Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alkoholizmusból hogy lehet...

Alkoholizmusból hogy lehet kijönni? 25L

Figyelt kérdés

PTSD miatt kezdtem el inni, utolsó alkalom pszichológus után kb. a padlóra küldött, azóta iszom újra, pedig fél évre letudtam tenni, az a gáz, hogy zsírmájam van már, epeköveim is vannak, szeptemberben veszik ki őket. Félek az egészségem miatt, de nem tudom megállni. Mit leeht tenni?


Gyógyszerfüggő is voltam, de abból már kihozott pszichológus, így nem iszom már gyógyszerre.



2022. aug. 3. 21:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/88 anonim ***** válasza:

30

Felsorolnád a gyógyszereidet és hogy meddig, milyen dózisban szedted azokat?


Ill. van pszichoteápia is.


A legjobb a kettő együtt.

2022. aug. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/88 A kérdező kommentje:
Xanax, rivotril, frontin, trittico, mirzaten, mirtazapin,amitrex, valami injekció is volt, meg egy csomó antidepresszáns
2022. aug. 4. 14:35
 33/88 anonim ***** válasza:
94%
Többet a leírtaknál nem hiszem, hogy ehhez hozzá lehet tenni, keress egy másik pszichiátert, akiben megbízol. Állapotod jelenleg alulkezelt. Ha az alkoholról olyan könnyű lenne lejönni, pláne pszichiátriai társbetegséggel, akkor nem ott tartanánk jelenleg e téren, ahol. Sajnos csak Te tudod majd elhatározni, hogy változtatni szeretnél, senki más, csak az a baj, hogy ez nem húzható a végtelenségig, mert előbb-utóbb ebbe bele fogsz halni. Mi attól szeretnénk óvni, hogy erre ne későn gyere rá, és a változtatás igénye ne májelégtelenként merüljön majd fel benned, mert akkor már késő.
2022. aug. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/88 anonim ***** válasza:
46%

32

Xanax=frontin, mirzaten=mirtazapin.


A gyógyszercsoportokkal sem vagy tisztában, a felsoroltak közül 2 nyugtató, 2 antdepi, 1 antipszichotikum.


Én 18 féle pszichiátriai gyógyszert szedtem és jelenleg is szedek nyugtatót, antipszichotikumot és

hangulatstabilizálót.


Te is próbálkozhatsz...

2022. aug. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/88 anonim ***** válasza:

Kérdező, olyan pszichiátert keress, akinek van pluszban terapeutai végzettségei is. Szimbólumterápia, sématerápia, stb. PTSD-ből a sima, "beszélgetős" pszichológus segítségével nem fogsz tudni kijönni. Ezeket a xarságokat nem lehet megoldani ugyanazon a tudatszinten, ahol létre is jöttek. És ha ezt sikerült megoldanod, akkor le tudod tenni az alkoholt. Fordítva ez nem működik.

Még az is lehet, hogy a pszichiáter terapeuta - aki a klienseként tekint rád és nem csak egy 10 perces gyógyszerfelíró futószalagként -, ajánl neked olyan gyógyszert, ami segít átvészelni a terápia kezdeti nehézségeit. És csak addig szedeti veled, amíg a gödörből el nem kezdesz kikapaszkodni. És nem azért írja fel, hagy az amúgy feltörő rossz emlékeidet elnyomja vele.

2022. aug. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/88 anonim ***** válasza:
30%

Na jó, én feladtam. Némileg szakember vagyok, erre le lettem pontozva.

Akkor oldd meg, nagylány egyedül.

2022. aug. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/88 anonim ***** válasza:
34%

36

Ne izgasd magad, vki ezzel szórakozik, h a kicsit is jó, normális, hozzáértő, tapasztalt válaszokat lenullázza...

2022. aug. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/88 A kérdező kommentje:

36


Éppen nyaralok, nem volt időm senkit lepontozni...

2022. aug. 4. 17:39
 39/88 A kérdező kommentje:
Amúgy meg nem értem mit nem lehet érteni azon, hogy van akinek többet ártott a gyógyszer. Sőt szerintem ez a gyakoribb, aki azt mondja segít neki a gyógyszer, qz a placebóról hiszi azt. Mérföldekkel életképesebb lettem mindenki szerint gyógyszerek nélkül. Már csak az alkoholról kellene lejönni, amire a gyógyszer mellett szoktam rá
2022. aug. 4. 17:41
 40/88 anonim ***** válasza:
61%

Kösz kérdező hogy 2-szer próbáltam veled felvenni a kommunikáció fonalát de le se bagózol. Valami idióta meg le is pontozgat.


Pedig kifejezetten arra próbáltalak rávezetni hogy miképp lehet önerőből, gyógyszerek nélkül abbahagyni a piálást.


Nem botcsinálta okoskodó vagyok, hanem többféle tapasztalattal.


Jó nyaralást!

2022. aug. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!