Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alkoholizmusból hogy lehet...

Alkoholizmusból hogy lehet kijönni? 25L

Figyelt kérdés

PTSD miatt kezdtem el inni, utolsó alkalom pszichológus után kb. a padlóra küldött, azóta iszom újra, pedig fél évre letudtam tenni, az a gáz, hogy zsírmájam van már, epeköveim is vannak, szeptemberben veszik ki őket. Félek az egészségem miatt, de nem tudom megállni. Mit leeht tenni?


Gyógyszerfüggő is voltam, de abból már kihozott pszichológus, így nem iszom már gyógyszerre.



2022. aug. 3. 21:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/88 A kérdező kommentje:
Kösz, de kihagynám. Nincs bajom
2022. aug. 3. 23:59
 12/88 anonim ***** válasza:
100%
Bajod van, de - egyelőre - hárítod. Ha nem lenne bajod, nem innál. Az alkohollal kened el azt a szart, amivel nem tudsz/akarsz szembenézni.
2022. aug. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/88 anonim ***** válasza:
100%

12

Igen.

2022. aug. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/88 anonim ***** válasza:
100%

Anyum is ilyen és fogalmatok sincs mennyit ártotok nemcsak magatoknak, de a körülöttetek lévőknek is.

Mit lehet tenni? Nagyon egyszerű. (Egy jó!) szakemberhez menni rendszeresen, ahogy én teszem csak más problémával.

20/L

2022. aug. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/88 anonim ***** válasza:
49%

14

Like.

2022. aug. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/88 anonim ***** válasza:

14es vagyok.

Nézd meg a Rekviem egy álomért filmet. Legalább egy ideig biztos nem fogsz alkoholhoz nyúlni. Ezalatt az idő alatt meg keresel egy szakembert. Tényleg nincs más kiút.

2022. aug. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/88 A kérdező kommentje:
Jarok pszichológushoz, de köszi puszi
2022. aug. 4. 09:50
 18/88 anonim ***** válasza:
Csók puszikaaaa ;)
2022. aug. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/88 anonim ***** válasza:
94%

Akkor mi a kérdés?


Nincs bajod? Akkor majd meghalsz x évesen "egészségesen". Röhejes, remélem a környezetedet nem mérgezed a mentalitásoddal.

2022. aug. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/88 anonim ***** válasza:
80%

"PTSD miatt kezdtem el inni", "zsírmájam van már, epeköveim is vannak", "nem tudom megállni", "Nincs bajom". Mindegyiket szóról-szóra Te írtad le, jó fél napon belül.

Őszintén nem nagyon értem a motivációd a kérdéssel, első olvasatra azt hittem, hogy már tisztában vagy a problémáddal és segítséget szeretnél kérni, de most már úgy látom, hogy ez a pont még nem jött el és a kérdés célja nem volt több, mint rendes alkoholistához híven keresni valakit, aki neked tetsző válaszokkal asszisztál alkoholizmusod további tagadásához. Jelenleg még az alkoholistáknál tipikus tagadás zajlik ("nincs bajom", "nem vagyok beteg", "a gyógyszerek tettek tönkre" etc...), de a kérdésedből talán következik, hogy a problémával elkezdtél tisztában lenni, ha más nem a megjelent szomatikus problémák miatt, de arra a pontra, hogy teljes betegségbelátásod legyen és segítséget kérj, még nem jutottál el. Ha 10-en mondjuk, hogy problémád pszichiáter segítségéért kiált és jelenlegi állapotod kezeléséhez pszichoterápia nem elegendő, akkor valószínűleg nem tízen hajtunk fordítva az autópályán, hanem Te. Sajnos jelenleg ennek beismerése helyett egyelőre beletaposol még egyet a gázba, reméljük a karambol előtt ezt Te is észre fogod venni, bár sajnos ez kérdéses. Sajnos ez már nem hosszú távon fenyeget, ha olyan jelentős mértékben fogyasztasz, ami 25 éves korodra (!!!) elég volt zsírmáj kialakulásához.

2022. aug. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!