Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Relatív fiatal korom ellenére...

Relatív fiatal korom ellenére több krónikus betegségem is van. Miért neveznek sokan hipochondernek?

Figyelt kérdés
Reflux, talán krónikus orrmelléküreg-gyulladás, magas koleszterinszint, enyhe fülzúgás, olykor mélyről jövő köhögés, autoimmun gyanús bőrtünet. Havonta-kéthavonta felsőlégúti fertőzés, ezek évente-kétévente szövődményesek.
2021. júl. 11. 00:18
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 A kérdező kommentje:

Ha zavar, hogy kiemeltem, lehet átugrani.


Nem kaptam választ a kérdésemre.

Emberek hogy képzelik, hogy mások pozitív leleteit és testi tüneteit meghazudtolják? Vagy a gyakorin divat, hogy senkinek nem hisznek? Esetleg régi (évekkel ezelőtti) kérdező miatt nem hisznek senkinek?


Tegyem elérhetővé az eeszt felületemet vagy fotózzam le a csodás torkomat vagy mi kell, hogy elhiggyék, hogy igaz mindaz, amit írok?



Ezért emelem ki a kérdést.

Ha frusztrált vagy, fuss pár kört.

2021. okt. 26. 11:56
 52/63 anonim ***** válasza:
91%
Egyedul te vagy fusztralt, senkit nem erdekelsz. Na pá.
2021. okt. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 A kérdező kommentje:
Tehát közlöd egy krónikus beteg fiatallal, hogy hipochonder (nyilván az orvosai is totál hülyék, amiért vizsgálják, kezelik), hozzávágsz néhány bántást és faképnél hagyod? Tudod mit, az ilyen gy.kereknek mást nem kívánok, csak ugyanezeket a fizikai betegségeket és ugyanezt a bánásmódot.
2021. okt. 26. 12:09
 54/63 anonim ***** válasza:
91%

En egyáltalán nem mondtam h hipohonder vagy.

En azt mondom hogy a testi betegsegeid melle van mentalis problemad IS! Nárcisztikus vagy. Na az mar nagyobb problema.

Kb annyit jelent hogy leragadtal erzelmileg egy kisgyerek szintjén, es folyamatosan arra vágysz hogy foglalkozzanak veled. Te meg csapod a hisztit ezerrel.

Ehhez tarsul a rosszindulatod is, hogy masoknak betegsegeket kivansz. De ezt epeszu ember nem veszi magára, mert nem foglalkozik gyerekes viselkedessel.

2021. okt. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 A kérdező kommentje:

Páran hipochondernek neveztek, EZEN vagyok berágva és szeretném megérteni, hogy miért.

Ez nem is magammal foglalkozás, hanem velük. Mi okozza, hogy bárki beteg embert hipochondernek nevezzenek?

2021. okt. 26. 12:20
 56/63 A kérdező kommentje:

Kevés dolog fájdalmasabb annál, mint amikor azt nem hisszük el, amit a másik saját magáról mond, főleg, ha bizonyítéka is van rá.



Mégpedig aki képzelt betegnek tart, aszerint nem zúg a fülem, nem ég a nyelőcsövem, nem károsan magas a koleszterinem (elcserélt lelet), nem rossz az orrlégzésem, nem krákogok folyamatosan, nem vagyok rekedt, nem szorulok 10-20 év múlva szívműtétre....

2021. okt. 26. 14:50
 57/63 manly ***** válasza:
94%
Ahogy írod: gyanús meg talán, nos ezért.Orvosi leírt diagnózis a fontos mert te se tudod mi bajod van.
2021. okt. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
91%

Amúgy vicces ahogy vergődsz :D

Ha kezeltetnéd egy jó hosszú pszichoterápiával a nárcisztikus személyiségzavarodat, nem foglalkoznál mások véleményével úgy hogy nem is ismered őket.

Elég szar lehet egyébként neked, sajnálom.

2021. okt. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 A kérdező kommentje:

Tanulás után felteszem az összes medicoveres leletemet kitakart személyes adatokkal.


A krónikus orrmelléküreg-gyulladásomat (ORVOS MONDTA!!!!!) nem vizsgáltattam rendesen ki. Ez kb 15 éve van. Olyasmi, mintha állandóan meg lennék fázva. Társaságban, pl irodában próbálom visszatartani a krákogást vagy halkan krákogni. A slejmet folyamatosan nyelem, folyamatosan folyik és csúnya is a torkom. Ha meg kell szólalnom, akkor tuti, hogy rekedt leszek, ilyenkor kellemetlen, mert képen kell krákognom a másik embert. Jó, nyilván elfordulok, oda teszem a kezem a szám elé és a többi. Olyan is rendszeresen van, hogy szagról vagy illatról beszélnek, amit nem érzek.

A sós vizes orröblítők, orrspray-k elég sokat segítenek legalább az orrom tekintetében, legalább az orromon kapok levegőt. Valamennyire.


A refluxomat 15 éve hanyagoltam. Megszoktam a rendszeres fájdalmakat, a rendszeres böfögőrohamot és a néha jelentkező hányingert. Januárban megyek vissza a belgyógyász szakorvoshoz, akkor lesz gyomortükrözés lelet is. Most még nem akart elküldeni, de a diéta nem használ.


A fülzúgást is ki fogom vizsgáltatni valamikor, állítólag elég durva betegségeket is jelezhet. Idén tudtam meg amúgy, hogy ez baj, dehát az, utána kell járni.


A szívemről van lelet. Pár éve még csak jelzett volt, mostmár I. fokú. Romlik, de ez a kórkép romlani is szokott.

A koleszterinemről is van lelet.

Az autoimmun bőrbajomról is.



Olyanokról nem is beszélve, hogy gerincferdülésem van, szemüveges vagyok, ráadásul olyan, hogy nem tudják beállítani, így mindent agyon-nagyítok, hogy el tudjam olvasni, rossz az egyensúlyérzékem, a második emeletnél már kifulladok, a legkisebb emelkedőn fel bringával megelőz az egész város, havonta van felsőlégúti fertőzésem és a többi.



Nem, nem figyelmet szeretnék.

Viszont nekem is rosszul esik, ha meghazudtolják, amit saját magamról állítok (akár bizonyíték is van rá), hozzátesznek néhány bántást majd faképnél hagynak. Ez neked is, mindenkinek rosszul esne.

2021. okt. 26. 19:19
 60/63 A kérdező kommentje:
Egyébként ijesztő, hogy valakinek kellemetlen és veszélyes tünetei vannak (ha más nem, mert orrpolip annyira nem rákosodik el, de a reflux veszélyes) és nem azt írják neki, hogy azonnal tűzés orvoshoz és beszedni a gyógyszert, mese nincs; hanem meghazudtolják a tüneteit.
2021. okt. 26. 19:39
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!