Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Relatív fiatal korom ellenére...

Relatív fiatal korom ellenére több krónikus betegségem is van. Miért neveznek sokan hipochondernek?

Figyelt kérdés
Reflux, talán krónikus orrmelléküreg-gyulladás, magas koleszterinszint, enyhe fülzúgás, olykor mélyről jövő köhögés, autoimmun gyanús bőrtünet. Havonta-kéthavonta felsőlégúti fertőzés, ezek évente-kétévente szövődményesek.
2021. júl. 11. 00:18
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 A kérdező kommentje:

Már miért szoronganék emiatt?


Magnéziumot folyamatosan szedek.


Amúgy a csokinak az ízét szeretem. Ehhez képest most pont nem ehetem.

2021. szept. 23. 11:14
 32/63 A kérdező kommentje:

Egyébként tényleg nem értem, miért hipochondria meg miért kell lekicsinyleni a betegségeket.



Ha valakinek 3 év alatt romlik a szíve, akkor előbb-utóbb esélyes a billentyűműtét.

A betegségeim egy része folyamatosan tüneteket produkál.


Gyógyszereket is kell majd szednem fiatalon, majd ha vége a kivizsgálásoknak.


A koleszterin tény, hogy veszélyes, a sztatinokat se mindenki bírja.



Tehát ezek mind tények.



Realista vagyok és szeretem a tényeket önmagukban észrevenni, úgy, ahogy vannak.

2021. szept. 23. 14:28
 33/63 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva kiírtam még kérdést, mert a legfontosabb problémám inkább a kezelésektől való félelem (őszintén nem mindig érzem alaptalannak) és az, hogy nem tudom feldolgozni, hogy 28 évesen többszörösen krónikus beteg vagyok.


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..



Kérlek, ne nevezzetek hipochondernek, nincs igazatok sajnos és ezzel hátráltatjátok, hogy rendbehozassam magam.

2021. szept. 26. 20:54
 34/63 anonim ***** válasza:
91%
Pedig az is a hipochondriát bizonyítja hogy folyamatosan kérdéseket írogatsz ki, és akkor is válaszolgatsz a saját kérdéseidre amikor a kutya nem ír rá semmit. Újra és újra előszeded az adott kérdést, és mindig hozzáírsz még dolgokat.
2021. szept. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 A kérdező kommentje:

Ez egyfajta magányt és közléskényszert bizonyít, ilyen vagyok amúgy más témakörökben is.


Viszont nem vagy orvos valószínűleg, sem ápoló, sem egészségügyis bármilyen hallgató...

2021. szept. 26. 21:05
 36/63 A kérdező kommentje:
Amúgy nálam mit értesz hipochondria alatt? Hogy szerinted NINCSENEK IS betegségeim vagy nem kellene őket kivizsgáltatni vagy nem kellene rájuk gyógyszer vagy mit?
2021. szept. 26. 21:21
 37/63 anonim ***** válasza:
94%

Figyelj kérdező, igazán leállhatnál már. Nyilván azért nem válaszolok a sorozatos privátjaidra mert nem vagyok rájuk kíváncsi. Ne zaklass.

Mániákus vagy, kezeltesd ki magad mentálisan.

2021. szept. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 A kérdező kommentje:

Az ilyeneknek szívből kívánom az én betegségeimet, kezeletlenül.


Esetleg az orvos se vegyen komolyan.


Á magának nem is hurutos a torka és nem is rekedt emiatt, csak beképzeli. Magának csak azért magas a koleszterinje, mert hamisította a laboreredményt. Magának nem is ég a gyomra minden nap.



(Engem amúgy komolyan vesznek az orvosok, csak legyen erőm elmenni hozzájuk, bevenni a gyógyszereket és feldolgozni a helyzetet.)

2021. szept. 28. 12:39
 39/63 anonim ***** válasza:
91%

Akkor most gondolkodj el, miért van ennyi bajod.

Végtelenül primitív dolog másoknak rosszakat kívánni.

Gusztustalan, unintelligens, nárcisztikus, gonosz ember vagy. Nem akarok veled privátban a hipochondriádról beszélni (meg igazából semmiről) ezért kívánod hogy legyen ilyen-olyan betegségem...

Tudod mit? Megérdemled a sorsod. A világ egy tükör, az emberre visszaszáll amit másoknak kíván. Talán egyszer eljutsz egy megfelelő mentálhigiénés szakemberhez és rájössz.

2021. szept. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 A kérdező kommentje:

Nem igazán tűröm, hogy látatlanban mindenféle mentális dolgokkal diagnosztizáljanak, mindenféle szorongást süssenek rám, a családommal kapcsolatban tegyenek megállapításokat - lásd előző oldal.

Nem igazán tűröm azt, amikor nem hisznek nekem.

Nem tűröm, hogy amikor lényegében napi szinten fájdalmaim vannak betegségek miatt; orvos is komolyan veszi, ide-oda küldözget, majd látatlanban beközlik, hogy hipochonder vagyok, kvázi nem is vagyok beteg.

Majd miután ezt tisztáznám, az illető eltűnik.


Kisfiam/kislányom, kicsit nézz magadba és gondolkozz el, hogy vajon mi volt olyan bántó, ami miatt azt kívánom neked, amit. Majd talán akkor elhiszed.


Igazából annyira undorító ezen az oldalon, hogy ha az emberek igazán segítséget kérnek, akkor csak belerúgnak a válaszolók, mert igazából nem is fogják fel, amit amaz ír, hanem rögtön általánosítanak, eddigi (vélt(?)) tapasztalataikból indulnak ki.

2021. szept. 28. 18:56
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!