Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyik a ,,legenyhebb” antipsz...

Melyik a ,,legenyhebb” antipszichotikum?

Figyelt kérdés

Ami nem tul eros es nem okoz nagyon durva dolgokat a 47 kilommal.

Meg egy 0,25os nyugtatonak is a FELE teljesen kiut.


Igen igen majd orvos megmondja, de mar tajekozottan szeretnek odamenni.



2022. ápr. 25. 18:50
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
38%
Most olanzapint próbálok Amitrex mellé. 5 mg-ot. Lehet elég alváshoz 2,5 mg. Msjd kiderül. Alváshoz kaptam.
2022. ápr. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
58%
9-es, hetes vagyok: soha nem szedtem se nyugtatót se antipszichotikumot, mentális beteg sem voltam/vagyok, viszont van több pszichiáter barátom is. Hidd el, lexarják hogy mivel tömik a betegeket, előadasokat tartanak xyz gyógyszerről, amit aztán a betegeknek felírnak, és bizony utána profit jár nekik. Nem is kevés. Saját maguk mondták hogy egyiket se szednék be, mert csak a tüneteket nyomják el, a probléma maga sosem fog megoldódni gyógyszerekkel. Mondjuk pl súlyos esetekben pl paranoid skizofrénia nyilván hasznosak hiszen nincsenek hallucinációk, de helyesebb azt mondani, kémiai szerekkel van elnyomva az agy bizonyos területe, de ettől a skizofrén élete végig az marad. A gyógyszerek amiket felírnak, függőséget okoznak, sok mellékhatással, amikre megint felírnak vmi gyógyszert. Ördögi kör, ami a pszichiátereknek és a gyógyszeriparnak profit,nem is kevés. Tagadhatod de ez így van.
2022. ápr. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
100%
Szedés szempontjából az Amitrex a legkönyebb. Hatásra ez is erős.
2022. ápr. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 A kérdező kommentje:
Egzisztenciális szornongásra és kényszergondolatokra és disszociatív tünetekre jó amúgy? a betegtájékoztatóban nem írják, hogy mire.
2022. ápr. 26. 09:09
 15/52 A kérdező kommentje:
12es igen, és nem is akarom szedni, de az már nem állapot hogy egy hónapja nem bírok kimenni a szobámból és egész nap rettegek és szenvedek, mert rosszul vagyok a létezésemtől. Nem tudom ki van a testemben. Hosszú távon a terápia a megoldás, de ezt el kell nyomni valamennyire, hogy életképes legyek.
2022. ápr. 26. 09:11
 16/52 A kérdező kommentje:
13as hogy érted hogy szedés szempontjából?
2022. ápr. 26. 09:20
 17/52 anonim ***** válasza:
93%

Attól függ, ha valódi antipszichotikus hatást akarsz, akkor pl. 25mg kvetiapin nem antipszichotikum. 25mg-nál az csak egy hisztaminon keresztül ható szedatív gyógyszer.


Jó lenne tudni, hogy mi a cél. Antimánia, vagy konkrétan téveszmés, pszichotikus állapotot kell rendezni. Esetleg csak ingerült vagy, mert úgy elég lenne a tiapride is.

2022. ápr. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
38%
Hatásos lehet rá mind, ami nyugtat is. Pl Olanzapin.
2022. ápr. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
38%

17-es jól órja.


Pl Amitrex antipszichotikus hatása 400 mg-nál indul.

2022. ápr. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 A kérdező kommentje:
Voltam 4 orvosnál is, mind mást mond. A disszociatív tünetek az egyik szerint megszüntethetőek a hosszabb távú nfrotin szedésével, a másik szerint antipszichotikum, a harmadik szerint antidepresszáns, a negyedik szerint meg semelyik.
2022. ápr. 26. 11:27
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!