Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Relatív fiatal korom ellenére...

Relatív fiatal korom ellenére több krónikus betegségem is van. Miért neveznek sokan hipochondernek?

Figyelt kérdés
Reflux, talán krónikus orrmelléküreg-gyulladás, magas koleszterinszint, enyhe fülzúgás, olykor mélyről jövő köhögés, autoimmun gyanús bőrtünet. Havonta-kéthavonta felsőlégúti fertőzés, ezek évente-kétévente szövődményesek.
2021. júl. 11. 00:18
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 A kérdező kommentje:
Közben olyanok miatt is vizsgálnak, amikre nem is gondoltam.
2021. aug. 8. 12:11
 22/63 anonim ***** válasza:
91%
Lefekvés előtt 4 órával nem kéne enni már nemhogy szénsavas sört inni esténként. A sok cukor meg simán megbetegít. Amúgy ezek nem súlyos betegségek, kivéve az asztma, amit meg se erősítettek rendesen. Ennyi betegsége 35-40 év fölött szinte mindenkinek van.
2021. szept. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 A kérdező kommentje:

Nekem 30 alatt vannak ezek a betegségek.

A reflux is, koleszterin is, szívbillentyű gond is, seborrhea is, váladékosság is, kalciumanyagcsere-zavar is.

Ezek közül sok gyerekkorom óta.


Az orvos és a dietetikus is lefekvés előtt 1 (!) órát írt elő.

4 óra brutális, megkockáztatom, még az is éhes ennyi idő alatt, aki kevésszer sokat eszik, de aki eleve sokszor keveset, mint én, plusz elő is van írva ez, az a falat kaparná.


Azért 'esténként' még fénykoromban sem söröztem. Rendszeresen, de nem esténként.


Amúgy az átlaghoz képest tényleg egészségesebbnek tartom az életmódomat.


Refluxos munkatársam pl dönti magába a kólát és a kávét hektószámra.

Rengeteg embert nem látni zöldséget, gyümölcsöt enni, rengeteg szénhidrátot fogyasztanak, mindennapos húsevés, olajban sült ételek tömege, nem változatos étkezés. Sokan nem sportolnak.



Eléggé hervasztó, amikor az ember rengeteg lemondás, tudatosság árán igyekszik minél egészségesebben élni, de bármit tesz, az emberek csak az életmódja hibáira tudnak rámutatni...


Ha úgy élnék, hogy azt csinálnám, ami jól esik, amit kívánok, akkor nem sportolnék egyáltalán és nem ennék zöldséget, gyümölcsöt, csirkemell, rizs, tejcsoki kombón élnék.

Megerőltető eleget sportolni és naponta többször enni zöldségeket, kiváltani pár napon a húst, odafigyelni a folyadékbevitelre.



Eközben meg igenis genetika az egész.

A szívbillentyű betegségem mindenképp.


Ezen kívül.. Miért van az, hogy egyesek zsíros húsokat zabálnak, 28-30 a BMI-jük és 5-5,2 a koleszterinjük, nekem 23-as BMI-vel is 7-es úgy, hogy évek óta csak sovány húst eszem?

Miért van az, hogy sokan egész nap szénsavasat isznak, 3 kávét ledöntenek és mégse ég a gyomruk, nekem meg olykor a legnagyobb odafigyeléssel is ég?


Mi ez, ha nem genetika?

2021. szept. 23. 08:20
 24/63 anonim ***** válasza:
91%

A negatív hozáállas, pesszimizmus önsajnalat egy stresszfaktor, ami megterheli a szervezetet.

Nem a vilagvége egyik betegség sem, amit felsoroltál.

2021. szept. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 A kérdező kommentje:
Már miért nem?
2021. szept. 23. 10:12
 26/63 A kérdező kommentje:
A reflux által felmart dolgok rákrizikó, a koleszterin stroke és szívinfarktus rizikó, a szívbillentyűim romlottak 3 év alatt, lelkileg már felkészültem a műtétre.
2021. szept. 23. 10:24
 27/63 anonim ***** válasza:
94%

igen ezért hívnak hipochondernek mert a rizikót már úgy kezeled, mintha meglenne az a betegséged. Ez semmi, ennyi betegsége tényleg szinte mindenkinek van, csak max nincsenek diagnosztizálva.

Próbáld meg értelmes dolgokkal tölteni az életedet, ne csak a negatívumokat keresd, hogy hol lehet majd baj. Fordulj pszichológushoz, ha egyedül nem találsz ebből kiutat.

Mindennapos csokizásról meg állj le szerintem, mert ha valamiből baj lehet, az az. A cukorbetegség meg nem valami kellemes, se a rohadó fogak amiket milliókba kerül pótolni.

2021. szept. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 A kérdező kommentje:

Már lassan nincs igazi fogam, de erről anyám is tehet... Foghiányom (pont elől) volt, zománchibák, híd már 16 éves korom óta és erre jöttek a romló fogak.



Fenti betegségek mind diagnosztizáltak

2021. szept. 23. 10:33
 29/63 A kérdező kommentje:
A szívem tényleg romlik
2021. szept. 23. 10:33
 30/63 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem klinikai pszichológushoz fordulj mert erősen szorongsz. (Ne pszichiáter mert az csak gyógyszerekkel tömne)ez az első és ha lelkileg rendben vagy, a gyógyulás is esélyesebb.

Látszik anyukáddal voltak bajok, talan még vele is élsz, először a mérgező családi környezetet kéne hatrahagyni, ez nagyon fontos.

Csokizabálás amúgy magnéziumhiányra utal, magnézium citrátot szedj, az idegeidnek is jót fog tenni és a csokit is kevésbé fogod kívánni.

2021. szept. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!