyett, ha meg mégis, akkor nemtudom felfogni, mégis mi miatt szerethet. Nem volt még egyébként senkim soha és 24 éves vagyok.. Ezt csak onnan tudom, hogy így viselkednek egy kapcsolatban, hogy amikor alakult a dolog néhány fiúval, akkor ahogy közelebb kerültünk egymáshoz, jöttek az iszonyatos tünetek és kezdett lehullani a lepel, hogy ki is vagyok igazából és nagyon szégyelltem magam a fiú előtt és egy gyenge senkinek éreztem magam és rettegtem attól hogy nem akar többet beszélni velem és marcangoltam magam, hogy egyszerűen nemtudok más lenni.. Jobb.. Érettebb, egy igazi felnőtt nő, akire egy férfi vágyik.


Van itt olyan akinek volt párkapcsolata borderline lánnyal vagy fiúval? Lehet egyáltalán szerelmes lenni belénk? Ha igen, mit szerettetek a borderline parotokban?


Tényleg egy ócska senkinek érzem magam és bűntudatom van amiatt amiért egy ilyen elviselhetetlen lány vagyok.


Előre is köszönöm a válaszokat és bocsi a helyesírásért, telorol írtam.


24L



2020. márc. 24. 19:03
1 2 3 4 5 6 7
 41/69 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem úgy érti, hogy a dühroham okoz az előbbiekhez hasonlíthatóan egyfajta kielégülést.
2020. márc. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/69 anonim ***** válasza:

Igen... de nem is a dühroham hanem mások lelki, szóbeli és fizikai bántalmazása egyeseknél dopamin felszabadulást vált ki. Azaz aktiválja a jutalomrendszert. Mint egy evés, szex vagy drogok.


Ez is hozzájárul pl a bullying jelenséghez. Szégyenletesen bevallom de általánosban sokat bántottak a társaim egy szerencsétlent. Néha én is beszálltam mert "jó érzés" volt a dominancia.


Ez egy evolúciós dolog lehet, valamiért előnybe került az aki erőszakosabb volt a többiekkel szemben... sajnos ez nem kopott ki.

2020. márc. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/69 anonim ***** válasza:
Ez lehetséges, ilyesmit láttam az általam ismert borderline-okon. És csak egyiküknek okozott lelki problémát az, hogy másokat bánt a dührohama alatt. A többiek szerint ez teljesen rendben volt, mert őket "feldühítették".
2020. márc. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/69 anonim ***** válasza:
A legintelligensebbnek fájt. Sajnos éppen mivel ő volt a legintelligensebb, olyan borzalmas módon tudott bántani, a jó emberismerő képessége miatt, hogy a kegyetlensége egy hóhéréhoz volt mérhető olyankor. Ördögi, sátáni emberként viselkedett. Szerintem a régi ún. ördögi megszállottak valójában dührohamos bordik lehettek...
2020. márc. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/69 A kérdező kommentje:

Én is szoktam olyat érezni, hogy mennyire kielégítő lenne kegyetlenül elbanni a másikkal.. Sokszor ez a semmiből jövő érzés, mondjuk szeretek valakit és egy negatív érzelem hatására, mondjuk féltékenység hatására fel tudnám darabolni. Sokszor igyekszem fantázia szintjén teljesen kielni ezt, hogy megnyugodjak. Nagyon megviselo érzés ez, mert nem akarom ezt érezni és megijedek magamtól.


Legutóbb akkor csináltam ilyet, amikor nyáron nagyon tetszett egy fiú és aradoztam róla egy barátnőmnek, majd a srác engem észre sem vett és ranyomult a baratnomre, aki tudta, hogy mennyire tetszik nekem. Végül azt mondta a barátnőm, hogy neki nem tetszik a srác és hogy annyira örülne neki, ha inkább én tetszenek a fiúnak és nem ő. És mindeközben, hogy ezeket mondta nekem, esténként elmentek közösen sétálni, táncoltak a tengerparton a holdfenybe, radolt a fiú vállára, simogatta a fiú a combját én meg csak így néztem, hogy neked ez jelenti azt, hogy nem tetszik neked?


Nah amúgy ilyenkor pusztító dühöt érzek és gyűlöletet. Olyan szinten, hogyha nem uralkodom magamon, akkor képes lennék megolni valakit és a börtönbe kitisztult fejjel rajonni, hogy mit tettem.


Kezdem kapizsgalni amúgy, hogy ezt az iszonyatosan heves gyűlöletet hagynom kell, hogy csak atmenjen rajtam, mert pár órával később már könnyebb józanul gondolkodni. De ha akkor cselekednek tényleg szörny vallna belőlem. Félek magamtól, az erzeseimtol, mert azok olyan durvák és gonoszak, hogy nemtudom jó embernek érezni magam miattuk. Nehéz elhinnem, hogy ilyen érzésekkel én jó ember lennék..

2020. márc. 29. 21:22
 46/69 anonim ***** válasza:
Nem az számít, amit érez az ember, hanem csakis, amit csinál. Nincs ember, akinek ne lennének borzalmas érzései. Fontos, hogy a másik bántása ne valósuljon meg. Én nem vagyok bordi, összeveszéskor mégis úgy érzem, a szerettemmel, minden érzésnek vége, és fel kéne ülnöm egy vonatra és végleg elutazni tőle. Emiatt nem is merek veszekedni, konfliktuskerülő vagyok.
2020. márc. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/69 A kérdező kommentje:

Hát igen.. A oszichologusok azt mondják, hogy a borderline ember ugyanazokat az emberi érzéseket érzi, mint mindenki más, csak felfokozottan.


Számomra az az egyetlen megoldás, hogyha érzem, hogy már nagyon nagy baj van és sehogy nem bírom kezelni az aktuális érzésem, akkor inkább nem csinálok semmit. Eddig kiadtam magamból ahogy jött és pusztítottam. Szoba szetveres, ütni a falat, a fejem, megharapni magam, (ez mind az onutalat miatt és az elviselhetetlen érzések miatt), tárgyakat dobáltam, nekimentem a csaladtagjaimnak, megutottem őket, teljesen kivetkoztem magamból és agresszív lettem. Utána mindig erős bűntudatom volt.


Most kezdek eljutni arra a szintre, hogy megvarom amíg atmegy rajtam az érzés, mert amikor benne vagyok teljesen, nem tudok józanul gondolkodni.

2020. márc. 29. 21:40
 48/69 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egy tök jó technika!
2020. márc. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/69 anonim ***** válasza:
79%

A helyedben elmennék amúgy küzdősportolni.


Karate, aikido, kungfu, kick box, ketrecharc. Jól odaképzelni az ellenség fejét a másikra és szétrúgni dühből. Felidézni a szorongáskeltő szitukat és szétütni a boxzsákot :D


Néha eljárhatnál a lőtérre egy gépkarabéllyal lőni pár sorozatot. Érezni milyen ereje van egy kalasnyikovnak, és milyen amikor átvisz egy téglát.


Vagy esetleg otthonra beszerezhetsz Keserű gumilövedékes pisztolyt, vagy puskát (bár most a COVID miatt felvásárolták). Azzal is kiélheted milyen szétlőni egy felcombot mondjuk.


Esetleg elmehetnél Pesten a rombolószobába, ahol bontókalapáccsal szétverhetsz TVket, meg szétvághatsz láncfűrésszel próbabábukat. A nagyi porcelánkészletét is szétütheted :)


Hátha segít levezetni a feszkót.


Nyugi mindenkinek vannak ilyen gondolatai, amikor fejben lerúgja a mozgólépcsőn a pampogó öregasszonyt, vagy a kopaszállatot lefejezi egy baltával mert beszólt. Esetleg a főnökét feldarabolja ha terrorizálja folyton.


Ezek teljesen normális gondolatok, amég bentmaradnak. (Legalábbis remélem 😃)

2020. márc. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/69 anonim ***** válasza:

...nemrég hevertem ki a bordi barátnőmet... úgyhogy gondolod elviszlek egy rombolószoba randira, szétkapjuk a nagyi porcelánmacska gyűjteményét 😃


(Csakviccelek)

2020. márc. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!